درب سردخانه

شرکت آریا بارون به پشتوانه دانش روز و همچنین سالها تحقیق و تجربه درطراحی و تولید کالاهای گوناگون برای صنعت سرمایش و گرمایش، هم اکنون انواع درب های سردخانه ای و گرم خانه ای را با بهره گیری از بروزترین ماشین آلات فشار بالای شرکت OMS ایتالیا و با مکانیزم تزریق کاملا یکپارچه، مطابق با استاندارد های جهانی تولید و عرضه می نماید. تنوع در طراحی انواع درب های برقی، کشویی و لولایی سردخانه ای با ساختارهای مختلف و استفاده از یراق آلات متنوع و با دوام و همچنین استفاده ازمواد اولیه با کیفیت در لایه عایق همواره در تولیدات این شرکت مورد توجه بوده است. در خصوص بررسی کیفیت درب ها در هنگام خرید می بایست برخی پارامترها را یک به یک بررسی نمود.

آریا بارون تولید کننده انواع درب های سردخانه ای. برای اطلاع از قیمت درب سردخانه و سفارش با واحد فروش تماس بگیرید.

انواع درب های سردخانه ای

درب های سردخانه ای در 3 مدل مختلف برقی، لولایی و کشویی در کارخانه آریا بارون توس تولید می شود.

درب سردخانه ای برقی تولیدی آریا بارون توس

درب سردخانه برقی

درب لولایی سردخانه

درب سردخانه لولایی

درب کشویی سردخانه

درب سردخانه کشویی

درب سردخانه ای

موارد مختلفی در کیفیت درب سردخانه تاثیرگذار است از جنس ورق مورد استفاده گرفته تا گسکت هوابند به کار رفته در درب سردخانه

پانل سردخانه

پانل‌های سردخانه نیز تاثیر زیادی، در ارائه محیطی مناسب برای نگهداری محصولات و تجهیزات مورد نیاز دارد. عدم انطباق پانل می‌تواند مشکلات مختلفی ایجاد کند.

درب سردخانه ای برقی

درب سردخانه لولایی

انواع سردخانه و درب های سردخانه ای لولایی تولید شده توسط آریا بارون در ضخامت های 5 تا 30 سانتیمتر ، عرض 60 تا 80  سانتی متر و ارتفاع 180 تا 600 سانتی متر قابل سفارش و تولید می باشد.

برای آشنایی کامل با مشخصات فنی درب تولیدی کارخانه با واحد فروش تماس بگیرید.

درب لولایی سردخانه
مشخصات فنی درب لولایی

مشخصات فنی درب لولایی سردخانه ای

جدول مشخصات فنی درب لولایی
ضخامت درب لولایی برای دماهای گوناگون

درب سردخانه کشویی

کارخانه آریا بارون تولید کننده مصالح ساختمانی نوین توانایی تولید درب کشویی را در مشخصات فنی (پایین لیست شده) دارد. می توانید قبل از سفارش درب کشویی ابعاد درب مورد نظر را در عکس انتخاب کنید.

درب کشویی سردخانه
درب کشویی سردخانه

مشخصات فنی درب کشویی سردخانه ای

جدول مشخصات فنی درب لولایی

پارامتر های تاثیر گذار در کیفیت درب های سردخانه ای چیست؟

1- درب های بدون قـاب (فریم لس) و درب های با فـریم آلـومینیوم

در درب های سردخانه ای فریم لس که آخرین دست آورد فن آوری (تکنولوژی) روز اروپا است، ابتدا ورق با دستگاه خم کاری CNC (پرس بریک CNC) بطوری که ورق رویه و دوره درب یکپارچه باشند خمکاری شده و سپس ورق زیره (پشت) درب نیز خمکاری می گردد و سرانجام این دو ورق در قالب گذاشته شده و تزریق یکپارچه صورت میگیرد.
در این روش تولید چون به فریم آلومینیوم نیاز نیست درز جدایش و پله جدایش بین ورق ها و فریم آلومینیوم که محل تجمع آلودگی ها میباشد وجود نداشته و به همین دلیل این نوع درب ها در کلین روم ها و محیط هایی که حساسیت بالا بهداشتی دارند بسیار کاربرد دارند.
در درب های فریم دار که روش قدیمی تر تولید درب های سردخانه ای میباشد از پروفیل آلومینیوم اکسترود شده بعنوان یک کلاف نگه دارنده برای ورق رویه و ورق زیره استفاده میشود و وجود پله جدایش و درز جدایش که محل تجمع آلودگی ها میباشد در این روش اجتناب ناپذیر است. همچنین در این روش با گذشت زمان بر اثر فشارهای دینامیکی به درب امکان جدایش ورق ها از قاب آلومینیوم نیز وجود دارد.آریا بارون امکان تولید و تزریق درب ها با فوم عایق نسوز PIR را برای درب ها با کاربری در دماهای بالاتر از 300 درجه سانتی گراد را نیز دارد و همچنین این شرکت درب های با عایق پشم سنگ (راک وول) را که تا 900 درجه سانتی گراد تحمل دما دارند تولید می نماید.

درب های سردخانه بدون قـاب
فوم عایق درب سردخانه

2- فوم عایق

درب های تولیدی آریا بارون با عایق فوم پلی اورتان B1 یا B2، طبق استاندارد صنعتی آلمان DIN 4102 در خط تمام اتومات ایتالیایی به صورت یکپارچه با فشردگی (دانسیته) 41 تزریق میگردند و ضخامت این لایه عایق متناسب با کاربرد درب بین 5 تا 25 سانتیمتر می باشد.

توضیح اینکه درطبقه بندی استاندارد DIN 4102 سه نوع فوم وجود دارد.

 • not easily flammable – B1 – سخت آتش گیر
 • flammable – B2 – آتش گیر
 • Easily flammable – B3 -راحت آتش گیر

3- جنس ورق رویه و زیره

برای سردخانه و گرم خانه ها با کاربری های متعارف و ساده ورق رویه و زیره از جنس گالوانیزه پیش رنگ شده و یا آلوزینک به ضخامت های 0/3 تا 0/7 میلیمتر و در رنگ های متنوع میباشد و برای محیط های اسیدی و بازی و یا درصد رطوبت بالا آریا بارون از ورق های استنلس استیل ، آلومینیوم ، P.V.C و یا فایبرگلاس در تولید درب ها بهره می گیرد. همچنین براساس سفارش و به خواسته خریدار تولید درب از ورق های طرح چوب و یا ورق هایی که بصورت طرح چرم و یا پانوراما نورد گردیده اند امکان پذیر است.

گسکت دوبل

4- گسکت دوبل (لاستیک هوا بندی دور درب)

تنها عامل هوابندی بین درب و کُم درب ( چارچوب درب) گسکت میباشد و به همین دلیل جنس و شکل آن و چگونگی نصب آن به درب بسیار اثر گذار در کیفیت می باشد.
آریا بارون از گسکت های دو قله برای هوابندی هرچه بهتر درب ها استفاده مینماید و جنس این گسکت ها به گونه ای انتخاب شده اند که به راحتی در دماهای -30 تا +100 درجه انعطاف پذیر بوده و عمر طولانی دارند (برای دماهای کمتر از -30 درجه و بیشتر از +100 درجه آریا بارون از گسکت های خاص بهره می گیرد). روش نصب گسکت در درب های آریا بارون به گونه ای است که هیچ منفذی بین درب و گسکت وجود ندارد و از طرفی در صورتیکه به گسکت آسیبی برسد به راحتی قابل تعویض میباشد.

5- قطعه یک پارچه کنج

سیستم های های سنتی قدیمی گسکت ها در کنج ها به صورت ۴۵ درجه برش خورده و به یکدیگر با چسب و یا حرارت متصل می‌شوند که این اتصال پایدار نبوده و پس از مدت کوتاهی دیگر هوابند نخواهند بود ایراد دیگر این سیستم گسگت گذاری سنتی این است که چنانچه قسمتی از گسگت صدمه ببیند باید کل گسکت دور تا دور درب تعویض گردد البته تعویض دشوار و وقت‌گیر گسکت های سنتی را نیز نباید نادیده گرفت، همانطور که در شکل ملاحظه می گردد آریا بارون در کنج ها تا از یک قطعه یکپارچه جدا گانه استفاده می نماید و مشکل پارگی چسب کنج و عدم هوابندی کاملاً برطرف گردیده است. به دلیل استفاده از قطعه کنج گسگت از سه قطعه کوچکتر تشکیل شده و چنانچه یک قسمت دچار آسیب گردد به راحتی همان یک تکه کوچک تعویض میگردد و صرفه جویی در هزینه ها می گردد. تعویض گسگت های دربهای آریا بارون به راحتی و بدون نیاز به ابزار خاص و نیروی متخصص میسر است.

قطعه یک پارچه کنج​ سردخانه
چار چوب درب سردخانه

6- کم درب (چار چوب درب)

آریا بارون با بهره گیری از آخرین فناوری روز، برای پایداری در برابر تابیدگی و ضربه، کم های درب های سردخانه ای را از پروفیل فلزی خمکاری شده با رنگ کوره ای تولید می نماید. انواع چارچوب ها در 2 نوع یک طرفه و دو طرفه می باشند، در کم های دو طرفه برای جلوگیری از ایجاد پل حرارتی بین فضای بیرون و درون، این کم ها دو تکه طراحی شده و بین دو تکه یک پروفیل لاستیکی T شکل قرار میگیرد. از کم های یک طرفه میتوان به منظور جلوگیری از هزینه بیشتر و همچنین نصب آسانتر استفاده شود، همچنین داخل تمامی کم ها با فوم پلی یورتان عایق میگردند (طبق تصویر 1) کم های PVC و کم های چوبی روکش دار نیز همچنان در خط تولید این شرکت قرار دارند.

7- المنتها

آریا بارون المنت گرمایی را برای جلوگیری از برفک زدن و چسبیدن گسکت به چارچوب را در داخل چارچوب جاگذاری می‌نمایند و المنت سطح ورق چارچوب را گرم می نماید.المنت دور درب آریا بارون از سه تکه جدا از هم تشکیل شده و چنانچه یک تکه آسیب ببیند با هزینه کمتر همان یک تکه تعویض میگردد.

اهرم نجات​ درب سردخانه

8- اهرم نجات

چنانچه درب سردخانه از بیرون قفل باشد و به هر دلیل شخصی در داخل سردخانه مانده باشد می توانید با کشیدن اهرم به راحتی قفل را آزاد کرده و در را از داخل باز کند.

9- یراق آلات

استفاده از یراق آلات استاندارد و با دوام نقش مهمی در کارایی و زیبایی درب ها داشته که در این زمینه استفاده از یراق آلاتی که امکان ریگلاژ و تنظیم در چند جهت را دارند، موجب افزایش کیفیت نصب درب ها و در نتیجه افزایش عمر محصول می گردد. شرکت آریا بارون، بسته به نوع فضا و محیط کاربری، در درب های خود از یراق آلات با جنس استنلس استیل و یا پلاستیک فشرده بهره می گیرد.

یراق آلات درب سردخانه

انواع قفل سردخانه

 • قفل درب سردخانه
 • قفل کمری قلبی درب سردخانه
 • قفل مدل کمری دستبندی درب شیشه ای
 • ریل
 • قفل شب پاراگراف یا کلنگی
 • قفل دستگیره ای یا فرودگاهی

دستگیره درب سردخانه

 • دستگیره درب سرد خانه
 •  دستگیره استیل مشعلی
 •  دستگیره استیل مکعبی
 • دستگیره استیل طلایی
 •  دستگیره استیل مارپیچی

پرسش های درب سردخانه

یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مواردی که در زمان ساخت و طراحی سردخانه باید به آن توجه شود، انتخاب مناسب درب سردخانه‌ است. درب سردخانه یکی از اجزای اصلی سردخانه است که در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شود. وابسته به نوع استفاده و همچنین نوع کاربردی که از درب سردخانه‌ای انتظار داریم، نمونه‌های مختلفی در بازار موجود است. درب‌های سردخانه‌ای در حالت کلی به سه دسته درب‌های سردخانه‌ای لولایی، کشویی و اتمسفر تقسیم بندی می‌شوند.  وابسته به نوع نیاز و همچنین میزان دما، نوع سردخانه، ابعاد سردخانه، محصولات قابل نگهداری در سردخانه و… نوع درب سردخانه مورد نظر مشخص می‌شود. عدم توجه به نیازسنجی قبل از خرید درب سردخانه می‌تواند باعث فساد محصولات موجود در سردخانه شود.

درب‌های سردخانه‌ای لولایی یکی از پر استفاده‌ترین انواع درب‌های سردخانه‌ای است. از اصلی‌ترین دلایل انتخاب درب‌های سردخانه‌ای می‌توان به قیمت مناسب، عمر بالا، استفاده آسان، نصب آسان و… اشاره کرد. درب‌های سردخانه‌ای لولایی از جمله درب‌هایی است که اتلاف انرژی بسیار زیادی دارد به همین دلیل این نوع از درب‌های سردخانه عموما در سردخانه‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که در آن‌ها رفت و آمد کمتری وجود دارد. همان طور که از نام این درب‌های سردخانه‌ای مشخص است، به دلیل وجود لولا در یک طرف درب، امکان ساخت و طراحی این نوع از درب‌ها در اندازه بسیار بزرگ را از تولیدکنندگان درب‌های سردخانه‌ای گرفته است، نیاز به فضای زیاد برای باز و بست شدن درب و همچنین امکان خراب شدن درب در اندازه‌های بزرگ از سمت لولاها است.

اگر نیاز به درب سردخانه‌ای در اندازه کوچک دارید و هچنین میزان رفت و آمد به سردخانه شما زیاد نیست استفاده از درب‌های سردخانه‌ای لولایی بهترین انتخاب برای سردخانه شماست. شرکت آریا بارون توس ارائه دهنده انواع درب‌های سردخانه‌ای آماده ارائه انواع درب‌های سردخانه‌ای در سایز و اندازه دلخواه شماست.

این درب‌ها از جمله‌ درب‌هایی است که برای سردخانه‌هایی با میزان رفت و آمد بالا استفاده می‌شود. به دلیل سرعت بالا در باز و بست کردن این نوع از درب‌های سردخانه‌ای درب‌های کشویی بهترین نوع درب برای سردخانه‌هایی است که به میزان رفت و آمد زیادی نیاز دارند. در نوع خاص و بزرگ این نوع از درب‌های سردخانه‌ای به وسیله یک موتور، باز و بست شدن درب سرعت بیشتری می‌گیرد. به دلیل آن که سرعت باز و بست شدن این نوع از درب‌ها بسیار سریع‌تر از نوع قبلی است، درب‌های سردخانه‌ای کشویی کارکرد بیشتری دارند.

درب‌های سردخانه‌ای آریا بارون به دلیل نوع طراحی خاص و همچنین استفاده از مواد اولیه و دقت بالا در طراحی به یکی از پر فروش‌ترین درب‌های سردخانه‌های این برند تبدیل شده است. در صورتی در سردخانه‌ خود نیاز به رفت و آمد زیادی دارید استفاده از درب‌های سردخانه‌ای آریا بارون بهترین گزینه است.

این نوع از درب‌های سردخانه‌ای بیشتر برای سردخانه‌هایی کارکرد دارد که محصولات حساس به اکسیژن در آن‌ها نگهداری می‌شود. به عنوان مثال به دلیل آن که در سردخانه‌های نگهداری میوه و سبزیجات نیاز است که اکسیژن به میزان مشخصی در هوا وجود داشته باشد تا این محصولات دچار آسیب نشوند، از درب‌های کنترل اتمسفر استفاده می‌شود.

این نوع از درب‌ها با کنترل کردن میزان اکسیژن موجود در سردخانه باعث می‌شود تا عمر مواد غذایی موجود در سردخانه بیشتر شود. درب‌های کنترل اتمسفر سردخانه‌ای به دلیل میزان حساسیتی که دارند، از نوع کشویی طراحی و ساخته می‌شوند.

درب‌های کنترل اتمسفر نمی‌گذارند که میزان اکسیژن محیط سردخانه از میزان مشخص شده کاهش پیدا کند. در سردخانه‌هایی که نیاز به استفاده از شرایط محیطی وجود دارد و نیاز است که از ورود اکسیژن و دیگر گازها به داخل سردخانه جلوگیری شود از درب‌های سردخانه‌ای استفاده می‌شود. سردخانه‌هایی که در آن‌ها از تزریق گازهای خنثی مانند دی اکسید کربن برای سالم نگه داشتن مواد غذایی و محصولات قابل نگهداری در آن استفاده می‌شود، استفاده کردن از درب‌های سردخانه‌ای لازم و ضروری است.

شرکت آریا بارون توس تولید کننده انواع درب‌های کنترل اتمسفر سردخانه‌ای آمادگی کامل خود را برای بازدید از انواع درب‌های سردخانه تولید شده اعلام می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین خرید و مشاوره رایگان پیش از خرید در سردخانه با همکاران ما در واحد پشتیبانی و فروش تماس حاصل کنید.

درب‌های سردخانه‌ای در انواع مختلفی طراحی و تولید می‌شوند وابسته به نوع سردخانه و همچنین نوع محصولاتی که قرار است در سردخانه نگهداری شود نوع درب سردخانه‌ای می‌تواند متفاوت باشد. در صورتی که میزان رفت و آمد در سردخانه طراحی شده بالا است استفاده از درب‌های سردخانه‌‌ای کشویی بهترین و منطقی‌ترین انتخاب است، چرا که سرعت باز و بست شدن این نوع از درب‌ها به نسبت دیگر درب‌ها بیشتر است.

مشخصا درب‌های سردخانه‌ای برای جلوگیری از افزایش دما سردخانه طراحی و تولید می‌شوند. اما هر نوع درب سردخانه‌ای برای یک سردخانه خاص و در شرایط خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد. درب‌های سردخانه‌ای عموما در ضخامت‌های 7 الی 15 سانتی متر طراحی و تولید می‌شوند، توجه داشته باشید که این عدد برای سردخانه‌های زیر صفر بیشتر است.

نوع بسته بندی محصولات و همچنین نحوه چینش محصولات موجود در سردخانه‌ از جمله مواردی است که می‌تواند در مناسب بودن یا نبودن درب سردخانه تاثیر گذار باشد.

همچنین دمای مورد نیاز در سردخانه تاثیر مستقیمی در ضخامت درب سردخانه‌ای دارد. هر چه میزان دمای سردخانه کم‌تر باشد، استفاده از درب‌های سردخانه‌ای با قطر بیشتر مورد نیاز است.

شرکت آریا بارون توس یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید و ساخت انواع ساندویچ پانل، درب سردخانه‌ای و محصولات نوین ساختمانی است. شرکت آریا بارون به دلیل فعالیت گسترده در طراحی و ساخت انواع درب‌ها سردخانه‌ای در حال حاضر به عنوان یکی از شرکت‌های تولید کننده برتر این درب‌ها شناخته می‌شود. این شرکت همچنین به دلیل استفاده از دستگاه‌های تمام اتوماتیک و استفاده از ساندویچ پانل‌های مرغوب درب‌های سردخانه‌ای مناسب و حرفه‌ای طراحی می‌کند.

وابسته به نوع نیاز شما و همچنین نوع محصولاتی که قرار است در سردخانه نگهداری کنید، بهترین درب سردخانه مشخص خواهد شد، برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاوره پیش از خرید درب سردخانه‌ای با شماره‌های درج شده در وب سایت تماس حاصل کنید.

برای اطلاع در مورد قیمت درب سردخانه زیر صفر، قیمت درب های سردخانه ای برقی، کشویی و لولایی با واحد فروش آریا بارون توس تماس بگیرید.