قیمت ساندویچ پانل

ساندویچ پانل به عنوان یکی از مهم‌ترین فناوری‌های سازه‌ای در صنعت ساختمان توانسته جای خود را در بازار متریال و مصالح ساختمانی باز کند. این پانل‌های پیش ساخته به دلیل مزیت‌های بهره برداری و عملکرد فوق العاده سازه‌ای از این به بعد حتی با اقبال بیشتری هم روبرو خواهند شد. اگر این پانل‌ها و خصوصیات آن‌ها را بشناسید بی شک دیگر به دنبال روش‌های قدیمی ساخت و ساز نخواهید رفت. با این حال دغدغه‌ی بسیاری از مجریان و کارفرمایان در رابطه با به کارگیری ساندویچ پانل در فرایند ساخت و یا استفاده از سازه‌های پیش ساخته از جنس ساندویچ پانل، قیمت این پانل‌ها است.

قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی

برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل 10 سانتی با شماره 05136228800 تماس بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل 4 سانتی

برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل 4 سانتی با شماره 05136228800 تماس بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل ۳ سانتی

برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل 3 سانتی با شماره 05136228800 تماس بگیرید.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل

برای اطلاع از قیمت  هر متر مربع ساندویچ پانل با شماره 05136228800 تماس بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی انواع مختلفی دارد. برای سفارش ساندویچ پانل سقفی با شماره های کارخانه آریا بارون توس تماس بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری انواع مختلفی دارد. برای سفارش ساندویچ پانل دیواری با شماره های کارخانه آریا بارون توس تماس بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه 2 مدل دارد. برای سفارش ساندویچ پانل سردخانه با شماره های کارخانه آریا بارون توس تماس بگیرید.

قیمت ساندویچ پانل کلین روم

برای سفارش ساندویچ پانل کلین روم با شماره های کارخانه آریا بارون توس تماس بگیرید.

تفاوت قیمت ساندویچ پانل با سایر مصالح

در مقایسه قیمت ساندویچ پانل با سایر مصالح چند مورد مهم را باید در نظر گرفت. یک اینکه به دلیل ضریب نفوذپذیری حرارتی و رطوبتی بسیار پایین مبتنی به فوم عایق و ظرفیت باربری قابل توجه ساندویچ پانل، مقاطعی با ضخامت کمتر از پانل‌ها توقعات مهندسی را برآورده می‌کنند. به عنوان مثال 5 سانتی متر ساندویچ پانل پلی اورتان با مقطعی از آجر به ضخامت حدود 170 سانتی متر از نظر مقاومت در برابر تنش، حرارت و رطوبت برابر است. بنابراین حجم مصالح مصرفی به طرز قابل توجهی کاهش می‌یابد. در وهله دوم هزینه‌های ساخت است که اگر از ساندویچ پانل پیش ساخته استفاده کنید آن‌ها را نخواهید داشت. فرایند‌های مصالح سازی در محل پروژه و به کارگیری مصالح توسط نیروی انسانی حذف خواهند شد. و نهایتا هزینه‌های تابع زمان که دیگر دغدغه شما نخواهند بود؛ چرا که با کمک سازه‌های پیش ساخته و مشخصا ساندویچ پانل می‌توان یک پروژه ساخت را در عرض چند هفته یا چند ماه به اتمام رساند. البته نکته‌ی دیگری که باید به در نظر داشت این است که با استفاده از ساندویچ پانل پس از تخریب هم بخش قابل توجهی از هزینه‌های شما به شما برخواهد گشت به این دلیل که ساندویچ پانل‌ها را می‌توان با کمترین خرابی ممکن از هم جدا و وارد فرایند بازیافت و باز تولید کرد. این هم به نفع شما است و هم به نفع محیط زیست. اگر تمام این مواردی که گفته شد را یک به یک برسی کنید نتیجه نهایی قطعا صرفه اقتصادی قابل توجه استفاده از ساندویچ پانل خواهد بود.

چه عواملی در قیمت ساندویچ پانل تعین کننده هستند؟

عوامل متعددی در تعین قیمت ساندویچ پانل تعین کننده هستند که یک به یک به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

1- ورق ساندویچ پانل: جنس و ضخامت ورق ساندویچ پانل مهم‌ترین عامل موثر در استحکام و مقاومت فشاری پانل‌ها است. استحکام و مقاومت فشاری (ظرفیت باربری) هر پانل برای مهندسین محاسب و طراح‌ها بسیار حائز اهمیت است چرا که مبنا طراحی سازه خواهد بود. به علاوه جنس و ضخامت ورق به عنوان لایه بیرونی ساندویچ پانل در دوام آن هم بسیار اثر گذار است. هر چند جنس ورق با اندکی شناخت قبلی و مشاهده قابل شناسایی است اما ضخامت ورق برای اغلب مشتریان قابل اندازه گیری نیست و فروشندگان قادر بوده‌اند برای کسب سود بیشتر ورق‌هایی با حداقل ضخامت را در تولید پانل‌های ساندویچی به کار بگیرند و جای ورق با ضخامت‌های زیاد بفروشند. به هر حال درصد قابل توجهی از قیمت ساندویچ پانل متشکل از قیمت ورق آن است که باید نسبت به آن دقت لازم را به کار گرفت

2- فوم ساندویچ پانل: جنس، ضخامت و دانسیته عایق هم در تعین قیمت ساندویچ پانل بسیار موثر است. از فوم‌های پلیمری که دارای ترکیبات متنوع هستند تا عایق‌هایی مثل پشم سنگ و پشم شیشه در تولید ساندویچ پانل استفاده می‌شوند. مواردی از آن‌ها سال‌ها است که در صنایع مختلف به کار می‌روند، قدمت بیشتر و قیمت مناسب‌تری دارند و مواردی هم که به عنوان نسل جدید عایق‌ها مطرح هستند طی فرایندهای پیشرفته تولید می‌شوند. واضح است که این تعدد و تنوع سبب می‌شود قیمت عایق ساندویچ پانل بسته به نوع آن تغیر کند. آخرین و جدیدترین نسل فوم‌های پلیمری که عملکرد فوق العاده‌ای به عنوان عایق داشته و بیشترین کیفیت و دوام را از خود نشان داده پلی اورتان است و البته پلی ایزو یا عایق کند سوز که ترکیبی از پلی اورتان به حساب می‌آید. برای این فوم‌ها دانسیته بسیار مهم است چرا که تمام خصوصیات ویژه‌ی آن‌ها نیازمند فشردگی و تراکم بالای ذرات پلیمری است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با دانسیته فوم عایق به مقاله دانسیته ساندویچ پانل مراجعه کنید. به هر حال در وحله اول اینکه جنس عایق ساندویچ پانل چیست و سپس اینکه ضخامت لایه عایق و دانسیته آن چقدر است قیمت ساندویچ پانل را مشخص می‌کند.

3- چسب و رنگ ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یک ساختار چند لایه (مرکب) یا اصطلاحا کامپوزیتی دارد؛ حداقل سه لایه از حداقل دو جنس متفاوت. تمام خصوصیات این ساختار کامپوزیتی به کنار هم و منسجم بودن این لایه‌ها است وگرنه هر کدام از آن‌ها به تنهایی در دسترس هستند. برای اینکه این لایه‌ها به خوبی به یکدیگر بچسبند و انسجام و استحکام داشته باشند از موارد متعددی در تولید این پانل‌ها استفاده می‌شود. در ابتدا یک پوشش مخصوص روی ورق قرار می‌گیرد؛ به عنوان مثال پوشش گالوانیزه Zn به ضخامت 0.8 تا 1.2 میلی متر. روی این پوشش یک لایه رنگ اپوکسی به ضخامت 0.5 تا 0.7 میلی متر که علاوه بر اینکه رنگ زیره (برای زیر سازی رنگ اصلی) به حساب می‌آید به چسبندگی ورق هم کمک می‌کند و در کنار آن چسب پلی اورتان که فوم پلی اورتان را کنار ورق نگه می‌دارد. حضور هر کدام از این موارد برای حفظ انسجام و کیفیت ساندویچ پانل ضروری است. رنگ اپوکسی و چسب پلی اورتان در خط تولید مکانیزه به کار گرفته می‌شوند و هر دو آن‌ها باید مرغوب‌ترینِ نوع خود باشند. حضور و کیفیت هر کدام از این موارد روی قیمت ساندویچ پانل اثر گذار است البته که اگر بگردید ممکن است ساندویچ پانل‌هایی که به شکل اصولی تولید نشده‌اند و قیمت پایین‌تری دارند در بازار پیدا کنید اما واضح است که عمر مفید آن‌ها پایین‌تر از توقع شما از ساندویچ پانل خواهد بود.

جمع بندی

به دلیل نوسانات بازار و تغییر قیمت متریالی که در ساخت انواع ساندویچ پانل به کار برده می‌شود از ارائه قیمت مشخص برای این محصولات معذوریم. برای کسب اطلاعات بیشتر و آگاهی از قیمت هر کدام از محصولات آریا بارون با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید و در رابطه با قیمت‌ها استعلام بگیرید. مفتخریم که در این زمینه راهنمای شما باشیم.

قیمت ساندویچ پانل دست دوم

آریا بارون توس تولید کننده انواع ساندویچ پانل هست. کارخانه آریا بارون توس ساندویچ پانل دست دوم ندارد. برای آشنایی با تولیدات پانل آریا می توانید صفحه اصلی را بررسی کنید.

ساندویچ پانل‌ها به چه شکلی قیمت گذاری می‌شوند؟

پس از آن که نوع و ضخامت مدنظرتان را به تولید کننده اعلام کنید قیمت هر متر مربع از ساندویچ پانل محاسبه و به شما گزارش داده می‌شود. در صورتی که انتخاب شما از انواع روتین خط تولید کارخانه باشد هم پس از استعلام قیمت قیمت هر متر طول ساندویچ پانل با عرض مشخص اعلام می‌گردد.