ساندویچ پانل

ساندویچ پانل یک ساختار لایه ای پایدار و سبک میباشد که عموما بصورت سه لایه تولید میگردد.

در هنگام تولید بین لایه ها اتصال بسیار پایداری ایجاد میگردد، بطوریکه ساندویچ پانل ویژگی های یک ساختار یکپارچه را دارا است.

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل‌ ها بر اساس نوع عایق به سه گروه و بر اساس کاربرد به دو نوع تقسیم بندی می‌شوند.

که هر یک از این گروه‌ها دارای تنوع بسیار زیادی بوده و متناسب با کاربرد و بر اساس محاسبات انتخاب می‌شود.

امروزه با کمک ماشین آلات مدرن و C.N.C  ساندویچ پانل‌های سقفی و ساندویچ پانل‌های دیواری تنوع زیادی دارند.

نرم افزار برآورد متراژ ساندویچ پانل های سقفی و دیواری آریا بارون

لایه های ساندویچ پانل

ساندویچ پانل چیست؟

یک ساختار چند لایه (عموما 3 لایه) که از یک لایه میانی عایق (عموما پلی یورتان،پشم سنگ و به ندرت آکاسیو) و دو لایه یا جداره پوشش دهنده این عایق تشکیل میگردد.

 

مزایای ساندویچ پانل‌ها

مزایای ساندویچ پانل‌ها

کاربرد ساندویچ پانل

هم اکنون از این محصول پیش ساخته برای پوشش سقف و دیوار ساختمان‌های مسکونی، اداری، تجاری، آموزشی، سالن‌های صنعتی، سردخانه‌ها، کلین روم‌ها، آشیانه هواپیما‌ها، سوله‌های کشاورزی، سالن‌های ورزشی، انبار سیلو‌ها، گاوداری‌ها، مرغداری‌ها و بسیاری از موارد دیگر استفاده می‌شود.

توجه داشته باشید که از ورق شادولاین و همچنین ورق‌ آردواز برای ساندویچ پانل‌های سقفی در محیط‌‌های پر باران استفاده می‌شود و برای ساندویچ پانل های دیواری نیز از ورق کرکره‌ای استفاده میشود.

 عوامل اثرگذار بر کیفیت ساندویچ پانل‌های پلی اوریتان

1- کیفیت لایه رویه و لایه زیره و انتخاب مناسب آن:

لایه رویه و زیره متناسب با نوع کاربری مورد نظر از استنلس استیل ، آلومینیوم ، مس ، P.V.C، فایبر گلاس ، گالوانیزه یا آلوزنیک پیش رنگ شده میباشند که با توجه به فراگیر بودن گالوانیزه و آلوزنیک در اینجا بیشتر به شرح  جزئیات کیفیتی این دو نوع ورق می پردازیم.
همانطور که در شکل ملاحظه میگردد ورق  از چند لایه تشکیل شده است که ضخامت کل آنها را ضخامت ورق مینامیم ، ضخامت ورق های رویه و زیره یک ساندویچ پانل متناسب با پایداری مورد توقع از آن بین 0.3 تا 0.7 میلیمتر میباشند که البته ضخامت میلیمتر متداول تر بوده و مصرف بسیار بیشتری دارد.

عوامل اثرگذار بر کیفیت ساندویچ پانل‌های پلی اوریتان

باید توجه داشت که هنگامی که بطور مثال از ورق ضخامت 0.5 میلیمتر صحبت میشود لازم است ضخامت لایه های تشکیل دهنده متناسب و استاندارد باشند و نه اینکه برای صرفه جویی در قیمت،ورق پایه که مسئولیت استحکام اصلی را دارد نازکتر از ضخامت استاندارد انتخاب شود و کمبود ضخامت با لایه های رنگ ارزان قیمت جبران شود .
همچنین باید توجه داشت که لایه اپوکسی پشت ورق ها وظیفه ایجاد چسبندگی بهتر بین ورق و فوم پل اوریتان را دارد و چنانچه برای کاهش هزینه ها این لایه اپوکسی حذف شود چسبندگی فوم به ورق به درستی نخواهد بود .
کیفیت رنگ مورد استفاده برای رنگ کردن ورق ، چگونگی خطوط تولید و روش های رنگ کاری ، شستشوها و چربی زدایی بسیار اثر گذار بر کیفیت ورق پیش رنگ شده میباشد.
آریا بارون برای اطمینان از کیفیت مطلوب و استاندارد ورق ورودی به خط تولید خود اولاً مستقیماً از شرکت های معتبری همچون کارخانه فولاد مبارکه ورق تهیه مینماید و علاوه بر آن تمامی آزمایش های استاندارد کنترل کیفی مانند تست سالت اسپری ، ضخامت سنجی رنگ ، مقاومت رنگ در برابر خمش و در برابر ضربه را قبل از ورود به خط تولید در آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد اولیه واقع در کارخانه روی هر محموله انجام میدهد .

واکنش ایجاد پلی یورتان

2- کیفیت فوم پلی اوریتان مورد استفاده:

فوم پلی اوریتان از ترکیب ایزو سیانات ، پلیول ، و چند ماده افزودنی دیگر و همراه با کاتالیزورها بدست می آید .
کیفیت این مواد اولیه اثر مستقیم و بسیاری بر روی کیفیت فوم پلی اوریتان ساندویچ پانل دارد .
پلی ایزو سیانورات ها ( PIR ) مواد شیمیایی هم خانواده با پلی یورتان ها هستند که بیشتر به عنوان عایق استفاده میشوند و درصد MDI در این فوم نسبت به فوم PUR بیشتر است. میزان عایق بودن PIR در شرایط مساوی از PUR بیشتر است. پایداری در برایر آتش سوزی PIR نیز نسبت به PUR (B1) بالاتر است.
بر اساس آخرین تحقیقات منتشر شده، کمترین ضریب انتقال حرارت یا به عبارتی بهترین عایق بودن پلی یورتان ها بین دانسیته  35kg/m³ تا 50kg/m³  بدست می آید، که بر اساس آزمایشها بهترین و بهینه ترین دانسیته در بازه فوق،فشردگی یا چگالی  41kg/m³ میباشد.

در بسیاری موارد به نادرست دانسیته یا جرم حجمی با همان چگالی فوم را شرط لازم و کافی برای یک فوم مطلوب و با کیفیت میدانند .همانطور که میدانیم فوم پلی اوریتان یک ماده آلی و وظیفه اصلی آن عایق بودن است حال چنانچه  این ماده آلی با مواد معدنی سنگین مانند مِل یا پودر سنگ ها وغیره ویا حتی با مواد آسیابی پلی اوریتان مخلوط شود دانسیته مورد نظر به راحتی قابل دست یابی است  ولی عایق استاندارد مورد نظر بدست نیامده است و میزان عایق بودن کمتر گشته و دیگر جلوگیری از تبادل سرما و گرما در حد استاندارد و قابل قبول نخواهد بود .

میزان عایق بودن فوم که بستگی مستقیم به ضریب انتقال حرارت آن دارد یک پارامتر کیفیتی مهم است که باید به آن توجه خاصی داشت.ضریب انتقال حرارت با دستگاه مربوطه قابل اندازه گیری میباشد و وجود افزودنی های  غیر مجازآلی ویا معدنی درلایه های فوم با میکروسکوپ آزمایشگاهی قابل دیدن وتشخیص میباشند.یکی دیگر از ویژگی های مهم فوم پلی اوریتان پایداری آن در برابر آتش است که عدم رعایت آن میتواند خسارات سنگینی به دنبال داشته باشد.

پس از آن ورقی که انرژی الکتریکی آن تخلیه شده است وارد دستگاه نورد سرد(رول فرمینگ ) میشود تا ذونقه ها روی ورق رویه و کرکره ها روی ورق زیره نورد شوند.چنانچه دستگاه نورد از کیفیت بالایی برخوردار نباشد در محل خمکاری ها رنگ ورق مویه خواهد کرد و به مرور زمان از محل همین  مویه ها زنگ زدگی شروع میشود.پس از آن ورق وارد دستگاه پیش گرم کن با اتمسفر کنترل شده مخصوص میگردد و تا دمای مطلوب گرم میگردد.سپس ورق رویه و زیره که به دمای مطلوب رسیده اند از پیش گرم کن خارج شده و وارد گرم کن گردیده و پس از رسیدن  به دما و شرایط سطحی از پیش تعیین شده،مواد فوم که در دستگاه تولید فوم آماده شده اند با فشار و دما و درصد اختلاط مطلوب روی ورق پاشیده میشود.

فشار،دما،درصد اختلاط و نوع پاشش از پارامتر های بسیار مهم و اثرگذار کیفی هستند.حال ساندویچ پانل ایجاد شده وارد دستگاه پرس دوار طولی گشته و پس از اتمام مراحل پخت از آن خارج می شود.معمولا این پرس های طولی دوار بین 12 تا 36 متر دارند و خطوط آریا بارون برای دستیابی به کیفیت مطلوب با پرس های 36 متری تجهیز شده اند.طول این پرس و همچنین کیفیت سطح و تحمل آن در برابر فشار های بالای فوم از پارامتر های اثرگذار میباشد.

ساندویچ پانل آریا

3- کیفیت ماشین های خطوط تولید :

 ماشین های تولید فوم پلی اوریتان دارای دانش فنی بالایی میباشند وحتی برخی کشور های اروپایی که در زمینه تولید این ماشین ها سالها فعالیت مینمایند هنوزنتوانسته اند به ریزه کاریها و به قولی فوت های کوزه گری این صنعت دست یابند.
آریا بارون بر این باور است که گرانی ماشین های تولیدی برند های درجه 1 اروپایی به دلیل کیفیت برتر آنها میباشد و بر این اساس سالها قبل با ماشین های فوم پلی اوریتان شرکت O.M.S.  ایتالیا فعالیت خود را شروع نموده است.

در خط تولید تمام اتومات پیوسته( کانتینیوس) ساندویچ پانل پلی یورتان،کویل های ورق رویه و زیره جداگانه باز شده و هر یک وارد دستگاه تخلیه الکتریکی ورق می گردند تا انرژی الکتریکی ورق تخلیه شده و چسبندگی فوم به ورق به خوبی صورت گیرد.

کیفیت ماشین های خط تولید

 4- نیروهای کار آمد و متخصص و دوره دیده با دانش فنی روز:

 مهارت آمیخته ای از تخصص و تجربه است و شرط لازم برای بهره برداری بهینه از ماشین آلات مدرن و مواد اولیه مرغوب حضور نیروهای ماهر در چرخه تولید است .
آریا بارون برای اینکه گردانندگان و
نیروهای تولیدی شرکت بتوانند با مواد اولیه مطلوب و با استفاده از ماشین آلات مدرن وپیچیده،کالایی با کیفیت وماندگار پدید آورند دربازه های زمانی مناسب شرکت در دوره ها وسمینارهای آموزشی خارجی وداخلی وهمینطور دعوت از اساتید داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

عوامل اثرگذار بر کیفیت ساندویچ پانل‌های پشم سنگ

کیفیت لایه رویه و لایه زیره و انتخاب مناسب آن

 لایه رویه و زیره متناسب با نوع کاربری مورد نظر از استنلس استیل، آلومینیوم، مس ، P.V.C، فایبر گلاس، گالوانیزه یا آلوزینک پیش رنگ شده است که با توجه به فراگیر بودن گالوانیزه و آلوزینک در اینجا بیشتر به شرح جزئیات کیفیتی این دو نوع ورق می‌پردازیم.
همانطور که در شکل ملاحظه می‌شود ورق از چند لایه تشکیل شده است که ضخامت کل آن‌ها را ضخامت ورق می‌نامیم، ضخامت ورق‌های رویه و زیره یک ساندویچ پانل متناسب با پایداری مورد توقع از آن بین 0.3 تا 0.7 میلی‌متر است که البته ضخامت 0.5 میلی‌متر متداول‌تر بوده و مصرف بسیار بیشتری دارد.

عوامل اثرگذار بر کیفیت ساندویچ پانل‌های پلی اوریتان

باید توجه داشت که هنگامی که به طور مثال از ورق ضخامت 0.5 میلیمتر صحبت می‌شود لازم است ضخامت لایه‌های تشکیل دهنده متناسب و استاندارد باشند و نه اینکه برای صرفه جویی در قیمت، ورق پایه که مسئولیت استحکام اصلی را دارد نازکتر از ضخامت استاندارد انتخاب شود و کمبود ضخامت با لایه‌های رنگ ارزان قیمت جبران شود. همچنین باید توجه داشت که لایه اپوکسی پشت ورق‌ها وظیفه ایجاد چسبندگی بهتر بین ورق و فوم پل اوریتان را دارد و چنانچه برای کاهش هزینه‌ها این لایه اپوکسی حذف شود چسبندگی فوم به ورق به درستی نخواهد بود کیفیت رنگ مورد استفاده برای رنگ کردن ورق، چگونگی خطوط تولید و روش‌های رنگ کاری، شستشوها و چربی زدایی بسیار اثر گذار بر کیفیت ورق پیش رنگ شده است. آریا بارون برای اطمینان از کیفیت مطلوب و استاندارد ورق ورودی به خط تولید خود اولاً مستقیماً از شرکت‌های معتبری همچون کارخانه فولاد مبارکه ورق تهیه می‌نماید و علاوه بر آن تمامی آزمایش‌های استاندارد کنترل کیفی مانند تست سالت اسپری، ضخامت سنجی رنگ، مقاومت رنگ در برابر خمش و در برابر ضربه را قبل از ورود به خط تولید در آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد اولیه واقع در کارخانه روی هر محموله انجام می‌دهد.

کیفیت پشم سنگ

پشم سنگ یکی از بهترین عایق‌های حرارتی و صوتی است که در حال حاضر در سراسر دنیا برای عایق کاری از آن استفاده می‌شود. پشم سنگ تا دمای 750 درجه سانتی‌گراد پایداری حرارتی دارد.

پشم سنگ‌ها ضمن سبک بودن همچنین غیر سمی، قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست است و دارای ثبات ابعادی فیزیکی و شیمیایی خوبی هستند. همچنین در برابر رشد آفات، باکتری‌ها، قارچ‌ها و حشرات موذی نیز مصون است. به این ترتیب پشم سنگ یکی از بهترین عایق‌های حرارتی، صوتی برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و ساختمان و… محسوب می‌شوند.
در برخی از پشم سنگ‌ها از سرباره‌های کوره‌های ذوب آهن و برخی از مذاب‌ها به جای سنگ بازالت استفاده می‌شود و برای جبران کمبودهای ناشی از این کار از رزین‌های غیرمجاز آتش‌زا و به میزان بیش از حد مجاز استاندارد بهره می‌گیرند. این پشم سنگ‌ها مقاومت بسیار پایین‌تری در برابر آتش دارند.

کیفیت پشم سنگ

استفاده از نیروهای ماهر در روند تولید

مهارت آمیخته‌ای از تخصص و تجربه است و شرط لازم برای بهره برداری بهینه از ماشین آلات مدرن و مواد اولیه مرغوب حضور نیروهای ماهر در چرخه تولید است. آریا بارون برای اینکه گردانندگان و نیروهای تولیدی شرکت بتوانند با مواد اولیه مطلوب و با استفاده از ماشین آلات مدرن و پیچیده، کالایی با کیفیت و ماندگار پدید آورند در بازه‌های زمانی مناسب در دوره‌ها و سمینارهای آموزشی خارجی و داخلی در شرکت و همینطور دعوت از اساتید داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است. 

روش تولید و ماشین آلات

چون پشم سنگ به صورت لایه لایه از الیاف در هم تنیده تشکیل شده است بصورت ذاتی نرم و در لایه‌ها به راحتی قابل گسستن است. به همین دلیل پس از اینکه بین دو ورق بصورت مکعب مستطیل‌های آجری چیده می‌شوند، نه تنها بین درزها فاصله ایجاد می‌شود بلکه قسمت‌های فاق و زبانه و یا هم پوشانی‌ها استحکام لازم را حتی در مرحله نصب ندارند.
آریا بارون مدت‌ها به دنبال رفع این دو نقص بزرگ ساندویچ پانل‌های پشم سنگ بود تا بتواند از مزایای زیاد این پانل‌ها بدون دغدغه بهره ببرد. در این راستا و برای رفع این دو کمبود، آریا بارون ساندویچ پانل‌های پشم سنگ با تزریق PIR در دو لبه کنار را به بازار عرضه نموده است. در این نوع پانل‌های خاص، پلی اوریتان تزریق شده در دو لبه کنار در مرحله اول بلوکه‌های پشم سنگ را به یکدیگر فشرده می‌کند و فاصله بین آن‌ها را حذف می‌کند و در مرحله دوم در قسمت فاق و زبانه یا هم پوشانی استحکام عایق و بالایی را بین ورق رویه و زیره ایجاد می‌کند.

تعاریف و واحدها

دانسیته یا چگالی یا جرم حجمی یا پکیده

برای اندازه‌گیری این که یک جسم، چه مقدار به هم پکیده (فشرده) است یا به عبارتی دیگر فضای خالی بین اجزای تشکیل دهنده آن جسم چه قدر است به واحدی به نام دانسیته نیاز داریم. اجسام با دانسیته بالا، فضای خالی کمتری در شبکه بلوری خود دارند. یکای (واحد اندازه‌گیری) در سیستم اس‌آی (si) برای چگالی کیلوگرم بر متر مکعب (kg/m³) است و از تقسیم جرم بر حجم محاسبه می‌شود. دانسیته جسمی که روی ترازو قرار می‌گیرد از روی تعداد گرم (جرم جسم) تقسیم بر مقدار فضایی که جسم اشغال می‌کند (حجم آن) به دست می‌آید. معمولا دانسیته اجسام با دانسیته آب مقایسه می‌شود تا متوجه شویم آیا این اجسام روی آب شناور می‌مانند یا در آن غرق می‌شوند. دانسیته آب در حدود 1.00 g/mL یا 1000kg/m³ است.
اگر دانسیته جسمی بزرگ‌تر از پکیده آب باشد، در آب غرق خواهد شد و اگر کمتر از آب باشد شناور می‌ماند. معمولاً دانسیته مطلوب ساندویچ پانل پلی اوریتان بین 40 تا 44 کیلوگرم بر متر مکعب است که بصورت 42±2kg/m³ نوشته می‌شود.
دانسیته متعارف عایق‌های پر مصرف در صنعت ساندویچ پانل‌ها به شرح زیر است:

دانسیته یا چگالی یا جرم حجمی یا پکیده

عایق حرارتی

همواره گرما از سیستم‌هایی که دمای بالاتری دارند به سیستم های با دمای کمتر ,جریان می‌یابد و این پدیده اجتناب ناپذیر است. اما می‌توان نرخ این جریان را به شدت کاهش داد و این هدف اصلی عایق های حرارتی است. 
عایق حرارتی عبارتند از موادی که از نرخ انتقال حرارت بین سیستم‌های فیزیکی مختلف می‌کاهند و به عبارت ساده‌تر از اتلاف انرژی گرمایی یک سیستم تا حد امکان جلوگیری می‌کنند.
عایق کاری حرارتی, اتلاف انرژی حرارتی را در بناها, سازه‌ها و ساختمان‌ها و همچنین صنایع و تجهیزات به حداقل رسانده و پیرو آن  منجر به صرفه جویی در هزینه‌های انرژی می‌شود. 
از دیگر مزایای عایق کاری می‌توان به کنترل دمایی بهتر, جلوگیری از یخ زدگی و شکست تجهیزات و بسته به نوع عایق, ایجاد مقاومت در مقابل صوت و آتش سوزی  اشاره کرد.
معمول است که در عایق کاری ساختمان‌ها و بناها, ضریب مقاومت گرمایی (R-value) عایق ها اهمیت دارد و بهینه بودن عایق با این پارامتر سنجیده می‌شود.

مقاومت حرارتی

یک ویژگی گرمایی (فیزیکی) است که نشان‌دهنده مقاومت هر ماده در مقابل انتقال حرارت در اثر تفاوت دما است. مقاومت حرارتی با R نشان داده می‌شود که دارای واحد  m2.k/w است.
مقاومت مواد عایق بر روی جریان گرما هدایت شده از طریق مقاومت حرارتی R-value  تعیین می شود. هرچه مقدار R-value بالاتر باشد، عملکرد مواد عایق بیشتر و بهتر است. مقدار R-value به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع عایق
 • ضخامت
 • دانسیته

مقدارR-Value   فوم های پلی یورتان بالاتر از سایر انواع  مواد عایق است.

مقایسه رفتار دمایی مواد عایقی که به صورت تجاری هستند

عایق بودن در برابر سرما و گرما

هر ماده صنعتی و یا طبیعی دارای یک ضریب هدایت گرمایی خاص خود است. ضریب هدایت گرمایی عبارت است از مقدار انرژی گرمایی که ماده می‌تواند در واحد سطح، در واحد ضخامت و در واحد زمان و در دمای مشخص از خود عبور دهد. هرچه ضریب هدایت گرمایی کمتر باشد، نشان می‌دهد که ماده قابلیت انتقال انرژی گرمایی کمتری داشته و بیشتر برای عایق مناسب است. از آنجاییکه همواره گرما از محیط گرمتر به محیط سردتر در جریان است، لازم است برای صرفه جویی در هزینه‌های مصرف انرژی بهترین عایق متناسب کاربری محیط را با فشردگی (دانسیته) مناسب انتخاب نمود. 
شکل زیر نشان دهنده آن است که مصالح مختلف با چه مقدار ضخامت، از نظر عایق بودن با هم برابری می‌کنند. بطور مثال بجای یک دیوار آجری به ضخامت 172 سانتی متر میتوان یک دیوار پلی اوریتان با ضخامت 5 سانتیمتر را جایگزین نمود.

ساندویچ پانل پلی یورتان

سوالات متداول درباره پنل های ساندویچی

 1. وزن بسیار کم انواع عایق حرارتی مورد استفاده در لایه میانی ، سبب کاهش بسیار زیاد وزن ساندویج پانل ها می شود. یک دیوار ساخته شده از ساندویچ پانل در مقایسه با موارد مشابه سیمانی یا آجری گاه تا پنجاه برابر سبک تر است. این مسأله به ویژه برای مقابله با زلزله و کاهش هزینه های جانبی بسیار مهم است.
 2. ساختار و وزن بسیار کم ساندویچ پانل ها در مقایسه با مصالح سنتی ساختمانی ، موجب مقاومت بسیار زیادی تحت انواع بارهای فشاری و ضربه ای می شود . نیرویی وارده به خوبی در این پانل ها جذب شده و نیروهای ضربه ای خنثی می شود.
 3. نکته حائز اهمیت دیگر اینکه ساندویج پانل ها برخلاف دیوارهای معمول بتنی در برابر رطوبت هوا و شرایط آب دچار آسیب های ناشی از خوردگی نمی شوند. این مسأله باعث حداقل شدن هزینه تعمیر و نگهداری می گردد.
 4. مزیت حائز اهمیت دیگر ساندویج پانل ها در مقایسه با مصالح سنتی ساختمانی اجرا و نصب سریع آنها می باشد ضمن اینکه امکان دمونتاژ و استفاده مجدد هم دارد و نیز قابلیت توسعه و تغییر در ابعاد و اندازه های فضاهای ساخته شده را با سرعت زیاد و کمترین ضایعات فراهم می سازد.
 5. ساندویج پانل ها در مقایسه با مصالح سنتی ساختمانی اتلاف انرژی بسیار کمتری دارند و در بلند مدت موجب کاهش هزینه های تامین سرمایش و گرمایش می شوند.
 6. سرعت اجرای ساندویچ پانل قابل مقایسه با ساخت وسازهای سنتی نیست. با سه نفر این امکان فراهم است که روزانه تا حتی 400 متر اجرا شود. به طورکلی سرعت اجرا 50 برابر بالاتر از دیوار های سنتی است..
 7. عمده ترین مزیت ساندویچ پانل در مقایسه با مصالح سنتی ، فوم داخل ساندویج پانل است که عایق گرما، سرما و رطوبت است.

ساندویچ پانل ها یکی از محصولات نوین و عالی ساختمانی است که در حال حاضر می‌توان از آن‌ها به عنوان جایگزینی برای مصالح ساختمانی قدیمی استفاده کرد. و مزیت‌های مختلفی با خود به همراه دارد که از جمله این مزیت‌ها می‌توان به سبک بودن، قیمت مناسب، استفاده مجدد، عایق گرما و سرما و… اشاره کرد.

شرکت‌های مختلفی اقدام به تولید ساندویچ پانل می‌کنند که هر کدام دارای ویژگی و کیفیت خاص خود هستند. شرکت آریا بارون توس با تولید انواع ساندویچ پانل در حال حاضر به یکی از بزرگ ترین شرکت‌های تولید کننده ساندویچ پانل در ایران تبدیل شده است.

استفاده از این محصول نوین مزیت‌‌های مختلفی را با خود به همراه دارد که از جمله این موارد می‌توان به گزینه‌های زیر اشاره کرد.

 1. کاهش میزان صدای بیرونی در داخل محیط
 2. عایق مناسب در گرما و سرما
 3. نصب آسان و سریع
 4. قابلیت استفاده چندین باره
 5. کاهش هزینه‌ها و قیمت مناسب
 6. تجدید پذیر بودن و برگشت پذیری محصول
 7. مقاوم در برابر حریق
 8. مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی
 9. قابلیت استفاده در انواع پروژه‌ها
 10. حمل و نقل بسیار آسان
 11. قابلیت استفاده در تمامی شرایط آب و هوایی
 12. متنوع در طرح و رنگ
 13. قابلیت شستشو
 14. طول عمر بالا و ماندگاری بسیار بالای سازه
 15. سبکی و وزن بسیار پایین
 16. کاربرد در تمامی شرایط آب و هوایی
 17. مقاومت بالا شیمیایی و بیولوژیکی
 18. پایین بودن هزینه نگهداری از ساندویچ پانل
 19. مقاومت بالا در برابر میکروب و انواع قارچ‌ها
 

برند آریا بارون توس به دلیل استفاده از محصولات درجه یک و همچنین ارائه محصولات در بالاتری کیفیت در حال حاضر یکی از بهترین برند های تولید کننده ساندویچ پانل در کشور است. 

یکی از خوبی‌های استفاده از ساندویچ پانل‌ها را می‌توان  قابلیت انتخاب رنگ در نظر گرفت. ساندویچ پانل‌ها در رنگ‌های متنوعی طراحی و تولید می‌شوند و مشتریان می‌توانند با توجه به سلیقه خود اقدام به انتخاب ساندویچ پانل مناسب کنند.

با به روز شدن تکنولوژی ساخت و ساز، استفاده از مصالح ساختمانی نوین رونق بیشتری گرفت. یکی از عالی‌ترین جایگزین‌های مصالح ساختمانی قدیمی نظیر آجر و سیمان را می‌توان پانل‌های ساندویچی یا همان ساندویچ پانل در نظر گرفت. مزیت‌های فراوان این پانل‌ها نسبت به مصالح قدیمی باعث شده است که در اکثر سازه‌های نوین از آن به عنوان اصلی‌ترین محصول استفاده شود.

اولین بار از این محصولات برای ساخت بدنه و سقف قطار و هواپیماها با میزان استحکام بسیار بالا استفاده شده است. اولین آغاز تولید ساندویچ پانل در سال 1930 بود که موجب استفاده رو به رشد و فزاینده از ساندویچ پانل شد. در حال حاضر از پانل‌های ساندویچی در صنایع مختلفی از جمله ساخت و ساز، صنایع نظامی، کشتی سازی، قطار سازی، و… استفاده می‌شود.

وزن کم، عایق مناسب و میزان استحکام فوق العاده این مصالح نوین ساختمانی باعث شده است که  روز به روز به میزان استفاده از این محصول افزوده شود.

نصب راحت ساندویچ پانل های آریا بارون، قیمت مناسب، قابلیت استفاده چندین باره، عایق بودن در سرما و گرما و… باعث شده است که در تمامی سازه‌های نوین از ساندویچ پانل به عنوان عنصر اصلی استفاده شود.

برای انتخاب رنگ ساندویچ پانل خریداری شده کافی است در هنگام سفارش رنگ مورد نظر خود را عنوان کنید. قبل از سفارش می‌توانید رنگ‌های موجود ساندویچ پانل را ببینید.

وزن کم، عایق مناسب و میزان استحکام فوق العاده این مصالح نوین ساختمانی باعث شده است که  روز به روز به میزان استفاده از این محصول افزوده شود.

نصب راحت ساندویچ پانل های آریا بارون، قیمت مناسب، قابلیت استفاده چندین باره، عایق بودن در سرما و گرما و… باعث شده است که در تمامی سازه‌های نوین از ساندویچ پانل به عنوان عنصر اصلی استفاده شود.

 1. قیمت مناسب
 2. رنگ بندی متنوع
 3. سرعت بالا در نصب
 4. وزن بسیار سبک
 5. استفاده از دستگاه‌های نوین و تمام اتوماتیک

وابسته به مقصد و همچنین میزان سفارش زمان تحویل پانل ها متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره‌های واحد فروش آریا بارون توس تماس بگیرید.

خرید ساندویچ پانل‌‌های بی کیفیت نه تنها باعث می‌شود که هزینه خرید مصالح مجدد روی هزینه‌های پروژه تحمیل شود بلکه باعث آسیب‌های متعدد دیگری نظیر خراب شدن سازه، فرو ریختن سازه ساختمان پیش ساخته، عدم عایق بودن سازه و… می‌شود. پس بهتر است در هنگام خرید ساندویچ پانل و انواع سازه‌های نوین ساختمانی به پارامترهای کیفی توجه ویژه‌ای داشته باشید.

شرکت آریا بارون توس یکی از بزرگ‌ترین تولید کننده های ساندویچ پانل در کشور با برخورداری از جدیدترین خط تولید ساندویچ پانل تمام اتوماتیک هم اکنون فرآیند تولید محصولات نوین ساختمانی را با بالاترین کیفیت انجام می‌دهد.

مزیت‌های عمده استفاده از پنل‌های ساندویچی دیگر بر کسی پوشیده نیست، استفاده از این محصولات می‌تواند تضمین کننده عمر بالای سازه‌های نوین باشد. همچنین نصب راحت و آسان پانل‌های ساندویچی باعث شده است که اجرای یک سازه ساختمانی به میزان قابل توجه‌ای به زمان کمتری نیاز داشته باشد. در حالت کلی می‌توان کاربردهای ساندویچ پانل را موارد زیر در نظر گرفت.

لایه عایق یا همان لایه هسته پنل ساندویچی، یکی از مهم‌ترین موادی است که تاثیر بسیار زیادی در کارایی، قیمت و… پنل ساندویچی می‌گذارد. شرکت‌های مختلف از لایه عایق‌های متفاوتی برای ساندویچ پنل استفاده می‌کنند 3 نوع از شناخته شده‌ترین آن‌ها موارد زیر است.

 1. ساندویچ پانل با لایه عایق پلی یورتان (Polyurethane)
 2. ساندویچ پانل با لایه عایق پشم سنگ (Rock wool)
 3. ساندویچ پانل با لایه عایق پلی استایرن (Polystyrene)
 

در حالت کلی می‌توان گفت که برای تولید ساندویچ پانل به دو صورت اقدام می‌شود. روش کانتینیوس و روش دیسکانتینیوس. در ادامه به توضیح هر روش می‌پردازیم.

تولید ساندویچ پانل با روش کانتینیوس

در این روش تمام مراحل تولید پنل ساندویچی توسط ربات‌ها و بازوهای مکانیکی خط تولید انجام می‌شود. یعنی مواد اولیه از طریق مخزن مخصوص به سمت خط تولید هدایت می‌شود و بازوها مکانیکی روند طراحی و ساخت پنل ساندویچی را انجام می‌دهند و ساندویچ پانل آماده به صورت برش خورده از طرف دیگر دستگاه خارج می‌شود. به نوعی می‌توان گفت که در این روش تمام مراحل تولید به هم پیوسته است.

تولید پنل ساندویچی با روش دیسکانتینیوس

در روش تولید ساندویچ پانل به روش دیسکانتینیوز روند طراحی و ساخت sandwich panel به صورت به هم پیوسته نیست. این بدان معنا است که روند طراحی ساندویچ پانل در هر قسمت به صورت جداگانه انجام می‌شود و پنل برای انجام مرحله بعدی به ایستگاه کاری بعدی برده می‌شود.

به دلیل آن که این نوع از محصولات در دسته مصالح ساختمانی نوین جایگذاری می‌شود، قابلیت استفاده در تمامی شرایط و محیط‌ها را دارند.

شرکت‌های متنوع اقدام به تولید ساندویچ پانل می‌کنند ویژگی‌های متنوع و همچنین موارد اولیه به کار رفته در ساخت ساندویچ پانل شاید معیار مناسبی برای انتخاب بهترین ساندویچ پانل باشد. به دلیل صادرات ساندویچ پانل‌های آریا بارون توس می‌توان گفت که محصولات این کارخانه جزو یکی از بهترین مصالح ساختمانی نوین است.

نصب ساندویچ پانل به توسط شرکت یا کارخانه سازنده انجام می‌شود. در زمان نصب این محصول نوین باید به میزان زیادی دقت شود تا لایه‌های ساندویچ پانل به صورت دقیق داخل یکدیگر کلاف شوند و به اصطلاح کیپ شوند.

 1. حتما از پیچ‌های مخصوص و واشردار برای نصب استفاده شود.
 2. آبراه‌ها و فلاشینگ‌ها در محل مناسب نصب شوند تا زیبایی سازه حفظ شود.
 3. برای درز بندی پنل ساندویچی حتما از چسب‌های سیلیکون استفاده شود.
 4. دقت کافی به نری و مادگی پنل‌های ساندویچی شود.
 5. نصب پنل ساندویچی حتما توسط متخصص انجام شود.
 6. در صورت نیاز به خرید یا نصب ساندویچ پانل کافی است با شماره‌های آریا بارون توس تماس حاصل کنید.

با توجه به ویژگی‌های نام برده شده از ساندویچ پانل می‌توان گفت هزینه ساندویچ پانل بسیار مناسب و مقرون به صرفه است. کارخانه آریا بارون توس با استفاده از جدیدترین دستگاه‌های روز دنیا و همچنین برخورداری از نیروی فنی کارآزموده در حال حاضر بهترین و با کیفیت‌ترین پنل‌های ساندویچی را تولید و به بازار عرضه می‌کند. برای اطلاعات بیشتر از قیمت و تعرفه ساندویچ پانل‌های آریا بارون توس با شماره‌های موجود در سایت تماس حاصل کنید.

ساندویچ پانل سردخانه

یکی از چالش‌های سردخانه‌ها چه در هنگام نصب چه در مرحله بهره برداری اتصال درست و هوابند دقیق ساندویچ پانل‌ها به یکدیگر است. هر چند مهارت نصاب و دقت در نصب در این خصوص نیز موثر است اما باید فاق و زبانه‌ها از نظر طراحی شکل هندسی و دقت در اندازه‌ها و نداشتن اعوجاج و جنس روکش سطح تماس بصورت استاندارد و اصولی تولید شده باشند. بهترین راه برای بهبود کیفیت هوابند بودن سردخانه‌ها، کاهش تعداد درزهای اتصال بین ساندویچ پانل‌ها  است. آریا بارون برای اولین بار در ایران موفق به تولید ساندویچ پانل‌های عریض سردخانه‌ای با عرض 120 سانتی متر گردید. هنگامیکه دیوارها و سقف یک سردخانه با ساندویچ پانل عریض 120 سانتیمتری پوشش داده شوند تعداد درزها نسبت به پوشش با ساندویچ پانل‌های سنتی عرض 1 متری 20 درصد کاهش می‌یابد یا به عبارت دیگر چالش هوابند بودن سردخانه بدون هیچ تغییری تنها با استفاده از پانل عریض به میزان 20 درصد کاهش می‌یابد.

لیست قیمت ساندویچ پانل

 • ساندویچ پانل سردخانه‌ ای تماس بگیرید
 • ساندویچ پانل سقفی تماس بگیرید
 • ساندویچ پانل دیواری تماس بگیرید
 • ساندویچ پانل شادولاین تماس بگیرید

شرکت آریا بارون توس؛ تولید کننده انواع ساندویچ پانل، درب‌های سردخانه‌ای،  کانکس، ساختمان‌های پیش ساخته، سوله و کانال‌های پیش عایق یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان کشوری است. ارائه محصولات با بالاترین کیفیت و استفاده از جدیدترین خطوط تولید پیشرفته اروپایی را سرلوحه کار خود قرار داده است. آریا بارون توس نماد اعتماد و کیفیت محصول ایرانی است. 

راه‌های ارتباطی

تمامی حقوق متعلق به کارخانه آریا بارون توس است، هر گونه استفاده پیگرد قانونی دارد.