ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی به دلیل ساختار مناسب و همچنین وجود لایه عایق در آن، در حال حاضر به یکی از مناسب‌ترین سازه‌‌های پیش ساخته برای ساختمان‌ها، سوله‌ها و … تبدیل شده‌ است. یکی از عالی‌ترین جایگزین‌های مصالح ساختمانی قدیمی برای سقف، استفاده از ساندویچ پانل سقفی (Roof Sandwich Panels) است. استفاده کردن از پانل‌ سقفی آریا بارون توس مزیت‌های مختلفی را با خود به همراه دارد که از جمله این مزیت‌ها می‌توان به عایق حرارتی، ضخامت مناسب و عالی، ماندگاری بالا، طراحی و ظاهر مناسب و … اشاره کرد.

برای اطلاع از قیمت و خرید ساندویچ پانل سقفی آریا بارون تماس بگیرید.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟ ساندویچ پانل سقفی یک ساختار لایه‌ای (کامپوزیتی) متشکل از یک یا دو لایه ورق سخت در دو طرف و یک لایه عایق میانی که در کارخانه متراکم و تولید می‌شود. پانل سقف به صورت دو رو ورق، یک رو ورق یک رو فویل، یک رو ورق یک رو نایلون و یک رو ورق یک رو کاغذ تولید می‌شوند. ورق‌های پنل سقفی به صورت کرکره‌ای، طرح سفال، طرح ذوزنقه‌ای و شادولاین قابل تولید هستند.

سقف هر سازه‌ای در میزان استحکام و مقاومت آن سازه نقش مهمی ایفا می‌کند. از همین‌رو بسیار مهم است که برای ساخت سقف از چه متریالی استفاده می‌شود. مقاومت و آب بند بودن سقف از مهم‌ترین مسائلی است که برای هر سقفی باید مورد توجه قرار بگیرد و پنل ساندویچی سقفی هر دوی این ویژگی‌ها را دارا است. ساختار ساندویچ پانل‌های سقفی مشابه با پانل‌های دیواری 3 لایه است:

 1. لایه بیرونی که یک ورق سخت از جنس ورق آلوزینک، گالوانیزه یا آلومینیوم است.
 2. لایه میانی که لایه عایق ساندویچ پانل نام دارد و جنس آن از فوم پلی یورتان، فوم EPS و یا عایق‌های پشم شیشه یا پشم سنگ است.
 3. لایه بیرونی طرف دیگر که می‌تواند از جنس ورق سخت آلوزینک، گالوانیزه، آلومینیوم یا از فویل، نایلون، کاغذ یا گچ باشد.

ساندویچ پانل سقفی (3 گام و 5 گام) با گام‌هایی ذوزنقه‌ای شکل و به صورت اورلب تولید می‌شود تا از ورود آب به سقف جلوگیری کند. آب بند بودن سقف از مهم‌ترین مسائلی است که باید به آن توجه ویژه‌ای داشت. در صورت استفاده از این پانل‌های ساندویچی به راحتی می‌توان سقف را آب‌بندی کرد.

انواع ساندویچ پانل سقفی | Roof Sandwich Panel

ساندویچ پانل‌ سقفی، در انواع متنوعی در ایران و در سایر کشورها تولید و به کار برده می‌شوند. اجرا این پانل‌ها به راحتی و به سرعت انجام می‌گیرد فقط کافی است به اقلیم، محاسبات مهندسی و کاربری سازه برای انتخاب نوع ساندویچ پانل سقفی توجه داشته باشید. پانل سقفی پنج گام، پانل سقفی سه گام، پانل سقف آلومینیوم، پانل سقف آلوزینک و … انواع مختلف ساندویچ پنل سقف تولید شده در کارخانه آریا بارون هستند.

ساندویچ پانل سقفی ویژگی‌های متعددی دارند و متناسب با نامشان، در سقف بسیاری از مراکز و ساختمان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. همچنین، انواع مختلفی از این نوع پانل‌ها وجود دارند که هرکدام موارد مصرف مخصوص به خود را خواهند داشت. تمام ساندویچ پانل‌ها دارای یک لایه عایق و حداقل یک لایه ورق سخت هستند. عملکرد سازه‌ای عالی و خاصیت عایق در همه‌ی آن‌ها مشترک است. فقط پاره‌ای از جزئیات متفاوت و متناسب با نیاز مشتری تعین می‌شود.

ساندویچ پانل های سقفی آریا بارون در انواع دو رو یا یک رو ورق، با ورق گالوانیزه، آلوزینک، ورق استیل، آلومینیوم و… و در طرح ‌های شادولاین و آردواز برای کاربری های مختلف تولید می شوند. با کیفیت ترین پانل سقفی در ایران را آریا بارون تولید می کند.

ساندویچ پانل سقفی

1 - ساندویچ پانل های شادولاین

قیمت ساندویچ پانل سقفی

قیمت ساندویچ پانل سقفی با توجه به مواردی چون جنس ورق‌ ساندویچ پانل و فوم ساندویچ پانل تعیین می‌شود. دیگر مشخصات فنی این ساندویچ پانل خصوصا ضخامت ورق‌ها و ابعاد آن نیز در تعیین قیمت یک متر مربع ساندویچ پانل سقفی تاثیرگذار است. از آنجایی که اغلب پارامترهای ساندویچ پانل را خود مشتری تعیین می‌کند، اعلام قیمت آن به صورت تخمینی امکان پذیر نمی‌باشد. علاوه بر این موضوع با توجه به اینکه اغلب مواد تولید ساندویچ پانل‌ ها وارداتی هستند و نرخ ارز هر روزه در حال نوسان است، برای اطلاع از قیمت روز انواع ساندویچ پانل سقفی (بهترین قیمت پانل سقف) از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش ما در کارخانه آریا بارون توس تماس بگیرید.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقف

انواع ساختاردورو ورق، یک رو ورق، یک روورق یک رو نایلون، یک رو ورق یک رو گچ
فوم عایقپلی اورتان و پشم سنگ
جنس ورقگالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک
مزایاسرعت اجرا، قیمت مناسب، وزن کم، استحکام و مقاومت فوق العاده
کاربری هاسقف مسکونی، اداری، تجاری، سوله صنعتی و انبار

مزایای ساندویچ پانل سقفی

استفاده از انواع ساندویچ پانل سقفی مزایای زیادی از جمله کاهش هزینه‌های ناشی از ساخت و ساز به شیوه سنتی را در پی دارد. برای ساخت یک سازه با متریال سنتی باید هزینه، زمان و نیروی کار انسانی بیشتری بکار گرفته شود در حالی‌که با ساندویچ پانل‌ های دیواری و سقفی می‌توان در مدت زمان کوتاهی یک پروژه ساختمانی را به اتمام رساند. فرآیند اجرا و نصب ساندویچ پانل‌ های سقفی ساده و کم هزینه بوده و این پانل‌ها پس از تولید به راحتی در محل پروژه نصب می‌شوند. دیگر مزایای پنل ساندویچی سقفی عبارتنداز:

مزایای پانل های سقفی

 • عایق حرارت، برودت، صوت و رطوبت و کاهش اتلاف انرژی
 • قابل استفاده در هر اقلیمی و با هر شرایط آب و هوایی
 • قیمت اقتصادی
 • دارای تنوع در طرح و رنگ
 • مقاومت در برابر حوادث طبیعی چون بادهای شدید، زمین لرزه، رانش زمین یا آتش سوزی
 • مقاوم در برابر حشرات موذی و رشد قارچ‌ها
 • مقاوم در برابر زنگ زدگی و مواد شیمیایی
 • قابل بازیافت و سازگار با محیط زیست
 • وزن کم و سهولت حمل و نقل
 • امکان جابه‌جایی و نصب در پروژه‌های ساختمانی دیگر
 • افزایش طول عمر سازه

پانل سقفی طرح شادولاین

ورق‌های شادولاین از جمله طراحی‌های متفاوت برای پنل ساندویچی سقفی است که طرحی کلاسیک دارد و شبیه به ذوزنقه است. این نوع ورق‌ها و پانل‌ها مزایای زیادی دارند. یکی از بزرگترین مزیت‌هایی که استفاده از ساندویچ پانل‌های شادولاین دارد، حمل و نقل و نصب آن‌ها است. این پانل‌ها، به سرعت و به آسانی نصب می‌شوند. از دیگر مزایای این نوع از ساندویچ پانل‌ها مقاومت در برابر رطوبت و زیبایی ظاهری آن‌ها است که برای مکان‌های مختلفی قابل استفاده خواهد بود.

ورق شادولاین در ساندویچ پانل سقفی
طرح شادولایناسپانیا، ایتالیا، ترک، آلمان و نروژ
طرح طرح آردوازمدل تولیپس و مدل آیریس
ساندویچ پانل سقفی طرح آرداواز

پانل سقفی طرح آردواز

ساندویچ پانل‌های طرح آردواز در دو مدل تولیپس و آیریس ساخته می‌شوند و هرکدام از این مدل‌ها نیز دو نوع مختلف دارند. در هرکدام از این مدل‌ها، می توان از یک رو ورق و دو رو ورق استفاده کرد. با توجه به کاربردهای متفاوتی که دارند در مکان های مختلف از هرکدام استفاده می شود.

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

کاربرد ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل‌های سقفی به علت خصوصیات و ویژگی‌های برتری که دارند دارای کاربردهای زیادی نیز هستند. از این پانل‌های سقفی در قدیم برای پوشش قطار و هواپیما استفاده می‌کردند و امروزه برای پوشش سقف سوله‌ها و سالن‌های صنعتی، ساخت کانتینرها، سردخانه‌های ثابت و متحرک (ساندویچ پانل سردخانه)، سیلوها و انبارها استفاده می‌شود. از دیگر موارد استفاده ساندویچ پانل سقفی می‌توان موارد زیر را نام برد:

کاربرد پانل های سقفی آریا بارون

 1. ساخت ویلاهای پیش ساخته
 2. ساخت سازه‌های پیش ساخته مانند انواع کانکس‌ها
 3. ساخت ساختمان‌های صنعتی بزرگ پیش ساخته
 4. پوشش سقف سالن‌های بزرگ ورزشی
 5. ساخت آشیانه‌های هواپیماها
 6. ساخت تعمیرگاه‌های سیار
 7. ساخت نمازخانه‌های میان جاده‌ای
 8. ساخت اتاقک‌های نگهبانی
 9. ساخت واحد امدادی جاده‌ای
 10. ساخت انبارهای پیش ساخته برای کاخانجات
 11. ساخت مرغداری‌ها و دامداری‌های پیش ساخته
 12. ساخت سقف کاذب
 13. پوشش سقف گلخانه‌ها و…

آشنایی با ساندویچ پانل سقفی

دستگاه های ساخت پانل سقف

 • دستگاه فرم دهنده
 • دستگاه تزریق
 • دستگاه برش
 • دستگاه بسته بندی
 • دستگاه دبل بلت

چرا ساندویچ پانل‌‌های سقفی آریا بارون توس؟

ساندویچ پانل‌ سقفی، یکی از پرمصرف‌ترین پانل‌ها در ایران و یا کشورهای دیگر است. به دلیل مزایای عمده نظیر راحتی در نصب و اجرا و همچنین مقاومت بالا و دوام زیادی که دارند، از این پانل‌ها در مراکز و ساختمان‌های زیادی استفاده می‌شود.

برند آریا بارون توس با سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع ساندویچ پانل به ویژه ساندویچ پانل‌های سقفی در حال حاضر به یکی از حرفه‌ای‌ترین شرکت‌ها در زمینه طراحی و ساخت این دسته از محصولات تبدیل شده است.  اگر بخواهیم توانایی آریا بارون در زمینه ساخت ساندویچ پانل سقفی را مورد بررسی قرار دهیم به صورت زیر خواهد بود. 

نیروی متخصص و فنی 100%
کیفیت و توانایی ساخت ساندویچ پانل‌های مختلف 100%
ارسال محصولات آریا بارون توس به کشورهای دیگر 99%

انواع فوم عایق پانل سقفی

فوم‌هایی که در تولید ساندویچ پانل‌های سقفی بکار گرفته می‌شوند همانند نوع دیواری آن است. برای ساخت این پانل‌ها از انواع فوم‌های پلی استایرن EPS، پلی استایرن XPS، پلی یورتان، پشم شیشه و فوم پشم سنگ استفاده می‌شود. هر یک از فوم‌های فوق مزایا و معایب خاص خود را داشته و میزان عایق کنندگی آن‌ها با توجه به دانسیته‌ای که دارند متفاوت است. فوم تزریقی پلی اورتان از نظر میزان خاصیت عایق کنندگی نسبت به دیگر فوم‌ها ارجحیت دارد. از فوم پلی استایرن، ساندویچ پانل پلی استایرن تولید میشود.

انواع فوم در پلن سقفی

1- پلی یورتان

این فوم عایق که به آن پانل پیش ساخته کامپوزیت نیز گفته می‌شود از یک هسته میانی ساخته شده که در میان دو ورق فلزی محصور شده است. پانل‌های پلی یورتانی ضد حریق بوده و این خاصیت به دلیل دانسیته یا فشردگی بالای آن است. از فوم پلی یورتان برای ساخت ساندویچ پانل‌های سقفی به دو صورت می‌توان استفاده کرد:

 1. فوم پاششی پلی یورتان

این فوم به طور مستقیم به سطح می‌چسبد به طوری که هیچ‌گونه درز یا شکافی به وجود نخواهد آمد.

 1. فوم عایق ساندویچ پانلی

در ساختار ساندویچ پانل‌های سقفی و دیواری مورد استفاده قرار می‌گیرد و به این دلیل که عایق مناسبی برای صوت، حرارت، گرما و سرما است از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. از آنجایی که ساندویچ پانل‌‌های پلی یورتان انعطاف پذیری بالایی دارند به راحتی می‌توان از آن‌ها هم برای ساخت انواع سازه‌های پیش ساخته مانند کانکس‌ها و سردخانه‌ها استفاده کرد و هم به جهت عایق سازی ساختمان‌های قدیمی آن‌ها را بکار گرفت. از این ساندویچ پانل به دلیل خاصیت‌های زیادی که دارد می‌توان برای عایق سازی محیط‌های ایزوله و استرلیزه، صنایع برودتی، ویلاهای پیش ساخته، سوله‌های صنعتی و… استفاده کرد.

2- فوم XPS

از دیگر فوم‌های پرکاربردی که برای ساخت لایه میانی ساندویچ پانل‌های سقفی استفاده می‌شود می‌توان به فوم پلی استایرن اکسترود شده یا  فوم XPS اشاره کرد. سطح و ارتفاع این فوم نسبت به پلی استایرن معمولی کمتر شده است. این فوم به صورت ذاتی عایق حرارت و صدا بوده و استفاده از آن‌ برای پوشش سقف سازه‌ها، از اتلاف انرژی جلوگیری می‌کند. از مزایای ساندویچ پانل‌های سقفی با فوم XPS می‌توان به مقاومت بالا و هزینه مقرون به صرفه این ساندویچ پانل اشاره کرد. این فوم نیز همانند فوم‌های پلی یورتان به صورت تزریقی تولید می‌شود. به عنوان یکی از نقاط قوت این فوم عایق می‌توان به چسبندگی خوب آن به لایه‌های ورق ساندویچ پانل اشاره کرد.

3- فوم EPS

این نوع فوم عایق نیز همانند XPS از جنس پلی استایرن است. فوم eps که با نام پلی استایرن منبسط شده هم شناخته می‌شود به صورت تزریقی تولید شده و به حالت فشرده شده بین دو لایه ورق ساندویچ پانل قرار می‌گیرد. فوم EPS بسیار سبک بوده و همین خاصیت منجر به کاهش وزن ساندویچ پانل‌ سقفی EPS نیز شده است. عایق پلی استایرن منبسط شده در عین سبکی و وزن کم، بسیار محکم و مقاوم است. در صورت استفاده از این فوم برای ساندویچ پانل سقفی، مقاومت ساندویچ پانل در برابر فشار و نیروهای وارده خارجی افزایش می‌یابد.

رویه و زیره پانل های سقفی

پرسش های ساندویچ پانل سقفی

قیمت ساندویچ پانل 4 سانتی و مدل های مختلف پانل سقف بعد از مشاوره با کارشناسان محاسبه می شود. برای اطلاع از قیمت روز ساندویچ پانل سقفی از طریق شماره‌های موجود در سایت آریا بارون توس با کارشناسان فروش ما در کارخانه تولید پانل تماس بگیرید.

ساندويچ پانل سقفي (Roof Sandwich Panel) پوششی برای سقف است و به صورت دو لایه ورق که میان آن‌ها فوم عایق تزریق شده است ساخته می‌شود. در محیط‌ هایی با میزان بارش سالیانه زیاد از ورق آردواز و ورق کرکره‌ای برای کاهش آسیب پذیری ساندویچ پانل استفاده می‌شود.

انواع پانل‌های سقفی به طور کلی به دو دسته تقسیم بندی می‌شوند:

 1. ساندویچ پانل های شادولاین
 2. ساندویچ پانل طرح آردواز

تعداد لایه‌ها، جنس مواد بکار گرفته شده در ساخت ساندویچ پانل، و ضخامت ورق‌های ساندویچ پانل در انتخاب مناسب‌ترین نوع پانل ساندویچی سقفی تاثیرگذار است. نحوه تولید ساندویچ پانل‌ها به این صورت است که ورق رویه را از نوع ورق ذوزنقه‌ای با تعداد گام‌های مشخص و ورق زیرین این پانل‌ها را از نوع صاف یا شیاردار انتخاب می‌کنند. اجرای انواع ساندویچ پانل سقفی که هدف اصلی استفاده از آن‌ها عایق سازی سازه است، در سازه‌های مختلف و با کاربری‌های متفاوت امکان پذیر است. مناسب‌ترین نوع پانل ساندویچی سقفی برای هر سازه، متناسب با نوع کاربری سازه، شرایط آب و هوایی، میزان وزنی که سقف سازه باید تحمل کند و میزان اهمیت عایق بودن سازه مورد نظر انتخاب می‌شود. ساندویچ پانل‌های سقفی به صورت سه گام و پنج گام تولید می‌شوند.

 • سقفی 5 گام
 • سقفی 3 گام
 • سقفی آلومینیوم
 • سقفی گالوانیزه
 • سقفی آلوزینک
 • و …

1- شادولاین

استفاده از ورق‌های شادولاین برای تولید ساندویچ پانل‌ها مزایای زیادی به همراه دارد. Shadow Line را می‌توان یکی از زیباترین طرح‌های موج دار ورق شیروانی دانست. قیمت ورق‌های شادولاین نسبت به ورق‌های کرکره‌ای گالوانیزه بیشتر است از همین‌رو تعرفه ساندویچ پانل سقفی شادولاین نیز نسبت به دیگر انواع ساندویچ پانل سقفی بالاتر است. استفاده از این ساندویچ پنل‌ها سازه‌ها را از حالت سنتی خارج کرده و نمای مدرن‌تری به ساختمان‌ها می‌دهد.

2- پیچ مخفی

از دیگر انواع ساندویچ پانل‌های سقفی پانل‌های پیچ مخفی هستند. استفاده از این پانل‌ها به جلوه زیباتر سازه‌ کمک می‌کند چراکه به دلیل نحوه قرارگیری پانل‌ها بر روی هم، پیچ‌هایی که برای نصب ساندویچ پانل مورد استفاده قرار می‌گیرند مخفی می‌شوند. تفاوت این نوع ساندویچ پانل با دیگر پانل‌های سقفی در فرم لبه‌های پانل، عرض مفید و ضخامت آن‌ها است. برای نصب این پانل‌های سقفی ابتدا یکی از پانل‌ها بر روی اسکلت سازه پیچ می‌شود سپس با قرار دادن اورلپ پانل بعدی بر روی پیچ پانل قبلی، پیچ‌ها پوشانده می‌شوند. این شیوه تولید و نصب ساندویچ پانل‌های سقفی علاوه بر زیباتر جلوه دادن نمای سازه، مقاومت سقف را نیز افزایش می‌دهد. اغلب ساندویچ پانل‌های پیچ مخفی سقفی با ورق‌های گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک ساخته می‌شوند.

برند آریا بارون توس به دلیل استفاده از تکنولوژی روز دنیا در خط تولید پانل های سقفی و همچنین استفاده از نیروی متخصص تولیدات ساندویچ پانل را با بالاترین کیفیت و به بهترین روش تولید ساندویچ پنل سقف در ایران انجام می‌دهد. همین امر باعث شده است که کارخانه تولید پانل آریا بارن توس برای چندین سال متوالی به عنوان برترین صادر کننده و بزرگ ترین تولید کننده کشوری در زمینه انواع ساندویچ پانل های دیواری و سقفی انتخاب شود.

مراحل تولید ساندویچ پانل سقفی

روش تولید ساندویچ پنل های دیوار و سقف در کارخانه آریا بارون با مجهز ترین دستگاه های خط تولید پانل ها به صورت انحصاری و با مهندسی پیچیده در تیم مدیریت تولید کارخانه برنامه ریزی شده است.

 • تولید پانل سقف پیوسته
 • تولید پانل سقف ناپیوسته
 • پنل سقف پلی اورتان به 2 روش پیوسته و ناپیوسته
 • پنل سقف پلی استایرن به 2 روش پیوسته و ناپیوسته

برند آریا بارون توس به دلیل سال‌ها تجربه در زمینه طراحی و ساخت انواع محصولات پیش ساخته در حال حاضر به یکی از برترین برندهای تولید کننده ساندویچ پانل سقفی یا همان سقف ساندویچ پانل تبدیل شده است. 

تاریخچه پیدایش ساندویچ پانل های در سال 1937 میلادی است و در ایران از سال ها قبل آریا بارون اقدام به تولید ساندویچ پانل کرده است.

پیشرفت ساندویچ پانل ها چگونه است؟

ساندویچ پنل ها با توسعه تکنولوژی در کیفیت ساخت بهتر و بهتر شده است و آریا بارون با داشتن خط تولید مکانیزه بهترین پانل را در ایران تولید می کند.

این پانل‌های سقفی با عرض مفید 1 و عرض غیر مفید 1/08 متر تولید می‌شوند. ضخامت آن‌ها بین 2 تا 15 سانتی‌متر بسته به نیاز پروژه متغیر است. جنس ورق‌هایی که برای ساخت این پانل‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند معمولا از آلومینیوم یا گالوانیزه است. ساندویچ پانل‌های سقفی را با کمک این ورق‌ها به صورت دو رو ورق یا یک رو ورق یک رو فویل تولید می‌کنند. در مواردی برای لایه‌های رویه و زیره ساندویچ پانل‌های سقفی علاوه بر ورق‌های فولادی فوق از مس، PVC یا استنلس استیل نیز استفاده می‌شود.

مناسب‌ترین فوم برای ساندویچ پانل‌های سقفی فوم پلی یورتان تزریقی است. پلی یورتان در میان دیگر فوم‌های عایق بیشترین دانسیته را دارد و همین موضوع این ساندویچ پانل‌ها را ضد حریق کرده است. برای ساخت ساندویچ پانل سقفی پلی یورتان، فوم پلی یورتان تزریقی با کلاس مقاومت B1 یا B2 بین دو ورق تزریق می‌شود. دانسیته یا فشردگی فوم پلی یورتانی که میان دو ورق این پانل‌ها تزریق می‌شود معادل 40 کیلوگرم است درحالی که دانسیته پلی استایرن 20 کیلوگرم است.

انواع ورق‌‌های ساندویچ پانل‌ها به صورت یک رو ورق و دو ورق تولید می‌شوند. اینکه چه نوع ورقی برای ساندويچ پانل سقفی انتخاب شود تاثیر بسزایی بر روی طول عمر و کیفیت پنل‌های ساندویچی خواهد گذاشت.

 • گالوانیزه

از رایج‌ترین ورق‌هایی که برای ساخت این پانل‌ها استفاده می‌شود ورق فولادی گالوانیزه است. این ورق مقاومت بسیار بالایی دارد به صورتی که اگر در لایه اول آن خراشیدگی ایجاد شود، باز هم ورق دچار زنگ زدگی نمی‌شود. مقاومت بالا و قیمت مناسب از اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این ورق ساندویچ پانل سقفی به شمار می‌رود.

 • آلوزینک

ورق‌های استفاده شده برای ساخت ساندویچ پانل‌ها عموما از جنس فولاد هستند اما برای افزایش مقاومتشان در برابر خوردگی آن‌ها را با مواد دیگری ترکیب می‌کنند. برای نمونه فولاد را با آلومینیوم و روی پوشش داده و ورق آلوزینک را می‌سازند. مقاومت این ورق در برابر زنگ زدگی حتی از آلومینیوم نیز بیشتر است. با گذشت زمان و تغییر شرایط جوی سطح ورق آلوزینک همچنان براق باقی خواهد ماند.

وزن پایین آلومینیوم نسبت به دیگر ورق‌های فولادی و مقاومت بالایی که در برابر پوسیدگی دارد منجر به افزایش قیمت آن نسبت به سایر ورق‌های ساندویچ پانل سقفی شده است. آلومینیوم خاصیت شکل پذیری خوبی داشته و این ویژگی در کیفیت ساندویچ پانل تولیدی نقش موثری خواهد داشت.

 • این پانل‌ها بدون نیاز به قالب بندی قابل اجرا هستند.
 • در صورت استفاده از ورق آلوزینک، این ساندویچ پانل سقفی عایق اشعه ماوراء بنفش است.
 • در صورت استفاده از فوم پلی یورتان، در برابر رشد باکتری و نفوذ حشرات مقاوم هستند.
 • استفاده از ورق آلوزینک در تولید پانل ساندویچی سقفی مقاومت آن‌ها را در برابر زنگ زدگی افزایش می‌دهد.
 • این پانل‌ها دودزا نیستند و آسیبی به محیط زیست وارد نخواهند کرد.
 • قابل شستشو و بهداشتی بوده از همین‌رو برای عایق سازی اتاق‌های تمیز از این پانل‌های سقفی استفاده می‌شود.

برای اطلاع دقیق در مورد وزن سطح ساندویچ پانل سقفی باید با کارشناسان فنی آریا بارون تماس بگیرید.

آریا بارون توس تولید کننده پانل های سقف است و برای نصب پانل از مجری ها و نماینده های آریا بارون توس در سراسر کشور کمک بگیرید.

قیمت نصب و اجرای پنل سقف چگونه محاسبه می شود؟

برای اطلاع دقیق در مورد سفارش و خرید پانل ها از کارخانه آریا بارون با شماره های کارخانه تماس بگیرید و برای نصب و اجرا نیز سوال فنی خود را مطرح کنید.

ساندویچ پانل دیواری یکی از انواع ساندویچ پانل است که به جهت پوشش دیوارها از آن استفاده می‌شود. ساندویچ پانل کلین روم برای ساخت اتاق تمیز استفاده می شود. ساندویچ پانل کند سوز و ساندویچ پانل نسوز آریا بارون توس یکی از دستاورد های نوین در صنعت ساخت و ساز است.