ساندویچ پانل‌های شادولاین

ساندویچ پانل های شادولاین

ورق شادولاین یکی از متفاوت‌ترین طرح‌های موج دار است که طرحی کلاسیک و مشابه با ذوزنقه دارد. سال‌های زیادی است که این ورق به عنوان لایه رویه ساندویچ پانل‌های سقفی مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از ساندویچ پانل‌ های شادولاین مزایای زیادی به همراه دارد. افزایش مقاومت سقف سازه نسبت به آسیب‌های فیزیکی، مقاومت بالای این ورق نسبت به رطوبت، عدم شکستگی، نصب سریع و آسان، تنوع بالا در طرح و رنگ از مزایای ساندویچ پانل‌های شادولاین محسوب می‌شود. 

در گذشته از ورق‌های کلاسیک شادولاین بیشتر برای اجرای بر روی ساندویچ پانل‌های سقفی استفاده می‌شد اما امروزه کاربردهای این ورق گسترش زیادی داشته است و می‌توان آن را بر روی سقف‌های متفاوتی اجرا و پیاده سازی کرد. موضوع مورد توجه در تولید این ساندویچ پانل‌ها، تعداد ذوزنقه‌های ایجاد شده در ساندویچ پانل ست. هرچه تعداد ذوزنقه‌های ساندویچ پانل بیشتر باشد، استحکام پانل بیشتر می‌شود. یک ساندویچ پانل سقفی شادولان باید بیشینه فشار بار زنده و بار مرده تحمیلی بر سقف را تحمل کند بنابراین استحکام و مقاومت کافی آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. برای تولید ساندویچ پانل‌های سقفی شادولاین چندین ذوزنقه در نورد سرد روی ورق ایجاد می‌شوند.

نصب سریع و آسان

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های استفاده از ساندویچ پانل شادولاین، نصب سریع و آسان آن‌ها است. ورق شادولاین ایمنی بالایی در برابر حوادث فیزیکی دارد.

مقاومت در برابر رطوبت

ساندویچ پانل‌های شادولاین مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارند و در برابر ضربه و آسیب فیزیکی نیز مقاوم هستند.

زیبایی ظاهری و وزن سبک

ورق‌های شادولاین وزن بسیار سبکی دارند و منجر به زیبایی نمای ظاهری ساختمان‌ها می‌شوند. این ورق‌ها در بازار تنوع بالایی دارند.

ساندویچ پانل‌های طرح شادولاین به صورت انحصاری از سوی شرکت آریا بارون توس تولید می‌شوند و دارای انواع مختلفی هستند.

ساندویچ پانل سقفی طرح ترک: این نوع از ساندویچ پانل‌های شادولاین تولیدی توسط آریا بارون توس، با عرض مفید 1025 میلی‌متری تولید می‌شوند و دارای 5 گام یا 5 ذوزنقه در عرض خود هستند. کاربرد اصلی این ساندویچ پانل‌ها در صنعت سوله سازی است. برای کمتر شدن هزینه ساخت این ساندویچ پانل‌ها، قله آن‌ها با ارتفاع 32 میلی‌متر ساخته می‌شود؛ این اقدام هزینه ساخت این نوع ساندویچ پانل طرح شادولاین را کاهش می‌دهد. این ساندویچ پانل‌ها با عایق‌ پلی یورتان PUR یا PIR تولید می‌شود.

ساندویچ پانل شادولاین طرح ایتالیایی: یکی دیگر از تولیدات آریا بارون توس ساندویچ پانل‌های شادولاین با طرح ایتالیایی هستند. این ساندویچ پانل بیشترین عرض را در میان انواع ساندویچ پانل‌ها دارد؛ عرض مفید آن 1115 میلی‌متر است. ارتفاع قله این ساندویچ پانل‌ها میز 20 میلی‌متر است. عرض زیاد و ارتفاع کم منجر به مقرون به صرفه شدن این ساندویچ پانل‌های شادولاین شده است.

ساندویچ پانل شادولاین طرح آلمانی: ساندویچ پانل‌های سقفی شادولاین آلمانی جزو اولین ساندویچ پانل‌هایی بودند که با طرح کلاسیک شادولاین ساخته شدند. عرض مفید این ساندویچ پانل 1025 میلی‌متر و ارتفاع قله آن‌ها 40 میلی‌متر است. ارتفاع بیشتر قله در ساندویچ پانل آلمانی، منجر به گران‌تر بودن آن از پانل‌های شادولاین ایتالیایی شده است. ساندویچ پانل‌های شادولاین آلمانی با عایق‌های زیر تولید می‌شوند:

  • عایق پلی استایرن بدون تزریق فوم در لبه‌ها و عایق پلی استایرن با تزریق فوم در دو لبه
  • عایق پشم سنگ بدون تزریق فوم در لبه‌ها و عایق پشم سنگ با تزریق فوم در لبه‌ها
  • عایق پلی یورتان PUR یا PIR

ساندویچ پانل شادولاین 3 گام و 4 گام: این ساندویچ پانل‌ها، پانل‌هایی هستند که به درخواست مشتری و به صورت انحصاری از سوی آریا بارون توس تولید می‌شوند. مانند دیگر انواع ساندویچ پانل سقفی شادولاین، پانل‌های 3 گاک و 4 گام نیز در نورد سرد ایجاد می‌شوند. از مزیت‌های این نوع ساندویچ پانل‌ها می‌توان به اورلب بودن گام آخر اشاره کرد. گام آخر جزو عرض غیر مفید این ساندویچ پانل به شمار می‌رود و در فاکتور مشتری منظور نمی‌گردد.

ساندویچ پانل شادولاین مدل نروژ: از دیگر محصولات انحصاری آریا بارون توس در زمینه تولید ساندویچ پانل سقفی شادولاین، شادولاین‌های مدل نروژ هستند. این ساندویچ پانل با عایق پلی یورتان PUR یا PIR تولید می‌شوند.

جهت سفارش ساندویچ پانل‌های آریا بارون با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید.

برای اسکلت بندی و نصب ساندویچ پانل سقفی معمولا از پروفیل z استفاده می‌شود. محاسبه درست فاصله ابن پروفیل‌های زیرسازی از یک دیگر در محاسبه میزان بار مجاز تحمیلی به ساندویچ پانل سقفی اهمیت ویژه‌ای دارد.

قیمت این ساندویچ پانل‌ها بر اساس عوامل متعددی چون ابعاد، ضخامت، تعداد گام‌های پانل‌ها و طرح ساندویچ پانل سقفی شادولاین تعیین می‌گردد. با توجه به نوسان قیمت، برای اطلاع از قیمت انواع ساندویچ پانل شادولاین با کارشناسان فروش آریا بارون توس تماس بگیرید.