ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ یکی از انواع پانل‌ها است که ویژگی‌ها و مزایای بسیاری دارد و در مکان‌های مختلفی از کاربردهای آن استفاده می‌کنند. ویژگی‌های زیاد این پانل، باعث شده تا کاربرد آن نیز در موارد مختلف گسترش پیدا کند. مقاومت در برابر گرما و سرما و همچنین جلوگیری از رشد میکروب و باکتری از جمله مواردی است که اهمیت استفاده از آن را زیاد می‌کند.

برای ساخت ساندویچ پانل پشم سنگ، از پشم سنگ در لایه میانی استفاده می‌شود. موارد مختلفی روی کیفیت این ساندویچ پانل‌ها دخالت دارند و در ساخت آن‌ها باید دقت زیادی داشت. برخی از این ساندویچ پانل‌ها، با توجه به مواد و روش تهیه‌ای که دارند، ضد گلوله نیز هستند. در آریا بارون، این پانل‌ها با کیفیت بسیار بالا و از مواد اولیه مرغوب ساخته و تولید می‌شوند و در اختیار کاربران قرار می‌گیرند. در این مقاله از آریا بارون، مشخصات و ویژگی‌های این ساندویچ پانل را مورد بررسی قرار دادیم.

ساندویچ پانل ‌های پشم سنگ پایداری بسیار خوبی در هنگام آتش سوزی دارند و می‌توانند با حفظ خواص ساختاری خود تا 120 دقیقه در برابر آتش مقاومت کنند و هر چه ضخامت لایه پشم سنگ بیشتر شود زمان این پایداری نیز طولانی تر خواهد شد. یکی دیگر از ویژگی‌های ساندویچ پانل پشم سنگ خاصیت جذب صدا یا آکوستیک آن است که می‌تواند صدا را تا 35 دسی بل کاهش دهد چون در هنگام تولید صفحه‌های پشم سنگ، استحکام در جهت افقی بیشتر از جهت عمودی است. در روش تولید پیشرفته بر خلاف روش‌های قدیمی، پشم سنگ در عرض برش خورده و پس از یک چرخش 90 درجه‌ای بین ورق‌ های ساندویچ پانل قرار می‌گیرد.

از جمله ویژگی‌های دیگری که در این ساندویچ پنل‌ها وجود دارد، مقاومت بسیار بالای این پانل‌ها در برابر نیروهای وارد شده‌ است. با توجه به وزن کم این ساندویچ پانل‌ها، حمل و نقل آن‌ها آسان است و همچنین نصب و اجرای آن‌ها نیز با سرعت بالایی انجام می‌شود. ساندویچ پانل پشم سنگ، قابلیت شست و شو دارد و با آب و هوای مختلف نیز سازگار است. با توجه به ساختاری که پانل پشم سنگ دارد، در برابر فشار و زلزله و همچنین نفوذ حشرات از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. شما می‌توانید این پانل‌ها را در ابعاد و همچنین طرح و رنگ‌های گوناگون سفارش دهید.

ساندویچ پانل پشم سنگ
کاربرداستفاده در نیروگاه ها و پالایشگاه‌ها، در صنایع ساختمانی، در ساخت سینماها و آمفی تئاتر‌ها، ساخت انواع گلخانه و همچنین اتاقک های مرتبط با صنایع غذایی
مزایامقاوم در برابر آتش سوزی و حریق، عایق در برابر نفوذ حشرات، نقطه ذوب 1300 درجه، جلوگیری از تشکیل قارچ
 مشخصات فنیوزن: 8 تا 10 کیلوگرم بر متر مکعب، چگالی: 50 تا 200 کیلوگرم بر متر مکعب، طول: 3 تا 14 متر به دلخواه مشتری، عرض: 100 تا 120 سانتی متر، ضخامت: 30 تا 100 میلی متر
معایبحساسیت‌های پوستی چون خارش پوست یا حتی سوزش چشم

نحوه تولید پانل پشم سنگ

برای تولید این ساندویچ پانل باید پشم سنگ های برش خورده کنار یکدیگر چیده شوند و با چسب مخصوص به ورق رویه و زیره چسبانده شود. انتخاب نوع چسب و امکانات خط تولید برای پاشش یکنواخت و کافی این چسب اثر بسیار زیادی بر کیفیت ساندویچ پانل راک وول دارد. در خط تولید آریا بارون از چسب‌های نسوز غیر حلال در آب برای ایجاد این اتصال استفاده می‌شود چرا که اگر چسب مورد استفاده پایداری لازم در برابر آتش را نداشته باشد، ویژگی اصلی این پانل‌ها که همان نسوز بودن است از دست خواهد رفت و یا اگر از چسب‌های نسوز حلال در آب استفاده شود، اتصال بین پشم سنگ و ورق با گذشت زمان از هم گسسته خواهد شد.

کاربرد ساندویچ پانل پشم سنگ

با توجه به ویژگی‌های متعددی که این نوع از پنل‌ها دارند،‌ کاربردهای آن‌ها در مکان‌های مختلف زیاد است. مقاومت بالا در برابر نیرو و فشار و از طرف دیگر، مقاومت در مقابل گرمای بسیار بالا، باعث شده تا از این پانل‌ها در نیروگاه‌ها و پالایشگاه‌ها استفاده شود. همچنین در صنایع مربوط به ساختمان سازی نیز، از پانل پشم سنگ استفاده می‌کنند؛ زیرا در برابر زلزله نیز مقاوم است و طول عمر بالایی دارد. مورد استفاده دیگر این پانل‌ها، در سالن‌های سینما است. عایق بودن در برابر صدا باعث انتخاب این ساندویچ پانل شده است. در گلخانه‌ها و همچنین اتاقک‌هایی که مرتبط با صنایع غذایی هستند، از این پانل‌ها استفاده می‌شود تا از ورود میکروب و باکتری جلوگیری کنند.

پانل‌های پشم سنگ آریا بارون

در این مقاله، ساندویچ پانل پشم سنگ را بررسی کردیم. این پانل‌ها، ویژگی‌های بسیار زیادی دارند که باعث شده کاربردهای آن‌ها نیز گسترده باشد. روش‌ تهیه و ساخت آن‌ها در آریا بارون،‌ دوام این پانل‌ها بیش از پیش کرده است. برای مصارف متعدد مانند کانکس‌های از پیش ساخته شده و یا دیوار صنایع و محیط‌هایی که نیاز به عایق دارند، بهترین گزینه استفاده از این نوع پانل‌ها است.

برای سفارش این پانل‌ها، می‌توانید کاتالوگ آن‌ها را در سایت آریا بارون تماشا کنید.

عوامل اثرگذار بر کیفیت پنل‌ های پشم سنگ

کیفیت لایه رویه و لایه زیره و انتخاب مناسب آن

لایه رویه و زیره متناسب با نوع کاربری مورد نظر از استنلس استیل، آلومینیوم، مس، P.V.C، فایبر گلاس، گالوانیزه یا آلوزینک پیش رنگ شده است که با توجه به فراگیر بودن گالوانیزه و آلوزینک در اینجا بیشتر به شرح جزئیات کیفیتی این دو نوع ورق می‌پردازیم.
همانطور که در شکل ملاحظه می‌شود ورق از چند لایه تشکیل شده است که ضخامت کل آن‌ها را ضخامت ورق می‌نامیم، ضخامت ورق‌های رویه و زیره یک ساندویچ پانل متناسب با پایداری مورد توقع از آن بین 0.3 تا 0.7 میلی‌متر است که البته ضخامت 0.5 میلی‌متر متداول‌تر بوده و مصرف بسیار بیشتری دارد.

عوامل موثر در کیفیت انواع ساندویچ پانل ها

باید توجه داشت که هنگامی که به طور مثال از ورق ضخامت 0.5 میلیمتر صحبت می‌شود لازم است ضخامت لایه‌های تشکیل دهنده متناسب و استاندارد باشند و نه اینکه برای صرفه جویی در قیمت، ورق پایه که مسئولیت استحکام اصلی را دارد نازکتر از ضخامت استاندارد انتخاب شود و کمبود ضخامت با لایه‌های رنگ ارزان قیمت جبران شود. همچنین باید توجه داشت که لایه اپوکسی پشت ورق‌ها وظیفه ایجاد چسبندگی بهتر بین ورق و فوم پل اورتان را دارد و چنانچه برای کاهش هزینه‌ها این لایه اپوکسی حذف شود چسبندگی فوم به ورق به درستی نخواهد بود کیفیت رنگ مورد استفاده برای رنگ کردن ورق، چگونگی خطوط تولید و روش‌های رنگ کاری، شستشوها و چربی زدایی بسیار اثر گذار بر کیفیت ورق پیش رنگ شده است.

برای آشنایی با چسب عایق بکار رفته در ساندویچ پانل ها محتوای صفحه چسب عایق ساندویچ پانل را مطالعه کنید.

آریا بارون برای اطمینان از کیفیت مطلوب و استاندارد ورق ورودی به خط تولید خود اولاً مستقیماً از شرکت‌های معتبری همچون کارخانه فولاد مبارکه ورق تهیه می‌نماید و علاوه بر آن تمامی آزمایش‌های استاندارد کنترل کیفی مانند تست سالت اسپری، ضخامت سنجی رنگ، مقاومت رنگ در برابر خمش و در برابر ضربه را قبل از ورود به خط تولید در آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد اولیه واقع در کارخانه روی هر محموله انجام می‌دهد.

کیفیت پشم سنگ در پانل ها

کیفیت پشم سنگ

پشم سنگ یکی از بهترین عایق‌های حرارتی و صوتی است که در حال حاضر در سراسر دنیا برای عایق کاری از آن استفاده می‌شود. پشم سنگ تا دمای 750 درجه سانتی‌گراد پایداری حرارتی دارد.

پشم سنگ‌ها ضمن سبک بودن همچنین غیر سمی، قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست است و دارای ثبات ابعادی فیزیکی و شیمیایی خوبی هستند. همچنین در برابر رشد آفات، باکتری‌ها، قارچ‌ها و حشرات موذی نیز مصون است. به این ترتیب پشم سنگ یکی از بهترین عایق‌های حرارتی، صوتی برای صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و ساختمان و… محسوب می‌شوند.
در برخی از پشم سنگ‌ها از سرباره‌های کوره‌های ذوب آهن و برخی از مذاب‌ها به جای سنگ بازالت استفاده می‌شود و برای جبران کمبودهای ناشی از این کار از رزین‌های غیرمجاز آتش‌زا و به میزان بیش از حد مجاز استاندارد بهره می‌گیرند. این پشم سنگ‌ها مقاومت بسیار پایین‌تری در برابر آتش دارند.

استفاده از نیروهای ماهر در روند تولید

مهارت آمیخته‌ای از تخصص و تجربه است و شرط لازم برای بهره برداری بهینه از ماشین آلات مدرن و مواد اولیه مرغوب حضور نیروهای ماهر در چرخه تولید است. آریا بارون برای اینکه گردانندگان و نیروهای تولیدی شرکت بتوانند با مواد اولیه مطلوب و با استفاده از ماشین آلات مدرن و پیچیده، کالایی با کیفیت و ماندگار پدید آورند در بازه‌های زمانی مناسب در دوره‌ها و سمینارهای آموزشی خارجی و داخلی در شرکت و همینطور دعوت از اساتید داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

روش تولید و ماشین آلات

چون پشم سنگ به صورت لایه لایه از الیاف در هم تنیده تشکیل شده است بصورت ذاتی نرم و در لایه‌ها به راحتی قابل گسستن است. به همین دلیل پس از اینکه بین دو ورق بصورت مکعب مستطیل‌های آجری چیده می‌شوند، نه تنها بین درزها فاصله ایجاد می‌شود بلکه قسمت‌های فاق و زبانه و یا هم پوشانی‌ها استحکام لازم را حتی در مرحله نصب ندارند.

آریا بارون مدت‌ها به دنبال رفع این دو نقص بزرگ ساندویچ پانل‌های پشم سنگ بود تا بتواند از مزایای زیاد این پانل‌ها بدون دغدغه بهره ببرد. در این راستا و برای رفع این دو کمبود، آریا بارون ساندویچ پانل‌ های پشم سنگ با تزریق PIR در دو لبه کنار را به بازار عرضه نموده است. در این نوع پانل‌های خاص، پلی اورتان تزریق شده در دو لبه کنار در مرحله اول بلوکه‌های پشم سنگ را به یکدیگر فشرده می‌کند و فاصله بین آن‌ها را حذف می‌کند و در مرحله دوم در قسمت فاق و زبانه یا هم پوشانی استحکام عایق و بالایی را بین ورق رویه و زیره ایجاد می‌کند.

عکس لایه فوم پشم سنگ ساندویچ پانل

تعاریف و واحدها

دانسیته یا چگالی یا جرم حجمی

برای اندازه‌گیری این که یک جسم، چه مقدار به هم پکیده (فشرده) است یا به عبارتی دیگر فضای خالی بین اجزای تشکیل دهنده آن جسم چه قدر است به واحدی به نام دانسیته نیاز داریم. اجسام با دانسیته بالا، فضای خالی کمتری در شبکه بلوری خود دارند. یکا (واحد اندازه‌گیری) در سیستم اس‌آی (si) برای چگالی کیلوگرم بر متر مکعب (kg/m³) است و از تقسیم جرم بر حجم محاسبه می‌شود. دانسیته جسمی که روی ترازو قرار می‌گیرد از روی تعداد گرم (جرم جسم) تقسیم بر مقدار فضایی که جسم اشغال می‌کند (حجم آن) به دست می‌آید. معمولا دانسیته اجسام با دانسیته آب مقایسه می‌شود تا متوجه شویم آیا این اجسام روی آب شناور می‌مانند یا در آن غرق می‌شوند. دانسیته آب در حدود 1.00 g/mL یا 1000kg/m³ است.
اگر دانسیته جسمی بزرگ‌تر از پکیده آب باشد، در آب غرق خواهد شد و اگر کمتر از آب باشد شناور می‌ماند. معمولاً دانسیته مطلوب ساندویچ پانل پلی اوریتان بین 40 تا 44 کیلوگرم بر متر مکعب است که بصورت 42±2kg/m³ نوشته می‌شود.
دانسیته متعارف عایق‌های پر مصرف در صنعت ساندویچ پانل‌ها به شرح زیر است:

دانسیته یا چگالی یا جرم حجمی یا پکیده ساندویچ پانل

عایق حرارتی

همواره گرما از سیستم‌هایی که دمای بالاتری دارند به سیستم های با دمای کمتر ,جریان می‌یابد و این پدیده اجتناب ناپذیر است. اما می‌توان نرخ این جریان را به شدت کاهش داد و این هدف اصلی عایق های حرارتی است. عایق حرارتی عبارتند از موادی که از نرخ انتقال حرارت بین سیستم‌های فیزیکی مختلف می‌کاهند و به عبارت ساده‌تر از اتلاف انرژی گرمایی یک سیستم تا حد امکان جلوگیری می‌کنند. عایق کاری حرارتی, اتلاف انرژی حرارتی را در بناها، سازه‌ها و ساختمان‌ها و همچنین صنایع و تجهیزات به حداقل رسانده و پیرو آن منجر به صرفه جویی در هزینه‌های انرژی می‌شود. از دیگر مزایای عایق کاری می‌توان به کنترل دمایی بهتر, جلوگیری از یخ زدگی و شکست تجهیزات و بسته به نوع عایق, ایجاد مقاومت در مقابل صوت و آتش سوزی اشاره کرد. معمول است که در عایق کاری ساختمان‌ها و بناها، ضریب مقاومت گرمایی (R-value) عایق ها اهمیت دارد و بهینه بودن عایق با این پارامتر سنجیده می‌شود.

عایق حرارتی رولی با روکش آلومینیوم

عایق حرارتی رولی با روکش آلومینیوم در خطوط لوله، تاسیسات و کانال کشی های تهویه مورد استفاده قرار می گیرد. این ورق های حرارتی با روکش آلومینیوم در معرض حرارت بالا مقاوم بوده و انعطاف پذیر هستند. عایق حرارتی در پروژه های ساختمانی و صنعتی نیز برای افزایش سرعت کار استفاده می شود.

چرا باید از عایق حرارتی استفاده کنیم؟

هنگامی که دو جسم با دمای متفاوت در کنار هم قرار دارند، میان آن دو تماس حرارتی شکل می گیرد و انرژی انتقال می یابد. جهت جلوگیری از این فرآیند می توان از عایق حرارتی استفاده کرد تا هدایت حرارت کاهش یابد و یا تابش حرارتی به جای جذب توسط جسم با دمای پایین منعکس شود.

مقاومت حرارتی

یک ویژگی گرمایی (فیزیکی) است که نشان‌دهنده مقاومت هر ماده در مقابل انتقال حرارت در اثر تفاوت دما است. مقاومت حرارتی با R نشان داده می‌شود که دارای واحد  m2.k/w است. مقاومت مواد عایق بر روی جریان گرما هدایت شده از طریق مقاومت حرارتی R-value  تعیین می شود. هرچه مقدار R-value بالاتر باشد، عملکرد مواد عایق بیشتر و بهتر است. مقدار R-value به عوامل زیر بستگی دارد:

 • نوع عایق
 • ضخامت
 • دانسیته

مقدارR-Value فوم های پلی یورتان بالاتر از سایر انواع مواد عایق است.

میزان رفتار دمایی فوم عایق در ساندویچ پانل

عایق بودن در برابر سرما و گرما

هر ماده صنعتی و یا طبیعی دارای یک ضریب هدایت گرمایی خاص خود است. ضریب هدایت گرمایی عبارت است از مقدار انرژی گرمایی که ماده می‌تواند در واحد سطح، در واحد ضخامت و در واحد زمان و در دمای مشخص از خود عبور دهد. هرچه ضریب هدایت گرمایی کمتر باشد، نشان می‌دهد که ماده قابلیت انتقال انرژی گرمایی کمتری داشته و بیشتر برای عایق مناسب است. از آنجاییکه همواره گرما از محیط گرمتر به محیط سردتر در جریان است، لازم است برای صرفه جویی در هزینه‌های مصرف انرژی بهترین عایق متناسب کاربری محیط را با فشردگی (دانسیته) مناسب انتخاب نمود.
شکل زیر نشان دهنده آن است که مصالح مختلف با چه مقدار ضخامت، از نظر عایق بودن با هم برابری می‌کنند. بطور مثال بجای یک دیوار آجری به ضخامت 172 سانتی متر میتوان یک دیوار پلی یورتان با ضخامت 5 سانتیمتر را جایگزین نمود.

ساندویچ پانل پلی یورتان

دلایل انتخاب ساندویچ پانل پشم سنگ

چرا خرید ساندویچ پانل پشم سنگ را توصیه می‌کنیم؟

 • سرعت حمل و نقل این ساندویچ پانل نسبت به متریال سنتی بالاتر است.
 • به دلیل وزن کمی که دارد، به سادگی قابل اجرا و نصب خواهد بود.
 • در برابر نیروهای ناشی از زلزله یا برف و باران مقاوم است.
 • ساندویچ پانل‌های پشم سنگ ضخامت چندانی نداشته و فضای داخلی مفید بیشتری را در دسترس قرار می‌دهند.
 • استفاده از ساندویچ پانل پشم سنگ نیازی به قالب بندی ندارد.
 • برای تمامی اقلیم‌ها و در هر شرایط آب و هوایی قابلیت استفاده دارد.
 • ساندویچ پانل پشم سنگ قابل شستشو است.
 • خاصیت عایق کنندگی بالایی داشته و با جلوگیری از تبادل دمای داخل و خارج، هزینه‌های مصرفی انرژی را کاهش می‌دهد.
 • برخورداری از طول عمر بالا
 • پایین بودن هزینه‌های مربوط به نگهداری یا تعمیرات ساندویچ پانل پشم سنگ
 • دارای تنوع رنگ
 • قابلیت بازیافت
 • مقاوم در برابر زنگ زدگی

مزایای استفاده از پانل ساندویچی پشم سنگ

سازه‌های فولادی و آهنی در صورت آتش سوزی و قرار گرفتن در معرض حرارت بسیار بالا داغ شده و در نتیجه فرو می‌ریزند. یکی از راهکارهای جلوگیری از تخریب سازه‌های فلزی حین آتش سوزی، جلوگیری از داغ شدن اسکلت سازه با کمک عایق پشم سنگ است. پشم سنگ نمی‌سوزد و همین ویژگی آن را برای عایق سازی مکان‌هایی که محل نگهداری مواد آتش‌زا هستند مناسب‌تر کرده است.

از دیگر مزیت‌های استفاده از این عایق این است که در برابر نفوذ حشرات مقاومت بالایی دارد. در میان انواع لایه‌های عایق موجود در بازار، لایه عایق پشم سنگ جزو عایق‌های بی‌ضرری است که می‌توان بدون داشتن هیچگونه نگرانی از آن استفاده کرد چراکه در مقایسه با پشم شیشه از مضرات بسیار کمتری برخوردار است.

مزیت های استفاده از ساندویچ پانل های پشم سنگ
کاربردهای ساندویچ پانل پشم سنگ

کاربرد ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل پشم سنگ که به دلیل مقاومت حرارتی بالایی که دارد به ساندویچ پانل ضد حریق نیز معروف است کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارد. علاوه بر ساخت ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری از پشم سنگ در صنایع دفاعی و نظامی نیز استفاده‌های زیادی می‌شود. به عنوان مثال در مناطق نظامی می‌‎توان با کمک پشم سنگ کانکس یا سازه‌های ضدگلوله ساخت. قدرت عایق کنندگی پشم سنگ 33 برابر بیشتر از دیواره های بتنی و 22 برابر بیشتر از دیوارهای آجری است و همین عامل کاربرد آن را در صنایع مختلف بیشتر کرده است. از دیگر کاربردهای ساندویچ پانل پشم سنگ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • استفاده به عنوان پوشش برای عایق سازی ساختمان‌ها
 • استفاده در صنایع دریایی و عایق سازی بدنه کشتی‌ها
 • عایق سازی دیواره‌های فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار شهری و استودیوهای ضبط صدا
 • استفاده در مجتمع‌های پتروشیمی
 • استفاده در پالایشگاه‌های نفت و گاز
 • استفاده در گلخانه‌های هیدروپونیک
 • استفاده در صنایع غذایی

خصوصیات ساندویچ پانل ضد حریق

نقطه ذوب پشم سنگ معادل 1300 درجه سانتی گراد است به همین خاطر پشم سنگ را می‌توان یکی از مقاوم‌ترین لایه‌های عایق برای ساخت ساندویچ پانل دانست. همان‌طور که از نام این ساندویچ پانل پیداست، مهم‌ترین ویژگی‌ آن ضد حریق بودن آن است. پشم سنگ ضریب انتقال حرارتی پایینی دارد و در صورت آتش سوزی قادر است از گسترش شعله‌های آتش به دیگر قسمت‌ها جلوگیری کند. فوم پلی اورتان PIR همواره به عنوان یکی از قوی‌ترین لایه‌های عایق شناخته می‌شود اما بد نیست بدانید که مقاومت حرارتی پشم سنگ حتی از این فوم نیز بالاتر است. از همین‌رو برای عایق سازی دیوارها یا سقف گرمخانه‌ها و کوره‌های پخت بهترین گزینه ساندویچ پانل پشم سنگ است.

از آنجایی که پشم سنگ نسبت به دیگر لایه‌های عایق دارای ویژگی‌های متمایزتری است، هزینه خرید ساندویچ پانل‌های پشم سنگ نیز در مقایسه با دیگر انواع ساندویچ پانل‌ها بیشتر خواهد بود. پشم سنگ برای رشد و تکثیر قارچ‌ها و میکروب‌ها محیط نامناسبی است به همین خاطر می‌توان از آن برای ساندویچ پانل‌های کلین روم یا محیط‌های بهداشتی و درمانی نیز استفاده کرد.

آشنایی با خصوصیت های ساندویچ پانل ضد حریق
معایب استفاده از ساندویچ پانل پشم سنگ چیست

معایب انواع ساندویچ پانل پشم سنگ

تاکنون اطلاع رسمی و دقیقی از مضرات مخرب پشم سنگ برای انسان گزارش نشده است. با این حال این ماده ممکن است موجب بروز برخی از حساسیت‌های پوستی چون خارش پوست یا حتی سوزش چشم شود. از همین‌رو لازم است حین نصب ساندویچ پانل پشم سنگ از ماسک، دستکش و عینک استفاده شود. از دیگر معایب این ساندویچ پانل‌ها این است که به دلیل ساختار لایه‌ای و بسیار منعطفی که دارد ممکن است در محل نصب فاق و زبانه استحکام لازم را نداشته باشد.

قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ

قیمت عایق پشم سنگ با توجه به کیفیت ساخت آن ممکن است متغیر باشد. اما بطور کلی از آنجایی که پشم سنگ جزو تولیدات داخلی کشور به شمار می‌رود قیمت مناسب‌تری نسبت به عایق‌های وارداتی دارد. با توجه به اینکه قیمت مصالح ساختمانی در بازار دائما در نوسان است و طول و عرض ساندویچ پانل که فاکتور دیگر موثر بر قیمت بوده و مشتری باید آن را تعیین کند، برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت این نوع ساندویچ پانل از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش ما در کارخانه آریا بارون توس تماس بگیرید.

خلاصه ای از ساندویچ پانل پشم سنگ
ابعاد ساندویچ پانل پشم سنگ صفحه عایق معمولاً ۱۰۰۰ میلی‌متر، طول ۳ تا ۶ متر
مزایا پنل پشم سنگ عایق حرارتی و صوتی، سبک وزن، حمل نصب آسان، ضد خش، استحکام بالا
کاربرد سازه‌هایی با کاربری ویژه، کانکس‌های ضد گلوله، تاسیسات پتروشیمی و پالایشگاه‌ها، اتاق‌های رسانه و استودیوهای موسیقی
جنس ورق‌ گالوانیزه، فولاد ضد زنگ یا آلوزینک
نرخ ساندویچ پانل پشم سنگ

سوالات متداول ساندویچ پانل پشم سنگ

ساندویچ پانل نسوز یا ساندویچ پانل ضد حریق چیست؟

 • وزن: 8 تا 10 کیلوگرم بر متر مکعب
 • چگالی: 50 تا 200 کیلوگرم بر متر مکعب
 • طول: 3 تا 14 متر به دلخواه مشتری
 • عرض: 100 تا 120 سانتی متر
 • ضخامت: 30 تا 100 میلی متر

کیفیت پشم سنگ تا حدود زیادی به کیفیت مواد شیمیایی که تولید کننده ساندویچ پانل پشم سنگ برای ساخت این عایق به کار می‌گیرد بستگی دارد. بازالتیک با اکسیدهای دیرگدازی چون اکسید سیلسیم، اکسید آلومینیوم، اکسید پتاسیم، اکسید منیزیم، اکسید سدیم، اکسید منگنز، اکسید آهن و اکسید کلسیم از ترکیبات این ساندویچ پانل به شمار می‌روند. هر یک از این ترکیبات براساس استانداردهای بین المللی در ساختار ساندویچ پانل پشم سنگ به کار گرفته می‌شوند.

کارخانه آریا بارون توس با کسب سال‌ها تجربه در زمینه تولید انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری هم‌اکنون به عنوان یکی از پیشگامان در عرضه تولید انواع ساندویچ پانل پلی یورتان، ساندویچ پانل پلی استایرن و پشم سنگ شناخته می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ یا نحوه سفارش محصول می‌توانید از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.