ساندویچ پانل کلین روم

ساندویچ پانل کلین روم یا نام دیگر اتاق تمیز که گفته می شود. این مکان بسیار تمیز است که در کارخانه تولیدی، بیمارستان، آزمایشگاه و .. استفاده می شود. کلین روم بر اساس استاندارد های بهداشتی خاص و استاندارد های مرتبط ساخته می شود. کلین روم برای کنترل آلودگی ها استفاده می شود.

ساندویچ پانل کلین روم

اندازه‌ها

ساندویچ پانل کلین روم
(x) (mm) 150-200 - 120 - 100 - 90 - 80 - 70 - 60 - 50 - 40 - 30
عرض مفید (mm) 1120
عرض غیر مفید (mm)1185
حداکثر طولدر طول های دلخواه و بسته به شرایط حمل و نقل

لایه عایق

جنس لایه پانل طرح آرداواز مدل تولیپس یک رو ورق
فشردگی(دانسیته) 40±2kg/m³
ضریب انتقال حرارت 0/0159W/(m.K)
نوع فوم PUR (B2) , PIR

لایه رویه و زیره

لایه رویه و زیره ساندویچ پانل کلین روم
ورق رویه و زیرهگالوانیزه پیش رنگ شده/آلوزینک پیش رنگ شده / آلومینیوم پیش رنگ شده
ضخامت ورق 0.3 تا 0.7 میلی متر
نوع فرم دهی بدون نورد

کلین روم یا اتاق پاک

که بعضاً اتاق تمیز نیز نامیده می‌شود فضای در بسته ای است که میزان آلودگی های معلق در هوا مثل ذرات گرد و غبار، بخار، میکروبها و … می باید متناسب با کاربری       کلین روم در هر جدول های استاندارد مربوطه باشند. کلین روم ها در صنایع داروسازی، تولید لوازم پزشکی، قطعات الکترونیک، ابزار دقیق، تولید نیمه هادی ها، تولید لنز و عدسی و عینک و میکروسکوپ کاربرد دارند.در کلین روم ها برای کنترل آلودگی های معلق در هوا که با گردش هوا روی دیوارها و سقف و کف رسوب می نمایند لازم است سطوح دیوارها و سقف و کف دارای ویژگی‌های مانند صیقل بودن، داشتن حداقل درز، قابل شستشو بودن، آنتی باکتریال و … باشند. ضخامت ورق ساندویچ پانل های کلین روم از 0/4 تا 0/7 میلیمتر و ضخامت پانل ها از 50 تا 120 میلیمتر و جنس لایه عایق پشم سنگ یا پلی اوریتان یا PIR متناسب با نوع کاربری کلین روم انتخاب می گردد.تعداد درز اتصال ایجاد شده بین پانل ها یک پارامتر منفی در کلین روم ها می باشد و استفاده از پانل های عریض 120 سانتیمتری راهکار مناسبی برای کاهش تعداد درز ها و آلودگی ها و به دنبال آن صرفه جویی در هزینه ها می باشد.
آریا بارون متناسب با خواسته خریدار ساندویچ پانل های کلین روم با عرض 120 سانتیمتر در ضخامت های مختلف با جنس استنلس استیل، گالوالوم ، گالوانیزه یا آلومینیوم پیش رنگ شده و همچنین انواع pvc یا فایبر گلاس تولید می نماید.

clean room
ساندویچ پانل کلین روم
ساندویچ پانل کلین روم
  1. کلین روم برای اینکه پیوسته هوای بدون ذرات را وارد اتاق تمیز کند باید تهویه هوا و سیستم فیلتراسیون داشته باشد. لباس اشخاصی که در اتاق تمیز مستقر هستند باید طوری باشد که ذرات از آن عبور نکند و لباس افراد نیز ذره‌ای تولید نکند. متریال استفاده شده در اتاق تمیز باید به گونه‌ای باشد که ذرات معلق به وجود نیاورد و یا باعث پخش ذرات نشود.

اتاق تمیز امکانات و مزایای زیادی دارد از جمله:

کاربرد گسترده اتاق تمیز در درها، دیوارها، کف‌ها و سقف‌ها مورد مصرف است.
سطح اتاق تمیز از صفحه فولاد رنگی، فولاد ضد زنگ و ملامین تشکیل شده است.
با توجه به اینکه سطح کلین روم از فولاد ساخته شده، بنابراین مقاومت خوبی در برابر پوسیدگی و خوردگی دارد.
تمام مواد هسته‌ای کلین روم‌ها از متریال مقاوم در برابر آتش و شعله است تا از تلفات مالی و جانی جلوگیری کنند.
تمام صفحه‌ی دو رو صاف در برابر لرزه و ضربه مقاومت دارد.
پانل ساندویچی اتاق تمیز به صورت دستی ساخته شده و توانایی تطبیق با سفارش و مونتاژهای مختلف را دارد.
در هزینه‌های روند پروژه صرفه جویی می‌شود.
اتاق تمیز دارای ساخت و نصب آسان است.
سطح سقف و دیوار بدون آلودگی و مقاوم در برابر گرما است.
دارای عایق حرارتی استثنایی و از این‌رو باعث کاهش مصرف انرژی می‌شود.
اتاق‌های تمیز می‌توانند تا حداکثر دمای 60 درجه سانتی گراد کار کنند و بدون تغییر تا دمای 100 درجه سانتی گراد هم تحمل می‌کند.
به دلیل اینکه میزان جذب آب کمی‌دارد، عمر پانل سردخانه را برای بالای 10 سال افزایش می‌دهد.
با محیط زیست سازگار است.
غیر قابل احتراق و نسوز ساخته شده است.
کاهش ارتعاشات متاثر از سر و صدا در خطوط تولید و ساختمان‌ها را به حداکثر می‌رساند.
دارای وزن سبک حدود 11 تا 30 کیلوگرم بر متر مربع است.

تجهیزات مورد استفاده در اتاق‌های تمیز باید مانع جذب انواع آلاینده‌ها و ذره‌های معلق در هوا بشوند و علاوه بر این راه جریان هوا را دچار اختلال نکنند. تجهیزات اتاق تمیز در برابر مواد ضد عفونی کننده و مواد شوینده مقاوم باشد و به آسانی از سطح آن پاک شود. این تجهیزات عبارتند از:

امکانات هواساز اتاق تمیز
کانال هوا
درب‌های اتاق تمیز
لوازم تعدیل کننده صدا
عایق بندی صوتی و حرارتی
پس باکس
فن فیلتر
دستمال خاص اتاق تمیز
میزهای کلین روم
دوش هوا
ساندویچ پانل

همانطور که در بالا گفتیم، پنل ساندویچی اتاق تمیز عملا در هر صنعتی که حساسیت زیادی در تولید دارد، کاربرد دارد. اتاق تمیز به طور وسیع در صنایع مختلفی مانند:

داروسازی
در تولید آنتی بیوتیک
آمپول پر کنی
نیمه‌هادی‌ها
در جراحی دقیق، حساس و معمولی
اتاق نوزادان
اتاق بیماران تحت نظارت مخصوص
صنعت هوایی و هواپیمایی
سیستم ناوبری
الکترونیک
اپتیک
تولید لیزر
صنعت تولید قطعات الکترونیکی
وزارت نیرو و انرژی
علوم زیستی
تولید مواد غذایی
تجهیزات پزشکی
آرایش-بهداشتی
اسلحه سازی

یکی از بخش‌های مهم در پوشش دیوار و سقف، نصب ساندویچ پانل کلین روم است و از اهمیت بسیاری برخوردار است. باید توجه داشته باشید که به کارگیری نیروی غیر متخصص و پیمانکاران نا بلد خسارت‌های زیادی وارد می‌کنند. نصب پنل ساندویچی اتاق تمیز به 2 دلیل توسط نصاب صورت می‌گیرد؛ اول اینکه هوا بندی، آب بندی و تضمین کیفیت کلین روم بسیار مهم است و دوم اینکه کلین روم از دو بخش فوم و عایق تشکیل شده است که برای اجرای پوشش سقف و دیوار نصب آن خیلی حساس است.

هزینه ساندویچ پانل کلین روم از موضوعاتی است که برای مدیر پروژه‌ها و کارفرمایان از عوامل تاثیرگذار به حساب می‌آید چراکه معمولا در متراژهای بالا خریداری می‌شود و همین مسئله شرایط همکاری بین تولید کننده و مدیر پروژه را تحت تاثیر قرار می‌دهد. اتاق‌های تمیز براساس مترمربع به مصرف‌کنندگان عرضه می‌شود.

به دلیل نوسانات نرخ دلار، تعرفه بازار و شرایط بحرانی تحریم‌ها قیمت ثابتی برای اتاق تمیز نمی‌توان ارائه داد و برای کسب اطلاع دقیق از آخرین تغییرات قیمت ساندویچ پانل کلین روم با کارشناسان ما از طریق شماره تلفن‌های موجود در وب سایت ارتباط برقرار کنید. همچنین قیمت اتاق تمیز به مواردی جنس ورق، مواد و عایق مورد استفاده، اندازه و ابعاد درخواستی و میزان سبکی آن بستگی دارد. همچنین ساندویچ پانل‌های به کار برده شده در اتاق تمیز اگر دارای اتصالات نامرئی باشند، گران‌تر هستند زیرا تعداد فولاد بیشتری در ساخت آن‌ها استفاده شده است.

متناسب با نیاز مشتریان می‌توان اتاق تمیز را طراحی و تولید کرد و در حقیقت براساس نوع کاربرد و نیاز می‌توان کلین روم در انواع مختلف با ابعاد و ویژگی‌های گوناگون برای رفع نیاز خریداران آن‌ها را ساخت.

در طراحی این مدل از پنل ساندویچی سیستم تهویه مطبوع علاوه بر جریان داشتن هوای تازه خارج از اتاق، آلودگی‌ها نیز از آن حذف می‌شود. برای این کار از وسایلی مانند بویلر، هواسازی ‌هایژینک و چیلر که وسایل سرمایش و گرمایشی هستند، استفاده می‌شود تا رطوبت لازم هوای اتاق را تامین کنند.

از پنل ساندویچی کلین روم در صنایعی مانند کامپیوتر، داروسازی، خودرویی، غذایی، فضایی، صنایع اپتیک، الکترونیک و … کاربرد دارد.

مصالح مورد استفاده در پنل ساندویچی اتاق تمیز باید دارای ویژگی‌های زیر باشند:

صاف و تمیز
عایق
مقاوم در برابر مواد شیمیایی
سبک
جلوگیری از ورود هوا به داخل

اعتبار و نام شرکت تولید کننده
اندازه قطر ورق پایه
اندازه قطر لایه آلومینیوم
درصد دانسیته و کیفیت آن
نوع ورق، چسب و فوم به کاربرده شده در آن‌ها
قطر رنگ
اندازه فشردگی فوم

اتاق‌های تمیز با فشردگی بالا معمولا از آلومینیوم ساخته شده‌اند و اینگونه اتاق‌های تمیز معمولا کارایی بهتری دارند چراکه آلومینیوم بادوام و سبک است و مهم‌ترین دلیل استفاده از آن این است که با گذر زمان، ذرات معلق تولید نمی‌کند یا اجازه ورود نمی‌دهد.

شرکت آریا بارون توس؛ تولید کننده انواع ساندویچ پانل، درب‌های سردخانه‌ای،  کانکس، ساختمان‌های پیش ساخته، سوله و کانال‌های پیش عایق یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان کشوری است. ارائه محصولات با بالاترین کیفیت و استفاده از جدیدترین خطوط تولید پیشرفته اروپایی را سرلوحه کار خود قرار داده است. آریا بارون توس نماد اعتماد و کیفیت محصول ایرانی است. 

راه‌های ارتباطی

تمامی حقوق متعلق به کارخانه آریا بارون توس است، هر گونه استفاده پیگرد قانونی دارد.