سازه های سینوسی

سازه های سینوسی سازه ای فلزی است که از اجزای فولادی که برای تحمل بار و ایجاد استحکام بهتر به یکدیگر متصل میشوند، ساخته شده است. به دلیل استحکام بالای فولاد، این سازه ها قابل اعتماد بوده و به مواد اولیه کمتری نسبت به سایر سازه ها مانند سازه های بتنی نیاز دارند در ساخت و سازهای مدرن، سازه های فولادی تقریباً برای هر نوع سازه ای از جمله ساختمان های صنعتی سنگین، ساختمان های بلند، سیستم های پشتیبانی تجهیزات، زیرساخت ها، پل ها، برج ها، کارخانه های صنعتی سنگین و غیره استفاده می شود.

بسته به مشخصات هر پروژه، مقاطع فولادی ممکن است اشکال، اندازه‌ها و ضخامت های مختلفی داشته باشند که با نورد سرد یا گرم ساخته می‌شوند، برخی دیگر با جوشکاری صفحات مسطح یا خمیده به یکدیگر تولید می‌شوند. سازه سینوسی، مقاطع و پروفیل های آهنی هستند که برای طراحی آن ها از جان سینوسی شکل استفاده می شود، این جان سینوسی علاوه بر افزایش مقاومت و استحکام سازه در برابر ضربه و فشار دارای مزایایی چون قابلیت جوش بالا، مقاومت در برابر زلزله تا 9 ریشتر و … است. از همین رو و به جهت وزن سبک این سازه ها از آن ها می توان در ساخت انواع سوله های صنعتی، ورزشی، نمایشگاهی، پل های فلزی درون و برون شهری، برج ها و مراکز تجاری بزرگ و … استفاده کرد. این مقاطع بسته به مشخصات هر پروژه، ممکن است اشکال، اندازه‌ها و ضخامت های مختلفی داشته باشند که با نورد سرد یا گرم ساخته می‌شوند و برخی دیگر با جوشکاری صفحات مسطح یا خمیده به یکدیگر تولید می‌شوند.

گروه صنعتی آریا بارون توس به عنوان بزرگترین تولید کننده انواع مصالح ساختمانی نوین، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان به جهت استعلام قیمت و خرید انواع سازه سینوسی است. شما عزیزان می توانید با شماره گیری شماره 05136228800 از شرایط و نحوه خرید این محصول ویژه اطلاع حاصل فرمایید.

آشنایی با سازه های سینوسی

سالها تیر ورق ها که یکی از اجزا اصلی سازه های فلزی هستند از جوش دادن دو ورق بال به یک ورق جان ساخته می شدند، اما با توجه به وزن زیاد سازه و در نتیجه سنگین بودن فونداسیون مربوطه و افزایش زیاد قیمت های فولاد و بتن، طراحان برای سبک سازی با حفظ استحکام و پایداری به دنبال چاره جویی بر آمدند و سرانجام توانستند ورق جان را از حالت ساده به فرم سینوسی تبدیل نمایند. هرچند با جایگزین شدن ورق جان از ساده به سینوسی کاهش وزن و افزایش پایداری سازه به دست آمد اما با توسعه یافتن علم و تکنولوژی، روش های سنتی و قدیمی ساخت و جوشکاری پاسخگوی نیازهای روز صنعت نبود و خواسته های متخصصان در زمینه های کیفیت، قیمت و سرعت ساخت که اهمیت فراوانی دارند برآورده نگردید. از این رو شرکت های پیشرو در این صنعت به جوشکاری رباتیک و اتوماسیون خطوط روی آوردند و پای ربات های جوشکار به صنعت سازه های فلزی باز شد. ربات های جوشکار که برای اولین بار در ایران برای ساخت این سازه ها توسط شرکت آریا بارون توس بکار گرفته شدند، قادر به انجام جوش های یکنواخت، قابل تنظیم، دقیق و با کیفیت بالا هستند و با توجه به سرعت جوشکاری زمان تحویل سازه ها کوتاه تر از روش های سنتی میباشد.

آشنایی با سازه سینوسی
جوش سازه های سینوسی

کاربرد سازه های سینوسی

از این نوع سازه در ساخت کارخانه‌ها، اسکلت ساختمان، انبارها، مرغداری‌ها، آشیانه‌های هواپیما، تعمیرگاه‌ها، فروشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی که به قاب‌هایی با دهانه بزرگ نیاز دارند استفاده می‌شود. در سوله سینوسی ها ابعاد تیرها و ستون‌ها بزرگ بوده به همین جهت از تیر ورق در پروفیل‌ آن ها استفاده می شود. سالها تیر ورقها از جوش دادن دو ورق بال به یک ورق جان ساخته میشدند، اما با افزایش قیمت فولاد طراحان به دنبال چاره ای برای سبک سازی برآمدند و اینگونه بود که ساخت مقاطعی با جان سینوسی رونق پیدا کرد.

کاربرد سازه های سینوسی
کاربرد سازه های سینوسی

برتری های ساخت سازه های جان سینوسی

کاهش وزن سازه تا 40 درصد همزمان با پایـداری بیـشتر

افزایـش چشمگیر کیفـیت و یکنـواختی جـوش

سقف های صاف و شیب دار تا دهانه 50 متر

تحویـل در زمـان کوتـاه

مشخصات فنی انواع سازه های سینوسی

 • مونتاژ سازه بصورت پیچ و مهره در محل پروژه
 • سيستم جوشكاري با گاز محافظ CO2 بصورت رباتیک تمام اتومات
 • نوع و کیفیت رنگ: زينک كرومات يا زينک فسفات
 • محاسبات و طراحی تمام اجزا با بهره گیری از نرم افزار های روز دنیا

قیمت سازه های سینوسی

در خصوص قیمت انواع سازه های سینوسی تولید توسط شرکت آریا بارون باید به این نکته توجه کرد که این سازه ها براساس طول، ابعاد، متریال به کار رفته، هزینه حمل و نقل و … قیمت گذاری می شود و نمیتوان برای آن قیمت مشخصی را تعیین کرد. شما عزیزان می توانید جها استعلام قیمت و خرید انواع سازه های سینوسی از آریا بارون با کارشناسان و مشاوران ما در ارتباط باشید. شماره های ما 05136228800 و 05136228814 است.

سازه های سینوسی آریا بارون توس

شرکت صنعتی آریا بارون با دارا بودن بیش از دو دهه سابقه فعالیت در ساخت انواع مصالح نوین ساختمانی نظیر ساندویچ پانل، کانال های پیش عایق، درب سردخانه و سازه های سینوسی توانسته است گواهینامه و افتخارات متعددی را در این زمینه بدست آورد. این کارخانه اولین شرکت دارای ربات های جوشکار در صنعت کشور است. ربات های جوشکار که برای اولین بار در ایران برای ساخت این سازه ها توسط شرکت آریا بارون توس بکار گرفته شدند، قادر به انجام جوش های یکنواخت، قابل تنظیم، دقیق و با کیفیت بالا هستند و با توجه به سرعت جوشکاری زمان تحویل سازه ها کوتاه تر از روش های سنتی میباشد.

خط تولید سازه های سینوسی
ربات های جوشکار آریا بارون

خط تولید آریا بارون توس

شرکت های پیشرو در صنعت سوله به جوشکاری رباتیک و اتوماسیون خطوط روی آوردند و پای رباتهای جوشکار به صنعت سازه های فلزی باز شد. آریا بارون توس نیز با دارا بودن ربات های جوشکار یکی از پیشگامان در طراحی و ساخت این مدل سوله ها است.

پرسش های سازه های سینوسی

سازه ای که در آن به جای تیر ورق های معمولی از ورق های سینوسی استفاده شده است.

 • این گونه سازه ها به جهت مزایا و ویژگی های اصلی خود می توانند
 • %40 تا %300 کاهش وزن سازه
 • %30 تا %200 صرفه جویی در هزینه
 • بار مرده ی کاهش یافته ی سقف
 • جلوگیری از گسیختگی کمانش جان تیر به دلیل موج
 • ظرفیت های معماری زیاد
 • امکان تیرهایی با ارتفاع متغیر برای کاربرد بهتر استحکام تیر سینوسی
 • قابلیت بازیافت و دوست دار طبیعت بودن
 • امکان نصب جرثقیل سقفی در این سازه

سازه های سوله با جان سینوسی دارای انوع سازه سینوسی کلاسیک، سوله سینوسی پرکاربرد، انبار و صنعتی بزرگ و ابعاد دلخواه است.