ساندویچ پانل دیواری

ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع ساندویچ پانل است که به علت داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فرد به جهت پوشش دیوارها از آن استفاده می‌شود.    

ساندویچ پانل های دیواری، در حقیقت دیوارهای عایق پیش ساخته ای هستند که برای پوشش داخلی و بیرونی ساختمان های مسکونی، تجاری، درمانی، آموزشی،نظامی، اداری، ورزشی و بسیاری از موارد دیگر استفاده می شوند. یکی از مصارف مهم ساندویچ پانل های پلی یورتان، پوشش سقف و دیوار سردخانه‌ها و همچنین اتاق های تمیز( کلین روم) است.
ساندویچ پانل‌های دیواری پلی یورتان به دو روش نمیه اتومات غیر پیوسته (دیس کانتینیوس) و یا تمام اتومات پیوسته (کانتینیوس) تولید می گردند. تا چندی پیش برای لایه زیره و لایه رویه ساندویچ پانل‌ها فقط از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک یا آلومینیوم و یا استنلس استیل استفاده میشد و به همین دلیل ساندویچ پانل‌ها با وجود برتری‌های فراوان نتوانستند در ساختمان‌های مسکونی با استقبال رو‌ به ‌رو شوند. اما به تازگی برخی از تولید کنندگان اروپایی، ساندویچ پانل‌هایی با رویه گچ برگ، سیمان برگ و سرامیک تولید نمودند که مورد استقبال بی سابقه سازندگان ساختمان‌های مسکونی قرار گرفت و به سرعت در کشورهایی همچون چین، کره و ترکیه نیز تولید و به دلیل مزایای فراوان با استقبال روبرو شد.
آریا بارون نیز در ایران همزمان با کره و ترکیه اقدام به تولید ساندویچ پانل‌های دیواری با دو رو گچ برگ، دو رو سیمان، یک رو گچ و یک رو سیمان برگ و دو رو سرامیک نمود و هم اکنون این پانل‌ها را نیز در سبد کالایی خود به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می نماید.

ساندویچ پانل دیواری سردخانه‌ای

برای ساخت سردخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد و مقاومت بالایی در برابر انتقال حرارت دارد.

ساندویچ پانل دیواری سوله‌

ساندویچ پانل دیواری به دلیل وزن سبکی که دارد، بهترین متریال برای ساخت سوله‌های بزرگ و صنعتی است.

ساندویچ پانل دیواری اتاق تمیز

در ساخت کلین روم حفظ بهداشت اهمیت ویژه‌ای دارد. سطح صاف این ساندویچ پانل از تجمع میکروب جلوگیری می‌کند.

ساندویچ پانل دیواری کانکسی

از ساندویچ پانل دیواری برای ساخت کانکس‌های پیش ساخته استفاده‌های فراوانی می‌شود.
آیا امکان خرید ساندویچ پانل دیواری دست دوم وجود دارد؟

از ساندویچ پانل‌های دیواری دست دوم بسته به اینکه در چه حد نو باشند و تا چه اندازه هنوز مقاومت داشته باشند، می‌توان برای موارد متفاوتی استفاده کرد.

رال رنگی ساندویچ پانل دیواری به چه صورت است؟

گروه‌های رنگی اصلی در ساندویچ پانل دیواری عبارتنداز:

زرد، نارنجی، قرمز، آبی، بنفش، سبز، خاکستری، قهوه‌ای، سفید و سیاه