ساندویچ پانل سقفی

یکی از عالی‌ترین جایگزین‌های مصالح ساختمانی قدیمی برای سقف، استفاده از ساندویچ پانل‌های سقفی است. ساندویچ پانل‌های سقفی به دلیل ساختار مناسب و همچنین وجود لایه عایق در آن، در حال حاضر به یکی از مناسب‌ترین سازه‌‌های پیش ساخته برای ساختمان‌ها، سوله‌ها و… تبدیل شده‌اند. استفاده کردن از ساندویچ پانل‌ های سقفی آریا بارون توس مزیت‌های مختلفی را با خود به همراه دارد که از جمله این مزیت‌ها می‌توان به عایق حرارتی، ضخامت مناسب و عالی، ماندگاری بالا، طراحی و ظاهر مناسب و … اشاره کرد.

ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی

لایه عایق ساندویچ پانل سقفی

از لایه عایق ساندویچ پانل چه می‌دانید؟ لایه عایق ساندویچ پانل سقفی از 3 ماده با نام‌های پلی اورتان،پشم سنگ و پلی استایرن تشکیل می‌شود که عایق مناسبی برای سرما و گرما و... است. کیفیت بالای لایه عایق باعث کاهش چشمگیر هزینه‌ها در مصرف انرژی شده است.

ضخامت و جنس ورق ساندویچ پانل سقفی

در بیشتر مواقع لایه رویه ساندویچ پانل سقفی از جنس ورق آلوزینک یا ورق گالوانیزه در نظر گرفته می‌شود. جنس این ورق‌ها می‌تواند تاثیر بسیاری در کیفیت نهایی ساندویچ پانل سقفی داشته باشد که این امر باعث بالا رفتن قیمت نیز خواهد شد.

کاربردهای ساندویچ پانل سقفی

از ساندویچ پانل‌های سقفی همان طور که از نامشان مشخص است برای پوشش سقف استفاده می‌شود. ساندویچ پانل‌های سقفی برای پوشش دادن سقف‌های مختلفی از قبیل سقف مراکز تجاری، آموزشی، سالن‌های تولیدی، سردخانه، محیط‌های تجاری، سالن‌های ورزشی، انبارها، دامداری‌ها و... استفاده می‌شود.

ساخت ساندویچ پانل سقفی با بروزترین دستگاه‌ها

طراحی و ساخت ساندویچ پانل‌های سقفی آریا بارون توس به وسیله جدیدترین دستگاه‌ها و بروزترین تکنولوژی‌های روز دنیا انجام می‌شود. استفاده از این تکنولوژی‌ها باعث شده است که ساندویچ پانل‌های سقفی آریا بارون توس به کشورهای همسایه نیز ارسال شود.

ماندگاری بالای ساندویچ پانل‌های سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی آریا بارون توس به دلیل شیوه طراحی و همچنین استفاده از مواد اولیه با کیفیت در حال حاضر یکی از عالی‌ترین سازه‌های پیش ساخته در کشور است. ماندگاری و کیفیت بالایی این محصولات باعث شده است که این محصول به کشورهای دیگر نظیر عراق، افغانستان و... نیز ارسال شود.

متخصصان طراحی و ساخت ساندویچ پانل سقفی

کارخانه آریا بارون توس به دلیل استفاده از نیروهای مختصص و حرفه‌ای در زمینه طراحی و ساخت ساندویچ پانل در حال حاضر به یکی از پرفروش‌ترین شرکت‌ها در زمینه ساخت ساندویچ پانل سقفی تبدیل شده است. بزرگ‌ترین مزیت آریا بارون توس نسبت به دیگر رقیبان، وجود نیروی انسانی متخصص است.

چرا ساندویچ پانل‌‌های سقفی آریا بارون توس؟

برند آریا بارون توس با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع ساندویچ پانل به ویژه ساندویچ پانل‌های سقفی در حال حاضر به یکی از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌ها در زمینه طراحی و ساخت این دسته از محصولات تبدیل شده است.  اگر بخواهیم توانایی آریا بارون در زمینه ساخت ساندویچ پانل سقفی را مورد بررسی قرار دهیم به صورت زیر خواهد بود. 

نیروی متخصص و فنی 100%
کیفیت و توانایی ساخت ساندویچ پانل‌های مختلف 100%
ارسال محصولات آریا بارون توس به کشورهای دیگر 99%

ساندویچ پانل‌ سقفی Roof Sandwich Panel پوششی برای سقف است و به صورت دو لایه ورق که میان آن‌ها فوم عایق تزریق شده است ساخته می‌شود. این پانل‌ها به صورت دو رو ورق، یک رو ورق یک رو فویل، یک رو ورق یک رو نایلون و یک رو ورق یک رو کاغذ تولید می‌شوند. ورق‌های این ساندویچ پانل‌ها به صورت کرکره‌ای، طرح سفال، طرح ذوزنقه‌ای و شادولاین قابل تولید هستند.

سقف هر سازه‌ای در میزان استحکام و مقاومت آن سازه نقش مهمی ایفا می‌کند. از همین‌رو بسیار مهم است که برای ساخت سقف از چه متریالی استفاده می‌شود. مقاومت و آببند بودن سقف از مهم‌ترین مسائلی است که برای هر سقفی باید مورد توجه قرار بگیرد و پنل ساندویچی سقفی هر دوی این ویژگی‌ها را دارا است. ساختار ساندویچ پانل‌های سقفی مشابه با پانل‌های دیواری 3 لایه است:

 1. لایه داخلی که یک ورق فولادی از جنس آلوزینک، گالوانیزه یا آلومینیوم است.
 2. لایه میانی که لایه عایق ساندویچ پانل نام دارد و جنس آن از فوم پلی یورتان، فوم EPS و یا عایق‌های پشم سنگ است.
 3. لایه خارجی که می‌تواند از جنس ورق‌های گالوانیزه،آلوزینک و فویل آلومینیومی باشد.

این پانل سقفی با گام‌هایی ذوزنقه‌ای شکل و به صورت اورلپ تولید می‌شود تا از ورود آب به سقف جلوگیری کند. آببند بودن سقف از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. در صورت استفاده از این پانل‌های ساندویچی به راحتی می‌توان سقف را آب‌بندی کرد.

در محیط‌هایی با میزان بارش سالیانه زیاد از ورق آردواز و ورق کرکره‌ای برای کاهش آسیب پذیری ساندویچ پانل استفاده می‌شود. 

برند آریا بارون توس به دلیل سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع محصولات پیش ساخته در حال حاضر به یکی از برترین برندهای تولید کننده ساندویچ پانل سقفی تبدیل شده است. 

برند آریا بارون توس با سال‌ها فعالیت در زمینه طراحی و ساخت ساندویچ پانل در حال حاضر یکی از اصلی‌ترین و برترین برند تولید کننده انواع ساختمان‌های پیش ساخته در ایران است. کیفیت عالی محصولات تولیدی این برند باعث شده است که ساختمان‌های پیش ساخته آریا بارون توس توانایی رقابت با محصولات خارجی را داشته باشد. در حال حاضر محصولات آریا بارون توس به تمامی کشورهای همسایه ایران ارسال می‌شود. 

برند آریا بارون توس به دلیل استفاده از تکنولوژی روز دنیا و همچنین استفاده از نیروی متخصص تولیدات ساندویچ پانل را با بالاترین کیفیت در ایران انجام می‌دهد. همین امر باعث شده است که برند آریا بارن توس برای چندین سال متمادی به عنوان برترین صادر کننده و تولید کننده کشوری در زمینه ساندویچ پانل انتخاب شود. 

انواع پانل‌های سقفی به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند:

 1. ساندویچ پانل های شادولاین
 2. ساندویچ پانل طرح آردواز

تعداد لایه‌ها، جنس مواد بکار گرفته شده در ساخت ساندویچ پانل، و ضخامت ورق‌های ساندویچ پانل در انتخاب مناسب‌ترین نوع پانل ساندویچی سقفی تاثیرگذار است. نحوه تولید ساندویچ پانل‌ها به این صورت است که ورق رویه را از نوع ورق ذوزنقه‌ای با تعداد گام‌های مشخص و ورق زیرین این پانل‌ها را از نوع صاف یا شیاردار انتخاب می‌کنند. اجرای انواع ساندویچ پانل سقفی که هدف اصلی استفاده از آن‌ها عایق سازی سازه است، در سازه‌های مختلف و با کاربری‌های متفاوت امکان پذیر است.

مناسب‌ترین نوع پانل ساندویچی سقفی برای هر سازه، متناسب با نوع کاربری سازه، شرایط آب و هوایی، میزان وزنی که سقف سازه باید تحمل کند و میزان اهمیت عایق بودن سازه مورد نظر انتخاب می‌شود. ساندویچ پانل‌های سقفی به صورت سه گام و پنج گام تولید می‌شوند.

ساندویچ پانل سقفی شادولاین

استفاده از ورق‌های شادولاین برای تولید ساندویچ پانل‌ها مزایای زیادی به همراه دارد. Shadow Line را می‌توان یکی از زیباترین طرح‌های موج دار ورق شیروانی دانست. قیمت ورق‌های شادولاین نسبت به ورق‌های کرکره‌ای گالوانیزه بیشتر است از همین‌رو تعرفه ساندویچ پانل سقفی شادولاین نیز نسبت به دیگر انواع ساندویچ پانل سقفی بالاتر است. استفاده از این ساندویچ پنل‌ها سازه‌ها را از حالت سنتی خارج کرده و نمای مدرن‌تری به ساختمان‌ها می‌دهد.

پانل سقفی پیچ مخفی

از دیگر انواع ساندویچ پانل‌های سقفی پانل‌های پیچ مخفی هستند. استفاده از این پانل‌ها به جلوه زیباتر سازه‌ کمک می‌کند چراکه به دلیل نحوه قرارگیری پانل‌ها بر روی هم، پیچ‌هایی که برای نصب ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می‌گیرند مخفی می‌شوند. تفاوت این نوع ساندویچ پانل با دیگر پانل‌های سقفی در فرم لبه‌های پانل، عرض مفید و ضخامت آن‌ها است.

برای نصب این پانل‌های سقفی ابتدا یکی از پانل‌ها بر روی اسکلت سازه پیچ می‌شود سپس با قرار دادن اورلپ پانل بعدی بر روی پیچ پانل قبلی، پیچ‌ها پوشانده می‌شوند. این شیوه تولید و نصب ساندویچ پانل‌های سقفی علاوه بر زیباتر جلوه دادن نمای سازه، مقاومت سقف را نیز افزایش می‌دهد. اغلب ساندویچ پانل‌های پیچ مخفی سقفی با ورق‌های گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک ساخته می‌شوند.

قیمت ساندویچ پانل‌های سقفی با توجه به مواردی چون جنس ورق‌ها و فوم عایق ساندویچ پانل تعیین می‌شود. دیگر مشخصات فنی این ساندویچ پانل خصوصا ضخامت ورق‌ها و ابعاد آن نیز در تعیین قیمت یک متر مربع ساندویچ پانل سقفی تاثیرگذار است. از آنجایی که اغلب پارامترهای ساندویچ پانل را خود مشتری تعیین می‌کند، اعلام قیمت آن به صورت تخمینی امکان پذیر نمی‌باشد. علاوه بر این موضوع با توجه به اینکه اغلب مواد تولید ساندویچ پانل‌ها وارداتی هستند و نرخ ارز هر روزه در حال نوسان است، برای اطلاع از قیمت روز انواع ساندویچ پانل سقفی از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش ما در کارخانه آریا بارون توس تماس بگیرید.

ساندویچ پانل‌های سقفی به علت خصوصیات و ویژگی‌های برتری که دارند دارای کاربردهای زیادی نیز هستند. از این پانل‌های سقفی برای پوشش سقف سوله‌ها و سالن‌های صنعتی، ساخت کانتینرها، سردخانه‌های ثابت و متحرک، سیلوها و انبارها استفاده می‌شود. از دیگر موارد استفاده ساندویچ پانل سقفی می‌توان موارد زیر را نام برد:

 • ساخت ویلاهای پیش ساخته
 • ساخت سازه‌های پیش ساخته مانند انواع کانکس‌ها
 • ساخت ساختمان‌های صنعتی بزرگ پیش ساخته
 • پوشش سقف سالن‌های بزرگ ورزشی
 • ساخت آشیانه‌های هواپیماها
 • ساخت تعمیرگاه‌های سیار
 • ساخت نمازخانه‌های میان جاده‌ای
 • ساخت اتاقک‌های نگهبانی
 • ساخت واحد امدادی جاده‌ای
 • ساخت انبارهای پیش ساخته برای کاخانجات
 • ساخت مرغداری‌ها و دامداری‌های پیش ساخته
 • ساخت سقف کاذب
 • پوشش سقف گلخانه‌ها و…

استفاده از انواع ساندویچ پانل سقفی مزایای زیادی از جمله کاهش هزینه‌های ناشی از ساخت و ساز به شیوه سنتی را در پی دارد. برای ساخت یک سازه با متریال سنتی باید هزینه، زمان و نیروی کار انسانی بیشتری بکار گرفته شود درحالی‌که با ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری می‌توان در عرض مدت زمان کوتاهی یک پروژه ساختمانی را به اتمام رساند. فرایند نصب و اجرای ساندویچ پانل‌های سقفی ساده و کم هزینه بوده و این پانل‌ها پس از تولید به راحتی در محل پروژه نصب می‌شوند. دیگر مزایای پنل ساندویچی سقفی عبارتنداز:

 • عایق حرارت، برودت، صوت و رطوبت و کاهش اتلاف انرژی
 • قابل استفاده در هر اقلیمی و با هر شرایط آب و هوایی
 • قیمت اقتصادی
 • دارای تنوع در طرح و رنگ
 • مقاومت در برابر حوادث طبیعی چون بادهای شدید، زمین لرزه، رانش زمین یا آتش سوزی
 • مقاوم در برابر حشرات موذی و رشد قارچ‌ها
 • مقاوم در برابر زنگ زدگی و مواد شیمیایی
 • قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست
 • وزن کم و سهولت حمل و نقل
 • امکان جابه‌جایی و نصب در پروژه‌های ساختمانی دیگر
 • افزایش طول عمر سازه

این پانل‌های سقفی با عرض مفید 1 و عرض غیر مفید 08/1 متر تولید می‌شوند. ضخامت آن‌ها بین 2 تا 15 سانتی‌متر بسته به نیاز پروژه متغیر است. جنس ورق‌هایی که برای ساخت این پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولا از آلومینیوم یا گالوانیزه است. ساندویچ پانل‌های سقفی را با کمک این ورق‌ها به صورت دو رو ورق یا یک رو ورق یک رو فویل تولید می‌کنند. در مواردی برای لایه‌های رویه و زیره ساندویچ پانل‌های سقفی علاوه بر ورق‌های فولادی فوق از مس، PVC یا استنلس استیل نیز استفاده می‌شود.

مناسب‌ترین فوم برای ساندویچ پانل‌های سقفی فوم پلی یورتان تزریقی است. پلی یورتان در میان دیگر فوم‌های عایق بیشترین دانسیته را دارد و همین موضوع این ساندویچ پانل‌ها را ضد حریق کرده است. برای ساخت ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان فوم پلی یورتان تزریقی با کلاس مقاومت B1 یا B2 بین دو ورق تزریق می‌شود. دانسیته یا فشردگی فوم پلی یورتانی که میان دو ورق این پانل‌ها تزریق می‌شود معادل 40 کیلوگرم است درحالی که دانسیته پلی استایرن 20 کیلوگرم است.

فوم‌هایی که در تولید ساندویچ پانل‌های سقفی بکار گرفته می‌شوند همانند نوع دیواری آن است. برای ساخت این پانل‌ها از انواع فوم‌های پلی استایرن EPS، پلی استایرن XPS، پلی یورتان، پشم شیشه و پشم سنگ استفاده می‌شود. هر یک از فوم‌های فوق مزایا و معایب خاص خود را داشته و میزان عایق کنندگی آن‌ها با توجه به دانسیته‌ای که دارند متفاوت است. فوم تزریقی پلی اورتان از نظر میزان خاصیت عایق کنندگی نسبت به دیگر فوم‌ها ارجحیت دارد.

ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان

این فوم عایق که به آن پانل پیش ساخته کمپوزیت نیز گفته می‌شود از یک هسته میانی ساخته شده که در میان دو ورق فلزی محصور شده است. پانل‌های پلی یورتانی ضد حریق بوده و این خاصیت به دلیل دانسیته یا فشردگی بالای آن است. از فوم پلی یورتان برای ساخت ساندویچ پانل‌های سقفی به دو صورت می‌توان استفاده کرد:

 1. فوم پاششی پلی یورتان

این فوم به طور مستقیم به سطح می‌چسبد به طوری که هیچ‌گونه درز یا شکافی به وجود نخواهد آمد.

 1. فوم عایق ساندویچ پانلی

در ساختار ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرد و به این دلیل که عایق مناسبی برای صوت، حرارت، گرما و سرما است از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند.

از آنجایی که ساندویچ پانل‌‌های پلی یورتانی انعطاف پذیری بالایی دارند به راحتی می‌توان از آن‌ها هم برای ساخت انواع سازه‌های پیش ساخته مانند کانکس‌ها و سردخانه‌ها استفاده کرد و هم به جهت عایق سازی ساختمان‌های قدیمی آن‌ها را بکار گرفت. از این ساندویچ پانل به دلیل خاصیت‌های زیادی که دارد می‌توان برای عایق سازی محیط‌های ایزوله و استرلیزه، صنایع برودتی، ویلاهای پیش ساخته، سوله‌های صنعتی و… استفاده کرد.

ساندویچ پانل سقفی با فوم XPS

از دیگر فوم‌های پرکاربردی که برای ساخت لایه میانی ساندویچ پانل‌های سقفی استفاده می‌شود می‌توان به فوم پلی استایرن اکسترود شده یا XPS اشاره کرد. سطح و ارتفاع این فوم نسبت به پلی استایرن معمولی کمتر شده است. این فوم به صورت ذاتی عایق حرارت و صدا بوده و استفاده از آن‌ برای پوشش سقف سازه‌ها، از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند.

از مزایای ساندویچ پانل‌های سقفی با فوم XPS می‌توان به مقاومت بالا و هزینه مقرون به صرفه این ساندویچ پانل اشاره کرد. این فوم نیز همانند فوم‌های پلی یورتان به صورت تزریقی تولید می‌شود. به عنوان یکی از نقاط قوت این فوم عایق می‌توان به چسبندگی خوب آن به لایه‌های ورق ساندویچ پانل اشاره کرد.

ساندویچ پانل سقفی با فوم EPS

این نوع فوم عایق نیز همانند XPS از جنس پلی استایرن است. این فوم که با نام پلی استایرن منبسط شده هم شناخته می‌شود به صورت تزریقی تولید شده و به حالت فشرده شده بین دو لایه ورق ساندویچ پانل قرار می‌گیرد. فوم EPS بسیار سبک بوده و همین خاصیت منجر به کاهش وزن ساندویچ پانل‌های سقفی EPS نیز شده است. عایق پلی استایرن منبسط شده در عین سبکی و وزن کم، بسیار محکم و مقاوم است. در صورت استفاده از این فوم برای ساندویچ پانل سقفی، مقاومت ساندویچ پانل در برابر فشار و نیروهای وارده خارجی افزایش می‌یابد.

انواع ورق‌‌های ساندویچ پانل‌ها به صورت یک رو ورق و دو ورق تولید می‌شوند. اینکه چه نوع ورقی برای ساندویچ پانل سقفی انتخاب شود تاثیر بسزایی بر روی طول عمر و کیفیت پنل‌های ساندویچی خواهد گذاشت.

 • گالوانیزه

از رایج‌ترین ورق‌هایی که برای ساخت این پانل‌ها استفاده می‌شود ورق فولادی گالوانیزه است. این ورق مقاومت بسیار بالایی دارد به صورتی که اگر در لایه اول آن خراشیدگی ایجاد شود، باز هم ورق دچار زنگ زدگی نمی‌شود. مقاومت بالا و قیمت مناسب از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این ورق ساندویچ پانل سقفی به شمار می‌رود.

 • آلوزینک

ورق‌های استفاده شده برای ساخت ساندویچ پانل‌ها عموما از جنس فولاد هستند اما برای افزایش مقاومتشان در برابر خوردگی آن‌ها را با مواد دیگری ترکیب می‌کنند. برای نمونه فولاد را با آلومینیوم و روی پوشش داده و ورق آلوزینک را می‌سازند. مقاومت این ورق در برابر زنگ زدگی حتی از آلومینیوم نیز بیشتر است. با گذشت زمان و تغییر شرایط جوی سطح ورق آلوزینک همچنان براق باقی خواهد ماند.

 • ورق آلومینیوم

وزن پایین آلومینیوم نسبت به دیگر ورق‌های فولادی و مقاومت بالایی که در برابر پوسیدگی دارد منجر به افزایش قیمت آن نسبت به سایر ورق‌های ساندویچ پانل سقفی شده است. آلومینیوم خاصیت شکل پذیری خوبی داشته و این ویژگی در کیفیت ساندویچ پانل تولیدی نقش موثری خواهد داشت.

 • این پانل‌ها بدون نیاز به قالب بندی قابل اجرا هستند.
 • در صورت استفاده از ورق آلوزینک، این ساندویچ پانل سقفی عایق اشعه ماوراء بنفش است.
 • در صورت استفاده از فوم پلی یورتان، در برابر رشد باکتری و نفوذ حشرات مقاوم هستند.
 • استفاده از ورق آلوزینک در تولید پانل ساندویچی سقفی مقاومت آن‌ها را در برابر زنگ زدگی افزایش می‌دهد.
 • این پانل‌ها دودزا نیستند و آسیبی به محیط زیست وارد نخواهند کرد.
 • قابل شستشو و بهداشتی بوده از همین‌رو برای عایق سازی اتاق‌های تمیز از این پانل‌های سقفی استفاده می‌شود.

شرکت آریا بارون توس؛ تولید کننده انواع ساندویچ پانل، درب‌های سردخانه‌ای،  کانکس، ساختمان‌های پیش ساخته، سوله و کانال‌های پیش عایق یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان کشوری است. ارائه محصولات با بالاترین کیفیت و استفاده از جدیدترین خطوط تولید پیشرفته اروپایی را سرلوحه کار خود قرار داده است. آریا بارون توس نماد اعتماد و کیفیت محصول ایرانی است. 

راه‌های ارتباطی

تمامی حقوق متعلق به کارخانه آریا بارون توس است، هر گونه استفاده پیگرد قانونی دارد.