ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع ساندویچ پانل ها است که به علت داشتن ویژگی‌های منحصر به‌ فرد به جهت پوشش دیوارها از آن استفاده می‌شود.

برای سفارش، خرید و اطلاع از قیمت انواع ساندویچ پانل دیواری آریا بارون با واحد فروش تماس بگیرید.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟ ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع پانل است که 3 لایه در طرح ها و مدل های مختلف ساخته می شود. برای سفارش ساندویچ پانل دیوار از کارخانه آریا بارون به فوم عایق، فشردگی فوم عایق، صخامت ورق رویه، ضخامت ورق زیره و جنس ورق های رویه و زیره دقت کنید.

جدیدترین ساندویچ پانل‌های دیواری

ساندویچ پانل‌های دیواری به دو روش نیمه اتومات غیر پیوسته (دیس کانتینیوس) و یا تمام اتومات پیوسته (کانتینیوس) تولید می گردند. تا چندی پیش برای لایه زیره و لایه رویه ساندویچ پانل‌ها فقط از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک یا آلومینیوم و یا استنلس استیل استفاده می‌شد. به همین دلیل امکان استفاده از ساندویچ پانل‌ها با وجود برتری‌های فراوان در تمام نقاط ساختمان‌های مسکونی نبود. اما به تازگی برخی از تولیدکنندگان اروپایی، ساندویچ پانل‌هایی با رویه گچ برگ، سیمان برگ و سرامیک تولید نمودند که مورد استقبال بی سابقه سازندگان ساختمان‌های مسکونی قرار گرفت و به سرعت در کشورهایی همچون چین، کره و ترکیه نیز تولید و به دلیل مزایای فراوان با استقبال روبرو شد.

آریا بارون نیز در ایران همزمان با کره و ترکیه اقدام به تولید پانل ساندویچی دیواری با دو رو گچ برگ، دو رو سیمان، یک رو گچ و یک رو سیمان برگ و دو رو سرامیک نمود و هم اکنون این پانل‌ها را نیز در سبد کالایی خود به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می نماید. برای اطلاع کامل در مورد ساندویچ پانل به صفحه مرکزی پانل ها بروید.

انواع ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل های دیواری کارخانه آریا بارون توس در 4 مدل طراحی و تولید می شوند.

ساندویچ پانل دیواری دو رو ورق

ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری

 ساندویچ پانل هایی دیواری که به جهت پوشش با دو لایه ورق فولادی پوشانده شده اند که عموما عایق میانی آن ها از فوم پلی یورتان و پلی استایرن می باشد. اکثر ساندویچ پانل های دیواری به دلیل نوع کاربری پوشش دیوار و مقاومت بالا در برابر ضربه و فشار از این نوع پانل ها هستند.

ساندویچ پانل دیواری پیچ پنهان

ساندویچ پانل پیچ پنهان دیواری

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی (پنهان) نوعی از پانل های دیواری است که به هنگام نصب، پیچ ها و اتصالات موجود در آن در زیر سازه به صورت مخفی متصل می گردند که این کار موجب زیبایی بیشتر این نوع ساندویچ پانل ها می شود. لایه میانی این پانل ها از فوم پلی یورتان و دو ورق با جنس گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک آن را پوشانده اند.

ساندویچ پانل دیواری یک رو ورق

ساندویچ پانل یک رو ورق دیواری

ساندویچ پانل یک رو ورق دقیقا مشابه با پانل های دو ورق می باشد و در برخی موارد از این پانل ها سبک تر هستند، با این تفاوت که صرفا لایه بیرونی آن دارای ورق فولادی بوده و در لایه داخلی از متریال های دیگر چون گچ، چوب و … استفاده می شود. کاربرد این نوع پانل ها بیشتر در ساخت انواع کانکس بویژه ویلایی می باشد.

ساندویچ پانل های خاص

ساندویچ پانل های خاص آریا بارون

ساندویچ پانل دیواری طرح خاص در برخی از ساندویچ پانل های دیواری به جهت زیبایی و استفاده به عنوان پارتیشن بندی داخلی در سازه، به جای ورق های فولادی از ورق هایی از جنس چوب، سرامیک، گچ برگ و … استفاده می شود. این سازه ها مقاومت نسبتا بالایی داشته و علاوه بر زیبایی ظاهری، دارای مقاومت بالایی در برابر زلزله و ضربه می باشد.

فوم عایقPUR – PIR
فشردگی فوم عایق41±1 کیلوگرم بر متر مکعب
ضخامت ورق رویه و زیره0.7 ∼ 0.3 میلی متر
ضریب انتقال حرارت0.0159
جنس ورق رویه و زیرهگالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم و استیل

ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل های دیواری، در حقیقت دیوارهای عایق پیش ساخته ای هستند که برای پوشش دیوارهای داخلی و جانبی ساختمان های مسکونی، تجاری، درمانی، آموزشی، نظامی، اداری، ورزشی، صنعتی و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شوند. در ساندویچ پانل دیواری یک لایه عایق بین دو لایه ورق قرار می‌گیرد. این ساختار ترکیبی باعث بهبود عملکرد مقطع می‌شود؛ هم از نظر سازه‌ای و هم از نظر ضریب نفوذ پزیری.

ساندویچ پانل دیواری 3 تا 5 برابر مصالح سنتی از نفوذ رطوبت، صوت، حرارت و برودت جلوگیری می‌کند. به این ترتیب انرژی محیط حفظ و دمای مطلوب زندگی انسان راحت‌تر تامین می‌شود. روکش زیره و رویه (دو لایه بیرونی) این پانل‌ها از جنس ورق گالوانیزه، آلوزینک، استیل، آلومینیوم، بتن نما شده، گچ، سیمان، سرامیک و … است. در لایه عایق میانی ساندویچ پانل دیواری از پشم شیشه، پشم سنگ، فوم پلی استایرن، پلی اورتان و xps استفاده می‌شود. این موارد بسته به کاربری مدنظر، ظرفیت باربری محاسبه شده برای دیوار و هزینه‌ای که مایلید پرداخت کنید تعیین می‌شود. اما تمام انواع ساندویچ پانل دیواری که ذکر شد عملکرد خوبی به عنوان پوشش دیوارها از خود نشان داده‌اند تا جایی که می‌توان ساندویچ پانل را بهترین مصالح برای اجرای دیوار انواع سازه‌ها در نظر گرفت. در ادامه به شرح کاربری‌ها و مزایای ساندویچ پانل دیواری بیش‌تر خواهیم پرداخت.

آریا بارون نیز در ایران همزمان با کره و ترکیه اقدام به تولید پانل ساندویچی دیواری با دو رو گچ برگ، دو رو سیمان، یک رو گچ و یک رو سیمان برگ و دو رو سرامیک نمود و هم اکنون این پانل‌ها را نیز در سبد کالایی خود به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می نماید. برای اطلاع کامل در مورد ساندویچ پانل به صفحه مرکزی پانل ها بروید.

با ساندویچ پانل دیواری کمتر هزینه کنید اما ارزش بیش‌تری تولید کنید

ساندویچ پانل دیواری به سبب ساختار ترکیبی، عملکرد بهتری نسبت به مصالح سنتی مثل آجر، بلوک سیمانی یا سفالی، بتن و … دارند. این پانل‌ها هم به عنوان دیوارهای باربر و هم به عنوان دیوارهای تفکیک کننده استفاده می‌شوند؛ در هر صورت ضخامت آن‌ها نسبت به ضخامت دیواری که با مصالح سنتی می‌سازید کمتر خواهد بود. به این ترتیب از نظر هزینه ساخت ساندویچ پانل از چند جهت به نفع شما است. حجم مصالحی که برای ساخت دیوارهای سازه به کار می‌برید کمتر می‌شود و هزینه کمتری می‌پردازید. به سبب ضخامت کمتر دیوار پانل ساندویچی مساحت مفید سازه یا زیر بنا مفید بیشتر می‌شود. در سال‌های متمادی بهره برداری مصرف انرژی در ساختمان کاهش می‌یابد؛ به دلیل خاصیت عایق بودن محیط پوشش داده شده با ساندویچ پانل دیواری انرژی خود را حفظ می‌کند. در نهایت در صورت آسیب به هر قسمت بدنه دیوار، ساندویچ پانل همان قسمت قابل تعویض است و از این رو هزینه کمتری برای شما ایجاد می‌شود. با این تفاسیر می‌توان ساندویچ پانل دیواری را بهترین متریال موجود برای پوشش دیوارها نامید.

کاربرد پنل های دیواری

ساندویج پانل دیواری مناسب سرخانه و درب سردخانه
ساندويچ پانل ديواري در سردخانه‌

برای ساخت سردخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و مقاومت بالایی در برابر انتقال حرارت دارد.

ساندویچ پانل دیواری سوله - ساندویچ پانل سقف سوله و دیوار سوله
ساندویچ پانل دیواری در سوله‌

ساندویچ پانل دیواری به دلیل وزن سبکی که دارد، بهترین متریال برای ساخت سوله‌های بزرگ و صنعتی است.

ساندویچ پانل کلین روم(Clean room)
ساندویچ پانل دیواری در اتاق تمیز

در ساخت کلین روم حفظ بهداشت اهمیت ویژه‌ای دارد. سطح صاف این ساندویچ پانل از تجمع میکروب جلوگیری می‌کند.

ساندویچ پنل مناسب برای انواع کانکس
ساندویچ پنل دیواری در کانکس

از ساندویچ پنل دیواری برای ساخت کانکس‌های پیش ساخته استفاده‌های فراوانی می‌شود.

دیوار پانل ساندویچی دارای 8 کاربرد زیر می باشند:

 1. پوشش دیوار سازه‌های پیش ساخته مانند کانکس‌ها
 2. پوشش ساختمان‌های ویلایی پیش ساخته
 3. پوشش دیوار ساختمان‌های بزرگ صنعتی و سوله‌ها
 4. پوشش دیواره‌های کانتینرهایی که جهت حمل و نقل از آن‌ها استفاده می‌شود.
 5. پوشش دیوار انواع سردخانه‌های ثابت و متحرک
 6. پوشش دیوار سیلوها و انبارها
 7. پارتیشن بندی داخلی در پروژه‌های مختلف
 8. پوشش دیوار کلین روم (دیوار آزمایشگاه‌ها، محل‌های ساخت واکسن، اتاق‌های نگهداری دارو و اتاق عمل‌ها)

ویژگیهای مهم ساندویچ پنل دیواری 

 • با استفاده از انواع ساندویچ پنل دیواری می‌توان زمان و هزینه‌های مربوط به ساخت و ساز را کاهش داد.
 • نصب این پانل‌های دیواری نیازمند قالب بندی نبوده و به سرعت اجرایی می‌شود.
 • در برابر حوادث طبیعی چون زلزله، باد یا آتش سوزی مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهند.
 • قابلیت اتصال به انواع سازه‌ها از جمله سازه‌های فلزی را دارند.
 • در مقایسه با دیگر متریال‌های سنتی ساختمانی، نمای زیباتری به سازه می‌دهند.
 • عایق حرارتی، برودتی، رطوبتی و صوت هستند.
 • وزن بسیار سبک آن‌ها، فرایند حمل و نقل و نصب آن‌ها را بسیار ساده‌تر کرده است.
 • امکان تولید آن‌ها در قالب‌های مختلف از جمله قالب‌های صاف، ساده و مینیاتوری وجود دارد.
 • جابه‌جایی و نصب مجدد آن‌ها در سازه‎ای دیگر امکان پذیر است.

ابعاد ساندويچ پانل ديواری

ابعاد و مشخصات فنی ساندویچ پانل‌های دیواری قابل تغییر است. اما حالت مرسوم آن‌ها ضخامت بین 4 تا 12 سانتی متر دارد که تا 22 سانتی متر هم می‌رسد. طول ساندویچ پانل‌های دیواری بین 2.7 تا 10 متر در نظر گرفته می‌شود و عرض آن‌ها از 1 تا 1.3 متر با توجه به شرکت تولید کننده متفاوت خواهد بود. وزن این قطعات به جنس عایق و ورق بستگی دارد و نمی‌توان رقم مشخصی را ذکر کرد. اما قطعا تمام انواع ساندویچ پانل سبک‌تر از هر نوع مصالح دیگر خواهد بود. به این دلیل که بخش عمده این ساختار شامل لایه عایق میانی می‌شود که سبک و کم چگال است.

ساختار ساندویچ پانل دیواری چگونه است؟

 1. دولایه ورق بیرونی و هسته
 2. یک رو پوشش و عایق هسته

نصب و اجرای ساندویچ پانل دیواری

برای نصب پنل دیواری از عاملان فروش آریا بارون راهنمایی بگیرید و حتما در زمان سفارش و ثبت پیش فاکتور خرید پنل دیوار با کارشناسان فروش آریا بارون هماهنگی های لازم را انجام بدهید.

 1. برای نصب حتما از نصابان متخصص و با تجربه کمک بگیرید.
 2. برای آب‌ بندی اصولی سازه باید حین نصب توجه زیادی به نحوه قرارگیری نر و مادگی‌های ساندویچ پانل داشت.
 3. استفاده از چسب مخصوص ساندویچ پانل برای درزبندی و آب‌بندی توصیه می‌‎شود؛ می‌توان از چسب‌ سیلیکون استفاده کرد.
 4. در هنگام نصب باید فاصله مجاز میان پانل‌ها رعایت شود.
 5. نصابان ساندویچ پانل از پیچ‌های واشردار مخصوص برای نصب استفاده می‌کنند.

انواع ساندویچ پانل دیواری از نظر شیوه نصب و بکارگیری

ممکن است برای شما این پرسش مطرح باشد که ساندویچ پانل‌های دیواری به چه شکل کنار هم چفت و به هم متصل می‌شوند. از این نظر می‌توان پنل دیوار را به چند دسته تقسیم کرد:

 1. پانل ساده دیواری
 2. پانل دیواری دارای نر و مادگی
 3. پانل دیواری دارای پیچ مخفی
 4. پانل دیواری قفل دار

ساندویچ پانل دیواری ساده طراحی ساده دارد و به کمک چسب، ملات یا سیم مفتول‌ به هم متصل می‌شوند. در پانل دارای نر و مادگی در طراحی لبه‌های پنل شیارهایی ایجاد شده که باید به درستی روی هم قرار بگیرند. در این محصولات نوین ساختمانی دارای پیچ مخفی هم پیچ و رزوه (رولپلاک) از قبل تعبیه شده. همچنین ساندویچ پانل قفل دار که شکل کارکردش از اسمش پیدا است.

لیست انواع روکش های ساندویچ پانل دیواری
مزایای ساندویچ پانل هاي ديواري

مشخصات فنی ساندویچ پانل دیواری

مشخصات فنی ساندویچ پانل‌های دیواری به طور کلی براساس چند پارامتر تعیین می‌شود که عبارتند از: نوع ورق‌ و ضخامت‌ آن‌ها، طول و عرض ورق و متراژ قابل استفاده در هر پروژه. انواع ساندویچ پنل‌های دیواری و سقفی در یکسری از مشخصات فنی با دیگر مشابه هستند. برای نمونه پنل ساندویچی دیواری نیز همانند پانل‌های دیواری از 3 لایه اصلی تشکیل شده است:

 1. پوششی که بر روی پنل قرار می‌گیرد.(ورق رویه)
 2. فوم عایق در لایه میانی که به هسته نیز معروف است.
 3. پوششی که پشت پنل قرار می‌گیرد.(ورق زیره)

ساندویچ پانل‌های دیواری به صورت دو رو ورق (ورق‌هایی از جنس آلوزینک، گالوانیزه و آلومینیوم) یک ‌رو ورق یک رو نایلون و دو رو نایلون تولید می‌شوند. ابعاد این محصول نوین بر اساس نیاز و درخواست مشتری تعیین می‌‌گردد. عرض مفید این پنل‌ های ساندویچی 118/5 و عرض غیر مفید آن‌ها 1200 است.

تولید کنندگان مختلف پانل های ساندویچی این پنل‌ها را با طول 2 تا 14 متر تولید می‌کنند. این ارقام در پانل‌های تولیدی از سوی شرکت‌های مختلف ممکن است کمی با دیگر متفاوت باشند. انتخاب مناسب‌ترین طول و عرض ساندویچ پانل دیواری به نوع پروژه بستگی دارد. ضخامت این پانل‌ها نیز از 3 تا 20 سانتی‌متر متغیر است. بهترین فوم برای ساخت پنل ساندویچی دیواری فوم پلی یورتان است. به دلیل استفاده از پلی اورتان در این پانل‌ها، ضریب انتقال حرارت بالایی دارند. بنابراین  پنل دیواری با فوم پلی یورتان را می‌توان نسوز یا بسیار کندسوز دانست.

انواع پوشش با ورق ساندویچ پانل دیواری

 • ورق آلوزینک (ورقی فولادی با پوشش روی و آلومینیوم و رنگ کوره‌ای)

طول این ورق‌ها بین 2 تا 12 متر طبق سفارش مشتری متغییر است. ضخامت ورق‌های آلوزینکی که برای ساندویچ پانل‌های دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرند 0.5 تا 0.7 میلی‌متر است. آلوزینک به دلایل خاصیت ضد زنگ آلومینیوم، مقاومت بالا، خوردگی پایین و قیمت مقرون به صرفه بیش از سایر پوشش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • ورق آلومینیوم (ساندویچ پانل دیواری یک رو فویل)

ویژگی‌ها و مشخصات فنی این پوشش نیز مشابه با ورق‌های آلوزینک است. اما این دو ورق در قیمت با یکدیگر متفاوت هستند. در میان انواع ورق ساندویچ پانل دیواری، پانل دو رو ورق آلومینیوم از سایر ورق‌ها گران‌تر است.

 • ورق گالوانیزه (ورق فولادی با پوشش گالوانیزه)

ضخامت این ورق نیز 0.5 تا 0.7 میلی‌متر بوده و با طول 2 تا 13 متری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 • نایلون (پنل ساندویچی دیواری با نایلون ضخیم)
 • PVC (با ورق PVC)

ورق‌های فوق دارای رنگ بندی هستند که به صورت کوره‌ای رنگ آمیزی می‌شوند. نوع پوشش همه پنل‌های دیواری با یکدیگر یکسان نیست. پوشش این پانل‌ها براساس دو رو ورق، یک رو ورق یک رو فویل، یک رو ورق یک رو کاغذ، دورو نایلون، دو رو کاغذ یا دورو فویل تعیین می‌شود.

قیمت ساندویچ پانل دیواری

قیمت و هزینه تولید ساندویچ پنل دیواری به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله عواملی که بر روی قیمت ساندویچ پانل های دیواری اثر گذار است متریال به کار رفته در این پنل ها است. جنس فوم و ورق به کار رفته و میزان ضخامت ورق ها از عوامل اثرگذار بر قیمت پانل های دیواری است. فروش ساندویچ پانل های دیواری بر اساس متر مربع قیمت گذاری میشوند که شما میتوانید بر اساس متراژ مورد نیاز سفارش دهید یا با کارشناسان فروش شرکت آریا بارون توس تماس گرفته و برای متراژ مناسب سازه خود مشاوره بگیرید.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری چقدر است؟

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری با توجه به نوع ورق و فوم مورد استفاده شده در آن متغییر است و نمی توان قیمت دقیقی را در این باره مطرح کرد. به هر جهت بهتر است بدانید که در وهله اول از قیمت گذاری ساندویچ پانل دیواری باید به نوع کاربری، ابعاد و ضخامت، نوسانات قیمت ارز و آهن بعلاوه جنس ورق و فوم عایق میانی آن توجه کرد.

لیست قیمت انواع ساندویچ پانل دیواری

 نوع ساندویچ پانلعرض (cm)ضخامت ساندویچ پانل (mm)جنس ورق‌ روضخامت ورق‌ رو (mm)طرح ورق‌ روجنس ورق‌‌ زیرضخامت ورق‌ زیر (mm)طرح ورق‌ زیر
دیواری100-11640گالوانیزه۰/۵شیاردارگالوانیزه۰/۵صاف
دیواری100-116۵۰گالوانیزه۰/۵شیاردارگالوانیزه۰/۵صاف
دیواری100-116۶۰گالوانیزه۰/۵شیاردارگالوانیزه۰/۵صاف
دیواری100-116۸۰آلوزینک۰/۵شیاردارآلوزینک۰/۵صاف
دیواری100-116۱۰آلوزینک۰/۵شیاردارآلوزینک۰/۵صاف
دیواری پیچ مخفی100-116۵۰گالوانیزه۰/۵شیاردارگالوانیزه۰/۵صاف
دیواری100-116۴۰گالوانیزه۰/۵شیاردارگالوانیزه۰/۵شیاردار
دیواری100-116۵۰گالوانیزه۰/۵شیاردارگالوانیزه۰/۵شیاردار
دیواری100-116۵۰آلوزینک۰/۵شیاردارگالوانیزه۰/۵شیاردار
دیواری100-116۶۰آلوزینک۰/۵شیاردارآلوزینک۰/۵شیاردار
دیواری100-116۸۰آلوزینک۰/۵شیاردارآلوزینک۰/۵شیاردار

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل دیواری به عوامل متعددی بستگی دارد. از مهم‌ترین عوامل موثر بر قیمت، جنس لایه عایق آن است. هسته ساندویچ پانل می‌تواند از فوم پلی یورتان، پشم سنگ و فوم پلی استایرن باشد. از آنجایی که ضخامت و ابعاد ساندویچ پانل با توجه به درخواست مشتری تعیین می‌گردد، قیمت هر متر مربع این پانل‌های دیواری متغییر است. اما در مجموع مواردی چون پوشش ساندویچ پانل، جنس لایه عایق، ضخامت ورق‌ها و ابعاد ساندویچ پانل (طول و عرض آن) بر قیمت نهایی یک متر مربع این پانل‌ها تاثیرگذار است.

برای اطلاع از قیمت روز ساندویچ پانل دیواری و سقفی با کارشناسان فروش کارخانه آریا بارون تماس بگیرید.

انواع پانل دیواری را می‌توان بر اساس لایه عایق و پوشش آن‌ها + کاربرد به چندین دسته مختلف تقسیم بندی کرد:

 1.  دو رو ورق
 2.  یک رو ورق
 3.  پیچ مخفی
 4.  طرح خاص (گچ برگ پانل-سرام پانل)

انواع پانل های دیواری در ساختار و طرح با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند همچنین در ورق های رویه و زیره با نورد ها متنوع از جنس گالوانیزه، آلومینیوم، آلوزینک، کاغذ یا نایلون در شرکت آریا بارون توس قابلیت تولید دارند. برای ساخت لایه عایق این ساندویچ پانل‌ها از فوم‌های زیر استفاده می‌شود:

 • فوم پلی یورتان PU که اغلب با دانسیته 40 تولید می‌شود.
 • عایق پشم سنگ یا راکوول که معمولا با دانسیته 100-120 تولید می شود.
 • فوم پلی استایرن EPS یا همان یونولیت که معمولا با دانسیته 20 تولید می‌شود.

رال های رنگی و طرح های  متنوعی براساس سلیقه مشتری و نوع کاربری برای ساندویچ پانل های دیواری در شرکت آریا بارون وجود دارد و مشتریان میتوانند از جدول مربوطه در صفحه محصولات رنگ مورد نظر خود را برای ساندویچ پانل انتخاب نمایند.

رایج‌ترین نوع پانل دیواری که برای اغلب پروژه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد ساندویچ پانل‌های پیچ مخفی هستند. از این پانل‌ها می‌توان در هر فضایی استفاده کرد و کاربرد بالایی دارند. یکی از دلایل محبوبیت این پانل‌ها، مقاومت بیشتر آن‌ها است که کمی پیش دلیل آن را عنوان کردیم. عدم نیاز به تعمیرهای مکرر، وزن کم، سرعت بالا در اجرا و نصب و قیمت مقرون به صرفه همگی از مزایای این پانل‌های ساندویچی دیواری به شمار می‌روند. استفاده از ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی منجر به ایجاد نمایی زیبا و یک دست شده و زیبایی ظاهری سازه را دوچندان می‌کند.

استفاده از ساندویچ پانل‌های دیواری در پروژه‌های ساختمانی یا ساخت سازه‌های پیش ساخته چون کانکس‌ها، سوله‌ها، سردخانه‌ها و… مزایای بی‌شماری دارد. به عنوان بزرگ‌ترین مزیت استفاده از این پانل‌های دیواری می‌توان سرعت بالا در اجرای پروژه‌ها و کاهش هزینه‌های ناشی از طولانی شدن یک پروژه ساختمانی یا عمرانی را نام برد. کاهش وزن سازه از دیگر مزایای چشم‌گیر این پانل‌های عایق به شمار می‌رود.

 1. عایق بودن
 2. سبک بودن
 3. سهولت در حمل و نقل
 4. مقرون به صرفه
 5. مقاومت بالا

تحمیل بار مرده به سازه توسط مصالح و آهن آلات سنگین وزن ساختمانی عمر مفید سازه‌ها را کاهش می‌‎دهد. از همین‌رو امروزه پیمانکاران و مهندسین ساختمانی به دنبال راهی برای کاهش وزن سازه‌ها هستند. استفاده از این محصول نوین ساختانی برای پوشش دیوار کمک شایانی در این راستا کرده است. ساندویچ پانل‌های دیواری در برابر صوت، گرما، سرما و رطوبت عایق هستند و استفاده از این پانل‌ها، هزینه‌های مربوط به عایق سازی سازه و هزینه‌های مصرفی انرژی را کاهش می‌دهد. موارد زیر از دیگر مزایای استفاده از ساندویچ پانل‌ دیواری به شمار می‌روند:

 • سازگار با محیط زیست و قابل بازیافت
 • مقاوم در برابر زلزله، مواد شیمیایی، حشرات موذی، زنگ زدگی و رانش زمین
 • قابلیت استفاده در هر منطقه‌ای با هر شرایط آب و هوایی
 • دارای قابلیت شستشو
 • تنوع در طرح و رنگ
 • صرفه اقتصادی به دلیل قیمت مناسب در مقایسه با دیگر متریال‌های ساختمانی
 • وزن بسیار پایین
 • ضد آب
 • دوام و عمر بالا
 • مقاوم در برابر آتش
 • مصزف پایین انرژی
 • عدم بیرون زدگی

عایق های وسط پنل ها از فوم‌های مختلفی چون فوم پلی یورتان، پشم سنگ و پلی استایرن ساخته می‌شود. در این میان فوم پلی یورتان برای ساخت ساندویچ پانل دیواری تداول بیشتری دارند.

۱- فوم پلی یورتان

این فوم در میان تمام فوم‌هایی که برای ساخت پانل استفاده می‌شود از دانسیته بیشتری برخوردار است. همچنین چسبندگی بالایی داشته و به خوبی به ورق‌های فلزی دو طرف خود می‌چسبد. از نظر خاصیت عایق کنندگی فوم پلی اورتان رتبه یک را به خود اختصاص داده است از همین‌ رو قیمت ساندویچ پانل دیواری پلی یورتان بیشتر از سایر ساندویج پانل‌ها است. با توجه به قیمت بالای این فوم، استفاده از آن تنها برای مکان‌هایی که عایق کاری و برودت بسیار حائز اهمیت است توصیه می‌شود.

۲- فوم پشم سنگ Rockwool

۳- فوم پلی استایرن EPS

از دیگر فوم‌هایی که از آن در جهت ساخت ساندویچ پانل‌های دیواری استفاده می‌شود می‌توان به فوم پلی استایرن EPS و یا همان یونولیت اشاره کرد. ساندویچ پانل‌هایی که لایه عایق آن‌ها از این جنس است جزو ارزان‌ترین های موجود در بازار هستند. خاصیت عایق کنندگی فوم پلی استایرن از پلی یورتان کمتر است اما دلیل اینکه پانل‌هایی با این فوم پرفروش‌تر هستند، قیمت اقتصادی‌تر آن‌ها است. این پنل‌ها نیز در قالب پانل‌های سقفی، دیواری و سردخانه‌ای تولید می‌شوند.

برای نصب ساندویچ پانل‌های دیواری چند فاکتور بسیار مهم وجود دارد که باید قبل از نصب به آن‌ها توجه داشت؛ مواردی چون فاصله بین ستون‌ها، عرض و ارتفاع پانل‌ها. برای نصب این پانل‌های دیواری ابتدا آن‌ها را با استفاده از پیچ و مهره و واشر به یکدیگر متصل کرده و سپس آب‌بندی می‌کنند. اولین مرحله‌ای که برای نصب ساندویج پنل دیواری باید صورت گیرد زیرسازی است. برای زیرسازی اصولی و استاندارد لازم است که موارد زیر به درستی رعایت شوند:

 • اندازه گیری صحیح فاصله میان ستون‌ها در محل نصب
 • ارتفاع پانل‌ها
 • بررسی جهت باد

پانل‌های دیواری را می‌توان براساس شرایط موجود به دو صورت عمودی و افقی نصب کرد. فرایند نصب این پانل‌ها به دو صورت کلی امکان پذیر است:

 1. استفاده از پیچ مخفی
 2. استفاده از نبشی و ناودانی‌های آهنی

در صورت استفاده از نبشی و ناودانی‌های آهنی ابتدا اسکلت بندی با نبشی‌هایی که زاویه 90 درجه دارند و تشکیل یک قاب می‌دهند صورت می‌گیرد و سپس پانل‌ها درون این قاب قرار گرفته و نصب می‌شوند. در این روش برای پوشاندن فاصله بین ساندویچ پانل‌ها از چسب ساندویچ پانل مخصوص استفاده می‌شود. این روش نصب ساندویچ پانل بیشتر برای ساخت کانکس‌ها و کاروان‌ها استفاده می‌شود.

در ساندویچ پانل‌های پیچ مخفی شیوه نصب پانل‌ها متفاوت از روش فوق است. پانل‌های پیچ مخفی به صورت اورلپ ساخته می‌شوند. در محل این اورلپ‌ها ستونی فلزی وجود دارد. نقش این ستون فلزی، پیچ شدن پانل‌ها به آن است. از این جهت به این ساندویچ پانل‌ها پیچ مخفی گفته می‌شود چراکه پانل بعدی روی پیچ پانل قبلی را می‌پوشاند و همین ویژگی علی رغم اینکه اجازه نمی‌دهد پیچ‌ها دیده شوند، مقاومت دیواره‌ها را نیز افزایش می‌دهد. از همین‌رو برای سازه‌های مستحکم که مقاومت دیوارها مطرح است معمولا این شیوه نصب ساندویچ پانل دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فروش ساندویچ پانل دیواری آریا بارون توس توسط نماینده های فروش آریا بارون توس در سراسر کشور انجام می شود.

ساندویچ پانل دیواری با عایق یا فوم پشم سنگ یا پشم شیشه نیز تولید می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این 2 عایق می توانید با شماره های فروش آریا بارون توس تماس بگیرید.

ساندویچ پانل دیواری پلی استایرن دارای مزایا و معایب مختلفی است. برای داشتن بهترین مشاوره قبل از خرید ساندویچ پانل پیشنهاد می کنیم با واحد فروش آریا بارون توس تماس بگیرید.

ساندویچ پانل دیواری پلی اورتان (پلی یورتان) به معنای این است که در بین لایه های ورق فوم پلی اورتان تزریق شده است. برای آشنایی با مشخصات و هزینه انواع ساندویچ پنل دیواری با آریا بارون توس تماس بگیرید.

ساندویچ پانل‌ سقفی Roof Sandwich Panel پوششی برای سقف است و به صورت دو لایه ورق که میان آن‌ها فوم عایق تزریق شده است ساخته می‌شود.