ساندویچ پانل سردخانه‌ای سنتی

ساندویچ پانل سردخانه‌ای سنتی

اندازه‌ها

اندازه‌های ساندویچ پانل سردخانه‌ای
ضخامت عایق (mm) 70,80,90,100,120,150,200
عرض مفید (mm) 945 , 1020 , 1185
حداکثر طولدر طول های دلخواه و بسته به شرایط حمل و نقل

لایه عایق

فشردگی (دانسیته) 40±2kg/m³
ضریب انتقال حرارتW/(m.K) 0/0159~0/0260
نوع فوم PUR (B2) , PIR
جنس لایه پانل طرح آرداواز مدل تولیپس یک رو ورق

لایه رویه و زیره

تگ دیواری رویه و زیره
ورق رویه و زیره گالوانیزه پیش رنگ شده / آلوزینک پیش رنگ شده / آلومینیوم پیش رنگ شده /استیل
ضخامت 0.3 تا 0.7 میلیمتر
نوع فرم دهی نورد سرد (کرکره ریز، کرکره درشت، صاف)

اتصال به هم

ساندویچ پانل سردخانه ای
پانل ساندویچ سردخانه ای

کارایی و راندمان یک سردخانه

بدیهی است که کارایی و راندمان یک سردخانه بستگی به عایق بودن محیط داخل آن و کاهش هر چه بیشتر تبادل حرارتی بین محیط داخل و خارج سردخانه دارد. تغییرات زیر نقش به سزایی در این عایق بودن دارند.

1- چگونگی اتصال ساندویچ پانل‌ها به یکدیگر در محل فاق و زبانه‌ها
2- کیفیت عایق  ساندویچ پانل‌ها و ضریب انتقال حرارت آن 
3- چگونگی اتصال ساندویچ پانل‌ها به کف 
4- کیفیت درب‌ها و چگونگی اتصال درب‌ها به پانل‌ها

یکی از چالش‌های سردخانه‌ها چه در هنگام نصب چه در مرحله بهره برداری اتصال درست و هوابند دقیق ساندویچ پانل ‌ها به یکدیگر است. هر چند مهارت نصاب و دقت در نصب در این خصوص نیز موثر است اما باید فاق و زبانه‌ها از نظر طراحی شکل هندسی و دقت در اندازه‌ها و نداشتن اعوجاج و جنس روکش سطح تماس به صورت استاندارد و اصولی تولید شده باشند. بهترین راه برای بهبود کیفیت هوابند بودن سردخانه‌ها، کاهش تعداد درزهای اتصال بین ساندویچ پانل‌ها است. آریا بارون برای اولین بار در ایران موفق به تولید ساندویچ پانل‌های عریض سردخانه‌ای با عرض 120 سانتی متر گردید. هنگامی‌ که دیوارها و سقف یک سردخانه با ساندویچ پانل عریض 120 سانتیمتری پوشش داده شوند تعداد درزها نسبت به پوشش با ساندویچ پانل‌های سنتی عرض 1 متری 20 درصد کاهش می‌یابد. یا به عبارت دیگر چالش هوابند بودن سردخانه بدون هیچ تغییری تنها با استفاده از پانل عریض به میزان 20 درصد کاهش می‌یابد.

اندازه ساندویچ پانل سردخانه‌ای

ساندویچ پانل سردخانه‌ای

یکی دیگر از برتری‌های ساندویچ پانل‌های عریض 1.2 متری استفاده بهینه از فضای کامیون‌ها وتریلرها و در نتییجه کاهش هزینه حمل ونقل به میزان 40 درصد است.

عرض قابل بارگیری کف یک تریلر 2.5 متر است و هرگاه دو ردیف ساندویچ پانل عریض 1.2 متری کنار یکدیگر بارگیری شوند 2.4 متر از عرض استفاده می‌شود. در صورتی‌ که دو ردیف ساندویچ پانل سنتی با عرض 1 متر عرض 2 متر را اشغال می‌نماید و حجم فضایی به عرض 40 سانتی متر به طول 12 متر در ارتفاع 2.5 متر خالی خواهد ماند.

کامیون‌ها وتریلرها حمل ساندویچ پانل
اتصال فاق و زبانه

طراحی هندسی فاق و زبانه (نری و مادگی) باید به گونه‌ای باشد که پس از اتصال دو پانل به یکدیگر این دو سطح بالاترین طول تماس با یکدیگر را داشته باشند.

لایه ابر پلی اتیلن

برای هرچه بهتر شدن این اتصال در هنگام نصب از لایه‌های ابر نازک پلی اتیلن نیز استفاده می‌گردد.

چسب زنی سیلیکون

از چسب‌های سیلیکونی برای بهتر شدن هوابندی نیز در هنگام نصب استفاده می‌شود که البته باید دقت نمود که این چسب‌ها چسبندگی خوبی به سطوح کاغذی دارند و به سطوح پلاستیکی یا چرب چسبندگی ندارند.

شکل سر ورق در فوم

برای اینکه در حمل و نقل‌ها و در فشارهای هنگام نصب ورق رویه یا زیره قسمت فاق (مادگی) دارای استحکام کافی باشد لازم است که سر ورق رویه و ورق زیره در داخل فوم تزریق شده قرار گرفته باشند. در ساندویچ پانل‌های آریا بارون این مهم به صورت اصولی و مناسبی رعایت گردیده است.

نورد کنگره در قسمت زبانه

در ساندویچ پانل آریا بارون در ورق رویه و ورق زیره در قسمت زبانه (نری) بصورت کنگره نورد می‌گردد تا اعوجاج ورق گرفته شده و سطح صاف و یکپارچه‌ای برای تماس هر چه بهتر با قسمت فاق ایجاد شود.

قفل‌های سردخانه‌ای

آریا بارون برای اتصال هر چه بهتر پانل‌ها به یکدیگر و دوام اتصال‌ها در زلزله‌ها برای اولین بار در ایران ساندویچ پانل‌های سردخانه‌ای مجهز به قفل‌های سردخانه‌ای را در خط کانتینیوس تولید نمود.

آریا بارون برای هرچه بهتر بودن هوابندی و از طرفی نصب سریع بنا به سفارش برای اتصال دیوارها به سقف نیز پانل قفل دار تولید و به بازار عرضه می‌نماید. ​