ساندویچ پانل

ساندویچ پانل آریا بارون با بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی های روز دنیا و ماشین آلات پیشرفته اروپایی، همراه با تیم متخصص و حرفه ای در انواع مختلف پانل سقفی، دیواری، سردخانه و کلین روم تولید می شود. ساندویچ پانل (Sandwich Panel) دارای ساختار لایه ای مرکب، پایدار و سبک است که در پوشش سقف، دیوار، اتاق‌های تمیز، سردخانه‌ها و سایر سازه‌ها استفاده می‌شود. فناوری ساندویچ پانل‌های پیش ساخته یکی از مهم‌ترین فناوری‌های حوزه ساختمان در دنیا است؛ تولید این محصولات در ایران گام بلند و ارزشمندی به سمت توسعه سبز و پیشرفت صنعت ساختمان کشور است.

برای سفارش و خرید ساندویچ پانل و اطلاع از قیمت پانل ها تماس بگیرید.

ساندویچ پانل چیست؟ ساندویچ پانل (پنل ساندویچی و به انگلیسی Sandwich panels) یکی از محصولات نوین ساختمانی و 3 لایه است. با وجود این نوع پانل‌ها کم کم می‌توان با مصالح سنتی مثل آجر، چوب، بتن، سیمان، سفال و … خداحافظی کرد؛ مصالحی که در فرایند تولید و آماده سازی آن‌ها منابع زیادی مثل آب، انرژی، شن و ماسه و … به کار برده می‌شود. می‌توان گفت ساندویچ پانل‌های پیش ساخته از توجیه مهندسی و صرفه اقتصادی برخوردارند. ساندویچ پانل مزیت‌های مختلفی با خود به همراه دارد که از جمله این مزیت‌ها می‌توان به سبک بودن، قیمت مناسب، امکان استفاده مجدد، عایق گرما و سرما، افزایش بهره وری ساختمان و … اشاره کرد.

شرکت آریا بارون توس با تولید انواع ساندویچ پانل های سقفی و پانل های دیواری در حال حاضر یکی از بزرگترین کارخانه های تولید کننده ساندویچ پانل در ایران است.

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ بر اساس نوع عایق به سه گروه و بر اساس کاربرد به دو نوع تقسیم بندی می‌شوند. که هر یک از این گروه‌ها دارای تنوع بسیار زیادی بوده و متناسب با کاربرد و بر اساس محاسبات انتخاب می‌شود. امروزه با کمک ماشین آلات مدرن و C.N.C  ساندویچ پانل‌ سقفی و ساندویچ پانل‌ دیواری تنوع زیادی دارند.

نرم افزار برآورد متراژ ساندویچ پانل های سقفی و دیواری آریا بارون

عکس ساختار ساندویچ پانل

ساندویچ پانل ساختار ترکیبی (کامپوزیتی) دارد؛ یک لایه ورق نسبتا نازک در کنار یک لایه عایق. ساختار ترکیبی (مرکب) به این دلیل که دو یا چند ماده کنار هم قرار می‌گیرند ساختاری با قابلیت‌های ارتقا یافته است؛ در واقع یک ژن جهش یافته. بنابراین مستحکم‌تر، دارای ظرفیت و دوام و مقاومت بیشتر است. پس دیگر لازم نیست منابع زیادی جهت دستیابی به ظرفیت و قابلیت‌های بیشتر مصرف شود. همچنین امکان بازیافت و فرآوری مجدد برای بسیاری از ساندویچ پانل‌ها فراهم است. این موضوع به نفع محیط زیست آسیب دیده بشر است. همچنین به دلیل خاصیت عایق بودن این پانل‌ها استفاده از آن‌ها به صرفه جویی در مصرف انرژی منجر می‌شود. مهمی که تمام آیین‌نامه‌ها روی تحقق آن مصر هستند.

عکس 3 لایه ساندویچ پانل
انواع پانلدیواری، سقفی، سردخانه و کلین روم
تعداد لایه پانل3 لایه
فوم عایقپلی اورتان، پشم سنگ و پلی استایرن
رنگ بندیسبز، زرد، قرمز، آبی و رنگ سفارشی
کاربری پانلساختمان، سردخانه، سوله، انبار، سیلو و کلین روم
ویژگی پانلوزن کم، عایق، سرعت بالای اجرا، پایدار و تنوع بالا
مزایای ساندویچ پانل‌ها

مزایای ساندویچ پانل

کاربرد ساندویچ پانل

هم اکنون از این محصول پیش ساخته برای پوشش سقف و دیوار ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، سالن‌های صنعتی، سردخانه‌ها، کلین روم‌ها، آشیانه هواپیما‌ها، سوله‌های کشاورزی، سالن‌های ورزشی، انبار سیلو‌ها، گاوداری‌ها، مرغداری‌ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که از ورق شادولاین و همچنین ورق‌ آردواز برای ساندویچ پنل‌های سقفی در محیط‌‌های پر باران استفاده می‌شود و برای ساندویچ پنل های دیواری نیز از ورق کرکره‌ای استفاده می شود. آشنایی با انواع ورق ساندویچ پانل در وبسایت آریا بارون توس

لیست قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی و دیواری

قیمت ساندویچ پانل سردخانه051-36228800
قیمت ساندویچ پانل سقفی051-36228800
قیمت ساندویچ پانل دیواری051-36228800
قیمت ساندویچ پانل کلین روم051-36228800
قیمت ساندویچ پانل شادولاین051-36228800
قیمت ساندویچ پانل051-36228800

تولید کننده ساندویچ پانل سقفی و دیواری

کارخانه تولید کننده ساندویچ پانل انواع پانل های سقفی، دیواری، سردخانه و کلین روم را تولید می کند. برای سفارش پانل به کارخانه آریا بارون توس با شماره های واحد فروش تماس بگیرید. (00 88 22 36 051)

آریا بارون اولین تولید کننده ساندویچ پانل در ایران است.

فروش و نصب ساندویچ پانل

برای سفارش ساندویچ پانل و نصب با شماره های شرکت آریا بارون 00 88 22 36 051 تماس بگیرید. فروش انواع ساندویچ پانل در طرح ها و رنگ های مختلف با ضخامت های مختلف تولید شده در خط تولید کارخانه تولید پانل آریا بارون انجام می شود. آشنایی با رال رنگ ساندویچ پانل در وبسایت رسمی شرکت آریا بارون توس

کاهش هزینه ساخت با ساندویچ پانل

لایه عایق میانی ساندویچ پانل‌ها عمدتا پشم سنگ یا محصولات پلیمری هستند. این محصولات ذاتا کم قیمت و دارای پشتوانه تولید زیاد هستند. ورق به کار رفته در لایه بیرونی ساندویچ پانل هم ضخامت چندانی ندارد و به شکل متر مربعی محاسبه قیمت می‌شود.

برای استفاده از قطعات پیش ساخته نیاز به مصالح سازی در محل پروژه و پیرو آن نیروی کار متعدد مقیم کارگاه ندارید. مدت زمان برپایی کارگاه عملیاتی به دلیل افزایش سرعت ساخت و ساز کاهش قابل توجهی خواهد داشت و تعداد روزهای کمتری هزینه‌های کارگاه را پرداخت می‌کنید. این موارد را با شیوه و معضلات اجرا مصالح سنتی مقایسه کنید. درخواهید یافت که چقدر رویکرد استفاده از ساندویچ پانل پیش ساخته هزینه‌های شما را کاهش خواهد داد.

برتری ساندویچ پانل در ساخت سازه

با توجه به مزیت‌هایی که ساندویچ پانل‌ها ایجاد می‌کنند استفاده از این این نوع مصالح در تمام سازه‌ها با کاربری‌های مختلف توجیه مهندسی و اقتصادی دارد. اما از جهت سرعت بالای اجرا یک امکان ویژه را فراهم می‌کنند. ظرف مدت کوتاهی می‌توان سازه را با استفاده از ساندویچ پانل دیواری مستقر کرد. فقط کافی است این پانل‌ها را به محل پروژه منتقل کنید و مراحل جایگذاری، چف کردن پانل‌ها کنار هم، درزگیری و آببندی را انجام دهید. بعد از آن لازم نیست منتظر گیرش مصالح بمانید و بلافاصله از فضا بهر برداری کنید.

در عصر حاضر به دلیل سرعت زیاد، تعدد و پیش بینی ناپذیر بودن رخدادها الزام‌هایی مبنی بر احداث سازه‌ها با کاربری پزشکی، نظامی، صنعتی، مسکونی، ترابری و غیره ایجاد می‌شود. معمولا این الزام‌ها دارای فوریت هستن و ممکن است شرایط حکم کند پس از اتمام دوره بهره برداری سازه تخریب شود. ساندویچ پانل دیواری کمک می‌کند سازه به سرعت اجرا شود و به راحتی نیز برچیده شود. بنابراین در مصارف اینچنینی ساندویچ پانل پیش ساخته یک انتخاب بدون جایگزین است.

فواید استفاده ساندویچ پانل

یکی دیگر از اهدافی که در دانش مهندسی سازه دنبال می‌شود سبک سازی و سریع سازی سازه‌ها است. ساندویچ پانل‌ها وزن و حجم کمتری نسبت به سایر مصالح دارند. این پانل‌ها از قبل در کارخانه ساخته و پرداخته می‌شوند. فقط لازم است شما این قطعات را در محل خود جایگذاری و نصب کنید. به این ترتیب سرعت ساخت و ساز به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد.

ساندویچ پانل به دلیل برخورداری از عایق در برابر نفوذ صوت، آب، سرما و گرما مقاوم است. حمل و نقل و نصب این قطعات به مراتب راحت‌تر از مصالح سنتی است و نیروی کار کمتری درگیر فرایند اجرای آن‌ها می‌شود. ساندویچ پانل‌ها مزیت‌های زیادی به همراه دارند که اجمالا به چند مورد دیگر از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

 1. امکان برچیدن و جابجایی سازه
 2. امکان اصلاح و تعمیر یک بخش از بدنه سازه
 3. قابلیت شستشو، ضد زنگ و جذب آب کم
 4. ظرفیت باربری پایدار در برابر زلزله و نیروهای جانبی
 5. کاهش هزینه ساخت
 6. افزایش عمر مفید سازه

​عوامل مؤثر بر کیفیت ساندویچ پانل

1- کیفیت لایه رویه و لایه زیره و انتخاب مناسب آن:

لایه رویه و زیره متناسب با نوع کاربری مورد نظر از استنلس استیل، آلومینیوم، مس، P.V.C، فایبر گلاس، گالوانیزه یا آلوزنیک پیش رنگ شده میباشند که با توجه به فراگیر بودن گالوانیزه و آلوزنیک در اینجا بیشتر به شرح جزئیات کیفیتی این دو نوع ورق می پردازیم. همانطور که در شکل ملاحظه میگردد ورق  از چند لایه تشکیل شده است که ضخامت کل آنها را ضخامت ورق مینامیم، ضخامت ورق های رویه و زیره یک ساندویچ پانل متناسب با پایداری مورد توقع از آن بین 0.3 تا 0.7 میلیمتر میباشند که البته ضخامت میلیمتر متداول تر بوده و مصرف بسیار بیشتری دارد.

عوامل موثر در کیفیت انواع ساندویچ پانل ها

باید توجه داشت که هنگامی که بطور مثال از ورق ضخامت 0.5 میلیمتر صحبت میشود لازم است ضخامت لایه های تشکیل دهنده متناسب و استاندارد باشند و نه اینکه برای صرفه جویی در قیمت، ورق پایه که مسئولیت استحکام اصلی را دارد نازکتر از ضخامت استاندارد انتخاب شود و کمبود ضخامت با لایه های رنگ ارزان قیمت جبران شود. همچنین باید توجه داشت که لایه اپوکسی پشت ورق ها وظیفه ایجاد چسبندگی بهتر بین ورق و فوم پلی اوریتان را دارد و چنانچه برای کاهش هزینه ها این لایه اپوکسی حذف شود چسبندگی فوم ساندویچ پانل به ورق به درستی نخواهد بود. کیفیت رنگ مورد استفاده برای رنگ کردن ورق، چگونگی خطوط تولید و روش های رنگ کاری، شستشوها و چربی زدایی بسیار اثر گذار بر کیفیت ورق پیش رنگ شده است.

آریا بارون برای اطمینان از کیفیت مطلوب و استاندارد ورق ورودی به خط تولید خود اولاً مستقیماً از شرکت های معتبری همچون کارخانه فولاد مبارکه ورق تهیه مینماید و علاوه بر آن تمامی آزمایش های استاندارد کنترل کیفی مانند تست سالت اسپری، ضخامت سنجی رنگ، مقاومت رنگ در برابر خمش و در برابر ضربه را قبل از ورود به خط تولید در آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد اولیه واقع در کارخانه روی هر محموله انجام میدهد.

واکنش ایجاد پلی یورتان

2- کیفیت فوم پلی اوریتان مورد استفاده:

فوم پلی اوریتان از ترکیب ایزو سیانات، پلیول، و چند ماده افزودنی دیگر و همراه با کاتالیزورها بدست می آید. کیفیت این مواد اولیه اثر مستقیم و بسیاری بر روی کیفیت فوم پلی اوریتان ساندویچ پانل دارد. پلی ایزو سیانورات ها ( PIR ) مواد شیمیایی هم خانواده با پلی یورتان ها هستند که بیشتر به عنوان عایق استفاده میشوند و درصد MDI در این فوم نسبت به فوم PUR بیشتر است. میزان عایق بودن PIR در شرایط مساوی از PUR بیشتر است. پایداری در برایر آتش سوزی PIR نیز نسبت به PUR (B1) بالاتر است. بر اساس آخرین تحقیقات منتشر شده، کمترین ضریب انتقال حرارت یا به عبارتی بهترین عایق بودن پلی یورتان ها بین دانسیته  35kg/m³ تا 50kg/m³  بدست می آید، که بر اساس آزمایشها بهترین و بهینه ترین دانسیته ساندویچ پانل در بازه فوق، فشردگی یا چگالی  41kg/m³ است.

در بسیاری موارد به نادرست دانسیته یا جرم حجمی با همان چگالی فوم را شرط لازم و کافی برای یک فوم مطلوب و با کیفیت میدانند. همانطور که میدانیم فوم پلی اوریتان یک ماده آلی و وظیفه اصلی آن عایق بودن است حال چنانچه این ماده آلی با مواد معدنی سنگین مانند مِل یا پودر سنگ ها وغیره و یا حتی با مواد آسیابی پلی اوریتان مخلوط شود دانسیته مورد نظر به راحتی قابل دست یابی است  ولی عایق استاندارد مورد نظر بدست نیامده است و میزان عایق بودن کمتر گشته و دیگر جلوگیری از تبادل سرما و گرما در حد استاندارد و قابل قبول نخواهد بود.

میزان عایق بودن فوم که بستگی مستقیم به ضریب انتقال حرارت آن دارد یک پارامتر کیفیتی مهم است که باید به آن توجه خاصی داشت. ضریب انتقال حرارت با دستگاه مربوطه قابل اندازه گیری است و وجود افزودنی های  غیر مجازآلی ویا معدنی درلایه های فوم با میکروسکوپ آزمایشگاهی قابل دیدن وتشخیص میباشند. یکی دیگر از ویژگی های مهم فوم پلی اوریتان پایداری آن در برابر آتش است که عدم رعایت آن میتواند خسارات سنگینی به دنبال داشته باشد.

پس از آن ورقی که انرژی الکتریکی آن تخلیه شده است وارد دستگاه نورد سرد (رول فرمینگ) میشود تا ذونقه ها روی ورق رویه و کرکره ها روی ورق زیره نورد شوند. چنانچه دستگاه نورد از کیفیت بالایی برخوردار نباشد در محل خمکاری ها رنگ ورق مویه خواهد کرد و به مرور زمان از محل همین  مویه ها زنگ زدگی شروع میشود. پس از آن ورق وارد دستگاه پیش گرم کن با اتمسفر کنترل شده مخصوص میگردد و تا دمای مطلوب گرم میگردد. سپس ورق رویه و زیره که به دمای مطلوب رسیده اند از پیش گرم کن خارج شده و وارد گرم کن گردیده و پس از رسیدن  به دما و شرایط سطحی از پیش تعیین شده، مواد فوم که در دستگاه تولید فوم آماده شده اند با فشار و دما و درصد اختلاط مطلوب روی ورق پاشیده میشود.

فشار، دما، درصد اختلاط و نوع پاشش از پارامتر های بسیار مهم و اثرگذار کیفی هستند. حال ساندویچ پانل ایجاد شده وارد دستگاه پرس دوار طولی گشته و پس از اتمام مراحل پخت از آن خارج می شود. معمولا این پرس های طولی دوار بین 12 تا 36 متر دارند و خطوط آریا بارون برای دستیابی به کیفیت مطلوب با پرس های 36 متری تجهیز شده اند.طول این پرس و همچنین کیفیت سطح و تحمل آن در برابر فشار های بالای فوم از پارامتر های اثرگذار است.

ساندویچ پانل آریا

3- کیفیت ماشین های خطوط تولید:

 ماشین های تولید فوم پلی اوریتان دارای دانش فنی بالایی میباشند و حتی برخی کشور های اروپایی که در زمینه تولید این ماشین ها سالها فعالیت مینمایند هنوز نتوانسته اند به ریزه کاریها و به قولی فوت های کوزه گری این صنعت دست یابند. آریا بارون بر این باور است که گرانی ماشین های تولیدی برند های درجه 1 اروپایی به دلیل کیفیت برتر آنها میباشد و بر این اساس سالها قبل با ماشین های فوم پلی اوریتان شرکت ایتالیا فعالیت خود را شروع نموده است. در خط تولید تمام اتومات پیوسته (کانتینیوس) ساندویچ پانل پلی یورتان، کویل های ورق رویه و زیره جداگانه باز شده و هر یک وارد دستگاه تخلیه الکتریکی ورق می گردند تا انرژی الکتریکی ورق تخلیه شده و چسبندگی فوم به ورق به خوبی صورت گیرد.

کیفیت ماشین های خط تولید

 4- نیروهای کار آمد و متخصص و دوره دیده با دانش فنی روز:

مهارت آمیخته ای از تخصص و تجربه است و شرط لازم برای بهره برداری بهینه از ماشین آلات مدرن و مواد اولیه مرغوب حضور نیروهای ماهر در چرخه تولید است. آریا بارون برای اینکه گردانندگان و نیروهای تولیدی شرکت بتوانند با مواد اولیه مطلوب و با استفاده از ماشین آلات مدرن وپیچیده،کالایی با کیفیت وماندگار پدید آورند درباره های زمانی مناسب شرکت در دوره ها وسمینارهای آموزشی خارجی وداخلی وهمینطور دعوت از اساتید داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

عوامل اثرگذار بر کیفیت ساندویچ پانل‌ های پشم سنگ

کیفیت لایه رویه و لایه زیره و انتخاب مناسب آن

لایه رویه و زیره متناسب با نوع کاربری مورد نظر از استنلس استیل، آلومینیوم، مس، P.V.C، فایبر گلاس، گالوانیزه یا آلوزینک پیش رنگ شده است که با توجه به فراگیر بودن گالوانیزه و آلوزینک در اینجا بیشتر به شرح جزئیات کیفیتی این دو نوع ورق می‌پردازیم.
همانطور که در شکل ملاحظه می‌شود ورق از چند لایه تشکیل شده است که ضخامت کل آن‌ها را ضخامت ورق می‌نامیم، ضخامت ورق‌های رویه و زیره یک ساندویچ پانل متناسب با پایداری مورد توقع از آن بین 0.3 تا 0.7 میلی‌متر است که البته ضخامت 0.5 میلی‌متر متداول‌تر بوده و مصرف بسیار بیشتری دارد.

عوامل موثر در کیفیت انواع ساندویچ پانل ها

باید توجه داشت که هنگامی که به طور مثال از ورق ضخامت 0.5 میلیمتر صحبت می‌شود لازم است ضخامت لایه‌های تشکیل دهنده متناسب و استاندارد باشند و نه اینکه برای صرفه جویی در قیمت، ورق پایه که مسئولیت استحکام اصلی را دارد نازکتر از ضخامت استاندارد انتخاب شود و کمبود ضخامت با لایه‌های رنگ ارزان قیمت جبران شود. همچنین باید توجه داشت که لایه اپوکسی پشت ورق‌ها وظیفه ایجاد چسبندگی بهتر بین ورق و فوم پل اوریتان را دارد و چنانچه برای کاهش هزینه‌ها این لایه اپوکسی حذف شود چسبندگی فوم به ورق به درستی نخواهد بود کیفیت رنگ مورد استفاده برای رنگ کردن ورق، چگونگی خطوط تولید و روش‌های رنگ کاری، شستشوها و چربی زدایی بسیار اثر گذار بر کیفیت ورق پیش رنگ شده است.

برای آشنایی با چسب عایق بکار رفته در ساندویچ پانل ها محتوای صفحه چسب عایق ساندویچ پانل را مطالعه کنید.

آریا بارون برای اطمینان از کیفیت مطلوب و استاندارد ورق ورودی به خط تولید خود اولاً مستقیماً از شرکت‌های معتبری همچون کارخانه فولاد مبارکه ورق تهیه می‌نماید و علاوه بر آن تمامی آزمایش‌های استاندارد کنترل کیفی مانند تست سالت اسپری، ضخامت سنجی رنگ، مقاومت رنگ در برابر خمش و در برابر ضربه را قبل از ورود به خط تولید در آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد اولیه واقع در کارخانه روی هر محموله انجام می‌دهد.

کیفیت پشم سنگ

کیفیت پشم سنگ

پشم سنگ یکی از بهترین عایق‌های حرارتی و صوتی است که در حال حاضر در سراسر دنیا برای عایق کاری از آن استفاده می‌شود. پشم سنگ تا دمای 750 درجه سانتی‌گراد پایداری حرارتی دارد.

پشم سنگ‌ها ضمن سبک بودن همچنین غیر سمی، قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست است و دارای ثبات ابعادی فیزیکی و شیمیایی خوبی هستند. همچنین در برابر رشد آفات، باکتری‌ها، قارچ‌ها و حشرات موذی نیز مصون است. به این ترتیب پشم سنگ یکی از بهترین عایق‌های حرارتی، صوتی برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و ساختمان و... محسوب می‌شوند.
در برخی از پشم سنگ‌ها از سرباره‌های کوره‌های ذوب آهن و برخی از مذاب‌ها به جای سنگ بازالت استفاده می‌شود و برای جبران کمبودهای ناشی از این کار از رزین‌های غیرمجاز آتش‌زا و به میزان بیش از حد مجاز استاندارد بهره می‌گیرند. این پشم سنگ‌ها مقاومت بسیار پایین‌تری در برابر آتش دارند.

استفاده از نیروهای ماهر در روند تولید

مهارت آمیخته‌ای از تخصص و تجربه است و شرط لازم برای بهره برداری بهینه از ماشین آلات مدرن و مواد اولیه مرغوب حضور نیروهای ماهر در چرخه تولید است. آریا بارون برای اینکه گردانندگان و نیروهای تولیدی شرکت بتوانند با مواد اولیه مطلوب و با استفاده از ماشین آلات مدرن و پیچیده، کالایی با کیفیت و ماندگار پدید آورند در بازه‌های زمانی مناسب در دوره‌ها و سمینارهای آموزشی خارجی و داخلی در شرکت و همینطور دعوت از اساتید داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

روش تولید و ماشین آلات

چون پشم سنگ به صورت لایه لایه از الیاف در هم تنیده تشکیل شده است بصورت ذاتی نرم و در لایه‌ها به راحتی قابل گسستن است. به همین دلیل پس از اینکه بین دو ورق بصورت مکعب مستطیل‌های آجری چیده می‌شوند، نه تنها بین درزها فاصله ایجاد می‌شود بلکه قسمت‌های فاق و زبانه و یا هم پوشانی‌ها استحکام لازم را حتی در مرحله نصب ندارند.

آریا بارون مدت‌ها به دنبال رفع این دو نقص بزرگ ساندویچ پانل‌های پشم سنگ بود تا بتواند از مزایای زیاد این پانل‌ها بدون دغدغه بهره ببرد. در این راستا و برای رفع این دو کمبود، آریا بارون ساندویچ پانل‌ های پشم سنگ با تزریق PIR در دو لبه کنار را به بازار عرضه نموده است. در این نوع پانل‌های خاص، پلی اوریتان تزریق شده در دو لبه کنار در مرحله اول بلوکه‌های پشم سنگ را به یکدیگر فشرده می‌کند و فاصله بین آن‌ها را حذف می‌کند و در مرحله دوم در قسمت فاق و زبانه یا هم پوشانی استحکام عایق و بالایی را بین ورق رویه و زیره ایجاد می‌کند.

تعاریف و واحدها

دانسیته یا چگالی یا جرم حجمی یا پکیده

برای اندازه‌گیری این که یک جسم، چه مقدار به هم پکیده (فشرده) است یا به عبارتی دیگر فضای خالی بین اجزای تشکیل دهنده آن جسم چه قدر است به واحدی به نام دانسیته نیاز داریم. اجسام با دانسیته بالا، فضای خالی کمتری در شبکه بلوری خود دارند. یکای (واحد اندازه‌گیری) در سیستم اس‌آی (si) برای چگالی کیلوگرم بر متر مکعب (kg/m³) است و از تقسیم جرم بر حجم محاسبه می‌شود. دانسیته جسمی که روی ترازو قرار می‌گیرد از روی تعداد گرم (جرم جسم) تقسیم بر مقدار فضایی که جسم اشغال می‌کند (حجم آن) به دست می‌آید. معمولا دانسیته اجسام با دانسیته آب مقایسه می‌شود تا متوجه شویم آیا این اجسام روی آب شناور می‌مانند یا در آن غرق می‌شوند. دانسیته آب در حدود 1.00 g/mL یا 1000kg/m³ است.
اگر دانسیته جسمی بزرگ‌تر از پکیده آب باشد، در آب غرق خواهد شد و اگر کمتر از آب باشد شناور می‌ماند. معمولاً دانسیته مطلوب ساندویچ پانل پلی اوریتان بین 40 تا 44 کیلوگرم بر متر مکعب است که بصورت 42±2kg/m³ نوشته می‌شود.
دانسیته متعارف عایق‌های پر مصرف در صنعت ساندویچ پانل‌ها به شرح زیر است:

دانسیته یا چگالی یا جرم حجمی یا پکیده

عایق حرارتی

همواره گرما از سیستم‌هایی که دمای بالاتری دارند به سیستم های با دمای کمتر ,جریان می‌یابد و این پدیده اجتناب ناپذیر است. اما می‌توان نرخ این جریان را به شدت کاهش داد و این هدف اصلی عایق های حرارتی است. عایق حرارتی عبارتند از موادی که از نرخ انتقال حرارت بین سیستم‌های فیزیکی مختلف می‌کاهند و به عبارت ساده‌تر از اتلاف انرژی گرمایی یک سیستم تا حد امکان جلوگیری می‌کنند. عایق کاری حرارتی, اتلاف انرژی حرارتی را در بناها، سازه‌ها و ساختمان‌ها و همچنین صنایع و تجهیزات به حداقل رسانده و پیرو آن منجر به صرفه جویی در هزینه‌های انرژی می‌شود. از دیگر مزایای عایق کاری می‌توان به کنترل دمایی بهتر, جلوگیری از یخ زدگی و شکست تجهیزات و بسته به نوع عایق, ایجاد مقاومت در مقابل صوت و آتش سوزی اشاره کرد. معمول است که در عایق کاری ساختمان‌ها و بناها، ضریب مقاومت گرمایی (R-value) عایق ها اهمیت دارد و بهینه بودن عایق با این پارامتر سنجیده می‌شود.

مقاومت حرارتی

یک ویژگی گرمایی (فیزیکی) است که نشان‌دهنده مقاومت هر ماده در مقابل انتقال حرارت در اثر تفاوت دما است. مقاومت حرارتی با R نشان داده می‌شود که دارای واحد  m2.k/w است. مقاومت مواد عایق بر روی جریان گرما هدایت شده از طریق مقاومت حرارتی R-value  تعیین می شود. هرچه مقدار R-value بالاتر باشد، عملکرد مواد عایق بیشتر و بهتر است. مقدار R-value به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع عایق
 • ضخامت
 • دانسیته

مقدارR-Value فوم های پلی یورتان بالاتر از سایر انواع مواد عایق است.

مقایسه رفتار دمایی مواد عایقی که به صورت تجاری هستند

عایق بودن در برابر سرما و گرما

هر ماده صنعتی و یا طبیعی دارای یک ضریب هدایت گرمایی خاص خود است. ضریب هدایت گرمایی عبارت است از مقدار انرژی گرمایی که ماده می‌تواند در واحد سطح، در واحد ضخامت و در واحد زمان و در دمای مشخص از خود عبور دهد. هرچه ضریب هدایت گرمایی کمتر باشد، نشان می‌دهد که ماده قابلیت انتقال انرژی گرمایی کمتری داشته و بیشتر برای عایق مناسب است. از آنجاییکه همواره گرما از محیط گرمتر به محیط سردتر در جریان است، لازم است برای صرفه جویی در هزینه‌های مصرف انرژی بهترین عایق متناسب کاربری محیط را با فشردگی (دانسیته) مناسب انتخاب نمود.
شکل زیر نشان دهنده آن است که مصالح مختلف با چه مقدار ضخامت، از نظر عایق بودن با هم برابری می‌کنند. بطور مثال بجای یک دیوار آجری به ضخامت 172 سانتی متر میتوان یک دیوار پلی اوریتان با ضخامت 5 سانتیمتر را جایگزین نمود.

ساندویچ پانل پلی یورتان

مطالعه بیشتر مطالعه کمتر

ساندویچ پانل سردخانه

یکی از چالش‌های سردخانه‌ها چه در هنگام نصب چه در مرحله بهره برداری اتصال درست و هوابند دقیق ساندویچ پنل‌ها به یکدیگر است. هر چند مهارت نصاب و دقت در نصب در این خصوص نیز موثر است اما باید فاق و زبانه‌ها از نظر طراحی شکل هندسی و دقت در اندازه‌ها و نداشتن اعوجاج و جنس روکش سطح تماس بصورت استاندارد و اصولی تولید شده باشند. بهترین راه برای بهبود کیفیت هوابند بودن سردخانه‌ها، کاهش تعداد درزهای اتصال بین ساندویچ پنل‌ها  است. آریا بارون برای اولین بار در ایران موفق به تولید ساندویچ پانل‌های عریض سردخانه‌ای با عرض 120 سانتی متر گردید. هنگامیکه دیوارها و سقف یک سردخانه با ساندویچ پانل عریض 120 سانتیمتری پوشش داده شوند تعداد درزها نسبت به پوشش با ساندویچ پنل‌های سنتی عرض 1 متری 20 درصد کاهش می‌یابد یا به عبارت دیگر چالش هوابند بودن سردخانه بدون هیچ تغییری تنها با استفاده از پانل عریض به میزان 20 درصد کاهش می‌یابد.

پرسش های ساندویچ پانل

دلایل اینکه پنل های ساندوچی (ساندویچ پانل) جایگزین مناسبی برای مطالح ساختمانی هستند.

 1. وزن بسیار کم انواع عایق حرارتی مورد استفاده در لایه میانی، سبب کاهش بسیار زیاد وزن ساندویج پانل ها می شود. یک دیوار ساخته شده از ساندویچ پانل در مقایسه با موارد مشابه سیمانی یا آجری گاه تا پنجاه برابر سبک تر است. این مسأله به ویژه برای مقابله با زلزله و کاهش هزینه های جانبی بسیار مهم است.
 2. ساختار و وزن بسیار کم ساندویچ پانل ها در مقایسه با مصالح سنتی ساختمانی، موجب مقاومت بسیار زیادی تحت انواع بارهای فشاری و ضربه ای می شود. نیرویی وارده به خوبی در این پانل ها جذب شده و نیروهای ضربه ای خنثی می شود.
 3. نکته حائز اهمیت دیگر اینکه ساندویج پانل ها برخلاف دیوارهای معمول بتنی در برابر رطوبت هوا و شرایط آب دچار آسیب های ناشی از خوردگی نمی شوند. این مسأله باعث حداقل شدن هزینه تعمیر و نگهداری می گردد.
 4. مزیت حائز اهمیت دیگر ساندویج پانل ها در مقایسه با مصالح سنتی ساختمانی اجرا و نصب سریع آنها می باشد ضمن اینکه امکان دمونتاژ و استفاده مجدد هم دارد و نیز قابلیت توسعه و تغییر در ابعاد و اندازه های فضاهای ساخته شده را با سرعت زیاد و کمترین ضایعات فراهم می سازد.
 5. ساندویج پانل ها در مقایسه با مصالح سنتی ساختمانی اتلاف انرژی بسیار کمتری دارند و در بلند مدت موجب کاهش هزینه های تامین سرمایش و گرمایش می شوند.
 6. سرعت اجرای پانل قابل مقایسه با ساخت وسازهای سنتی نیست. با سه نفر این امکان فراهم است که روزانه تا حتی 400 متر اجرا شود. به طورکلی سرعت اجرا 50 برابر بالاتر از دیوار های سنتی است.
 7. عمده ترین مزیت ساندویچ پنل در مقایسه با مصالح سنتی، فوم داخل ساندویج پانل است که عایق گرما، سرما و رطوبت است.

با توجه به ویژگی‌های نام برده شده از پانل می‌توان گفت هزینه ساندویچ پنل بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. کارخانه آریا بارون توس با استفاده از جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا و همچنین برخورداری از نیروی فنی کارآزموده در حال حاضر بهترین و با کیفیت‌ترین پنل‌های ساندویچی را تولید و به بازار عرضه می‌کند. برای اطلاعات بیشتر از قیمت و تعرفه ساندویچ پانل‌های آریا بارون توس با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

کارخانه آریا بارون توس  پوشش ساندویچ پانل استاندارد تولید می کند و با داشتن نمایندگی فروش ساندویچ پانل در تهران، مشهد، شیراز، اصفهان و … به قیمت روز پانل های ساختمانی را به شما عزیرران فعال در صنعت ساخت و ساز می رساند.

برای انتخاب پانل های آریا بارون توس به موارد زیر توجه کنید.

 1. قیمت مناسب پانل آریا
 2. رنگ بندی متنوع
 3. سرعت بالا در نصب
 4. وزن ساندویچ پانل بسیار سبک است.
 5. استفاده از دستگاه‌های نوین و تمام اتوماتیک

ساندویچ پانل نسوز و ساندویچ پانل کند سوز آریا بارون توس را بررسی کنید.

استفاده از این محصول نوین مزیت‌‌های مختلفی را با خود به همراه دارد که از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

 1. کاهش میزان صدای بیرونی در داخل محیط
 2. عایق مناسب در گرما و سرما
 3. نصب آسان و سریع
 4. قابلیت استفاده چندین باره
 5. کاهش هزینه‌ها و قیمت مناسب
 6. تجدید پذیر بودن و برگشت پذیری محصول
 7. مقاوم در برابر حریق
 8. مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی
 9. قابلیت استفاده در انواع پروژه‌ها
 10. حمل و نقل بسیار آسان
 11. قابلیت استفاده در تمامی شرایط آب و هوایی
 12. متنوع در طرح و رنگ
 13. قابلیت شستشو
 14. طول عمر بالا و ماندگاری بسیار بالای سازه
 15. سبکی و وزن بسیار پایین
 16. کاربرد در تمامی شرایط آب و هوایی
 17. مقاومت بالا شیمیایی و بیولوژیکی
 18. پایین بودن هزینه نگهداری از ساندویچ پانل
 19. مقاومت بالا در برابر میکروب و انواع قارچ‌ها
 

ورق ساندویچ پانل ها نکات فنی و مهندسی زیادی دارد.

 1. ضخامت ورق
 2. ضخامت رنگ
 3. دارا بودن لایه اپوسکی زیر ورق
 4. اعتبار شرکت تولیدکننده ورق 

 

یکی از خوبی‌های استفاده از ساندویچ پانل‌ها را می‌توان  قابلیت انتخاب رنگ در نظر گرفت. ساندویچ پانل‌ها در رنگ‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شوند و مشتریان می‌توانند با توجه به سلیقه خود اقدام به انتخاب ساندویچ پانل مناسب کنند.

اولین بار از این محصولات برای ساخت بدنه و سقف قطار و هواپیماها با میزان استحکام بسیار بالا استفاده شده است. اولین آغاز تولید ساندویچ پنل در سال 1930 بود که موجب استفاده رو به رشد و فزاینده از پانل شد. در حال حاضر از پانل‌های ساندویچی در صنایع مختلفی از جمله ساخت و ساز، صنایع نظامی، کشتی سازی، قطار سازی و … استفاده می‌شود. وزن کم، عایق مناسب و میزان استحکام فوق العاده این مصالح نوین ساختمانی باعث شده است که  روز به روز به میزان استفاده از این محصول افزوده شود. نصب راحت پنل ساندویچی های آریا بارون، قیمت مناسب، قابلیت استفاده چندین باره، عایق بودن در سرما و گرما و … باعث شده است که در تمامی سازه‌های نوین از ساندویچ پانل به عنوان عنصر اصلی استفاده شود.

شرکت آریا بارون توس یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده های ساندویچ پانل در کشور با برخورداری از جدیدترین خط تولید ساندویچ پنل تمام اتوماتیک هم اکنون فرآیند تولید محصولات نوین ساختمانی را با بالاترین کیفیت انجام می‌دهد. شرکت‌های متنوع اقدام به تولید پانل ساندویچی  می‌کنند ویژگی‌های متنوع و همچنین موارد اولیه به کار رفته در ساخت پانل شاید معیار مناسبی برای انتخاب بهترین ساندویچ پانل باشد. به دلیل صادرات ساندویچ پنل‌های آریا بارون توس می‌توان گفت که محصولات این کارخانه جزو یکی از بهترین مصالح ساختمانی نوین است.

با به روز شدن تکنولوژی ساخت و ساز، استفاده از مصالح ساختمانی نوین رونق بیشتری گرفت. یکی از عالی‌ترین جایگزین‌های مصالح ساختمانی قدیمی نظیر آجر و سیمان را می‌توان پانل‌های ساندویچی یا همان ساندویچ پانل در نظر گرفت. مزیت‌های فراوان این پانل‌ها نسبت به مصالح قدیمی باعث شده است که در اکثر سازه‌های نوین از آن به عنوان اصلی‌ترین محصول استفاده شود.

برای خرید و سفارش انواع پانل های ساختمانی با شماره های فروش آریا بارون توس تماس بگیرید. آریا بارون ساندویچ پانل آماده به فروش را در اختیار نماینده های فروش در سراسر ایران قرار می دهد.

برای انتخاب رنگ ساندویچ پانل خریداری شده کافی است در هنگام سفارش رنگ مورد نظر خود را عنوان کنید. قبل از سفارش می‌توانید رنگ‌های موجود ساندویچ پانل را ببینید.

وابسته به مقصد و همچنین میزان سفارش زمان تحویل پانل ها متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های واحد فروش آریا بارون توس تماس بگیرید. ساندویچ پانل ها در ابعاد و عایق های مختلفی قابل تولید هستند و 2 تا از ابعاد پانل 4 سانتی و 3 سانتی است.

مزیت‌های عمده استفاده از پنل‌های ساندویچی دیگر بر کسی پوشیده نیست، استفاده از این محصولات می‌تواند تضمین کننده عمر بالای سازه‌های نوین باشد. همچنین نصب راحت و آسان پانل‌های ساندویچی باعث شده است که اجرای یک سازه ساختمانی به میزان قابل توجه‌ای به زمان کمتری نیاز داشته باشد. در حالت کلی می‌توان کاربردهای ساندویچ پانل را موارد زیر در نظر گرفت.

لایه عایق یا همان لایه هسته پنل ساندویچی، یکی از مهم‌ترین موادی است که تاثیر بسیار زیادی در کارایی، قیمت و … پنل ساندویچی می‌گذارد. شرکت‌های مختلف از لایه عایق‌های متفاوتی برای ساندویچ پنل استفاده می‌کنند 3 نوع از شناخته شده‌ترین آن‌ها موارد زیر است.

 1. لایه عایق پلی یورتان (Polyurethane)
 2. لایه عایق پشم سنگ (Rock wool)
 3. لایه عایق پلی استایرن (Polystyrene)
 

در حالت کلی می‌توان گفت که برای تولید ساندویچ پانل به دو صورت اقدام می‌شود. روش کانتینیوس و روش دیسکانتینیوس. در ادامه به توضیح هر روش می‌پردازیم.

1- روش کانتینیوس

در این روش تمام مراحل تولید پنل ساندویچی توسط ربات‌ها و بازوهای مکانیکی خط تولید انجام می‌شود. یعنی مواد اولیه از طریق مخزن مخصوص به سمت خط تولید هدایت می‌شود و بازوها مکانیکی روند طراحی و ساخت پنل ساندویچی را انجام می‌دهند و ساندویچ پانل آماده به صورت برش خورده از طرف دیگر دستگاه خارج می‌شود. به نوعی می‌توان گفت که در این روش تمام مراحل تولید به هم پیوسته است.

2- روش دیسکانتینیوس

در روش تولید ساندویچ پانل به روش دیسکانتینیوز روند طراحی و ساخت sandwich panel به صورت به هم پیوسته نیست. این بدان معنا است که روند طراحی ساندویچ پانل در هر قسمت به صورت جداگانه انجام می‌شود و پنل برای انجام مرحله بعدی به ایستگاه کاری بعدی برده می‌شود.

نصب ساندویچ پانل به توسط شرکت یا کارخانه سازنده انجام می‌شود. در زمان نصب این محصول نوین باید به میزان زیادی دقت شود تا لایه‌های ساندویچ پانل به صورت دقیق داخل یکدیگر کلاف شوند و به اصطلاح کیپ شوند.

 1. حتما از پیچ‌های مخصوص و واشردار برای نصب استفاده شود.
 2. آبراه‌ها و فلاشینگ‌ ساندویچ پانل در محل مناسب نصب شوند تا زیبایی سازه حفظ شود.
 3. برای درزبندی ساندویچ پانل حتما از چسب‌های سیلیکون استفاده شود.
 4. دقت کافی به نری و مادگی پنل‌های ساندویچی شود.
 5. نصب پنل ساندویچی حتما توسط متخصص انجام شود.
 6. در صورت نیاز به خرید یا نصب ساندویچ پانل کافی است با شماره‌های آریا بارون توس تماس حاصل کنید.

به دلیل آن که این نوع از محصولات در دسته مصالح ساختمانی نوین جایگذاری می‌شود، قابلیت استفاده در تمامی شرایط و محیط‌ها را دارند. به عنوان مثال در مکانهای صنعتی یا کارخانجات تا  اداره جات و دفاتر کار و پروژه های عمرانی امکان استفاده از انواع ساندویچ پانل وجود دارد. در بسیاری از موارد به طور مستقیم استفاده می شوند و در برخی موارد به صورت غیر مستقیم قابلیت استفاده دارند.

خرید پانل‌‌های بی کیفیت نه تنها باعث می‌شود که هزینه خرید مصالح مجدد روی هزینه‌های پروژه تحمیل شود بلکه باعث آسیب‌های متعدد دیگری نظیر خراب شدن سازه، فرو ریختن سازه ساختمان پیش ساخته، عدم عایق بودن سازه و … می‌شود. پس بهتر است در هنگام خرید اینترنتی ساندویچ پنل و انواع سازه‌های نوین ساختمانی به پارامترهای کیفی توجه ویژه‌ای داشته باشید.