سرویس بهداشتی پیش ساخته و حمام پیش ساخته

استفاده از سرویس بهداشتی‌ و حمام‌ پیش ساخته در حال حاضر رو به افزایش است دلیل این امر را می‌توان عدم نیاز به تخریب سازه پس از اتمام عملیات ساختمانی و همچنین راه اندازی بدون دردسر سرویس بهداشتی و حمام پیش ساخته در نظر گرفت. بهترین حمام و سرویس بهداشتی پیش ساخته را از آریا بارون توس بخواهید.

ساختمان پیش ساخته مونتاژ در محل

ساختمان پیش ساخته مونتاژ در محل

ساختمان پیش ساخته مونتاژ در کارخانه

ساختمان پیش ساخته مونتاژ در کارخانه

ساختمان پیش ساخته با فونداسیون بتنی

ساختمان پیش ساخته با فونداسیون بتنی

کانکس حمام پیش ساخته چیست؟

کانکس حمام به سازه‌های پیش ساخته‌ای گفته می‌شود که با استفاده از ساندویچ پانل‌ها ساخته می‌شوند. امروزه استفاده از کانکس‌های پیش ساخته به دلیل مزایایی که دارند مورد استقبال افراد واقع شده است. این کانکس‌ها سرعت بالایی در ساخت دارند، ساخت آن‌ها هزینه کمتری بر روی دستتان می‌گذارد و جابه‌جایی و حمل و نقل آن‌ها نیز به سادگی امکان پذیر است. همین ویژگی‌ها منجر به جایگزینی کانکس حمام با حمام‌های سنتی شده است. کانکس‌های حمام انواع مختلفی دارند. این کانکس‌ها به صورت تک چشمه، چند چشمه، مشترک با سرویس بهداشتی و به صورت راهرودار تولید می‌شوند.

کانکس‌‌هایی که به عنوان حمام مورد استفاده قرار می‌گیرند این روزها به عنوان یک جایگزین مناسب به جای حمام‌های سنتی شناخته می‌شوند. بزرگ‌ترین مزیت این کانکس‌ها، سرعت بالا در تولید آن‌ها است. از همین‌رو می‌توان در هر مکانی که امکان بنایی و ساخت و ساز یک حمام وجود ندارد، از این کانکس‌ها استفاده کرد. ساختمان سازی به شیوه‌های سنتی، اقدامی هزینه‌بر و زمان‌گیر است. برای ساخت یک حمام به شیوه سنتی باید روزهای زیادی را درگیر ساخت و ساز، خرید مصالح و پیدا کردن نیروی کار انسانی باشید. درحالی‌که می‌توان با کانکس‌های پیش ساخته به سادگی در هر مکانی یک حمام کانکسی نصب کرد. این کانکس‌ها به صورت پیش ساخته یا خانه پیش ساخته هستند . بدین معنی که قطعات آن در کارگاه‌های کانکس سازی تولید شده و سپس به محلی که قرار است در آن مستقر شود، منتقل می‌شود. کاهش هزینه‌های مربوط به ساخت و ساز این کانکس‌ها، از بزرگ‌ترین مزیت استفاده از آن‌ها به شمار می‌رود.

موارد استفاده از کانکس حمام

کانکس حمام برای چه مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟ با استفاده روز افزون افراد از کانکس‌ها به دلایل مختلف، این روزها دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که با کاربردهای متفاوت کانکس آشنا نباشد. یکی از انواع کانکس که پس از تولید بسیار مورد توجه قرار گرفت، کانکس حمام است. اما این کانکس‌ها در چه مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرند؟

استفاده از کانکس‌های حمام پیش ساخته در پروژه‌های ساختمانی یا عمرانی

بیشترین مورد استفاده از این کانکس‌ها، در پروژه‌ها و کارگاه‌های عمرانی است. برای پیشبرد پروژه‌های عمرانی_ساختمانی بنا به مدت زمان طول پروژه، نیروهای انسانی زیادی از کارگران گرفته تا پیمانکاران و تکنسین‌ها ممکن است روزهای زیادی را در محل پروژه مشغول به کار باشند. از همین‌رو کارفرمای پروژه برای حفظ بهداشت و سلامت افراد مشغول در پروژه باید امکانات بهداشتی مانند حمام را برای آن‌ها فراهم کند.

همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز ذکر کردیم، بنایی و ساخت و ساز یک حمام با سیمان و آجر نه تنها زمان زیادی می‌برد، بلکه به مصالح بیشتری نیز نیازمند است. بهترین گزینه برای داشتن یک حمام در محل اجرای یک پروژه عمرانی، نصب کانکس حمام است. این کانکس‌ها وزن کمی دارند و جابه‌جایی آن‌ها از کارگاه به محل پروژه به راحتی امکان پذیر است.

ساخت کانکس‌های حمام برای مناطق زلزله زده

در شرایط بحرانی مانند وقوع زلزله، سیل و… تولید کانکس حمام رو به افزایش می‌گذارد. برای اسکان موقت زلزله زدگان، کانکس‌های مسکونی ساخته می‌شوند. اما اغلب این کانکس‌ها برای بالا بردن سرعت تولید و کاهش قیمت، در ابعاد کوچک‌تری و با امکانات محدود تولید می‌شوند. از آنجایی که ساخت سرویس بهداشتی و حمام برای هر کانکس مسکونی نیاز به فضای بیشتر و پرداخت هزینه بالاتری دارد، برای اسکان موقت این افراد اقدام به ساخت کانکس حمام و کانکس توالت به صورت جداگانه می‌کنند. اگر تاکنون سری به مناطقی که بر اثر زلزله تخریب شده‌اند زده باشید حتما مشاهده کرده‌اید که در میان کانکس‌های مسکونی که برای اسکان موقت افراد ساخته شده است، چند کانکس حمام و توالت نیز وجود دارد که به صورت اشتراکی می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. این کانکس‌ها سبک هستند و امکان انتقال آن‌ها به یک شهر دیگر نیز وجود دارد.​

کانکس‌ حمام پیش ساخته بین جاده‌ای

ممکن است در حین مسافرت نیز به وفور شاهد این سازه‌های پیش ساخته باشید. بسیاری از محل‌های ارائه خدمات به مسافران جاده‌ای، رستوران‌ها و اقامتگاه‌های توریستی به جای ساخت حمام‌های سنتی، اقدام به نصب یک کانکس حمام کرده‌اند. بزرگ‌ترین مزیت این اقدام، هزینه پایین آن است. علاوه بر آن، امکان ساخت کانکس‌های سیار نیز وجود دارد. این کانکس‌ها را به راحتی می‌توان از محلی به محل دیگر منتقل کرد.

ساخت توالت کانکسی در سواحل

از دیگر کاربرد این کانکس‌ می‌توان به نصب آن‌ در ساحل‌های عمومی اشاره کرد. نبود دوش و توالت در سواحل چالشی بود که با تولید کانکس توالت این مشکل برطرف شد. شهرداری اغلب شهرهای ساحلی، اقدام به نصب توالت کانکسی در سواحل شلوغ و پر رفت و آمد برای راحتی مسافران کرده‌اند. ابعاد و اندازه این توالت ها معمولا کوچک است و فضای زیادی را اشغال نمی‌کند. با این وجود باید در نقطه‌ای نصب شوند که مزاحم عبور و مرور افراد نباشد.

کیفیت بالا حمام و توالت پیش ساخته

 

کیفیت مواد اولیه به کار رفته در حمام و توالت‌های پیش ساخته آریا بارون توس باعث شده است که بیش از 90 درصد نیاز بازار به این سازه‌ها توسط برند آریا بارون توس تامین شود. 

قیمت اقتصادی حمام پیش ساخته

استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا باعث استفاده حداکثری از مواد به کار رفته در ساخت حمام و توالت‌های پیش ساخته آریا بارون توس شده است.

قابلیت حمل و انتقال سازه

به دلیل وزن سبک این سازه‌ها و طراحی در ابعاد مناسب، انتقال و جا به جایی این سازه‌ها به راحتی انجام می‌شود. 

توالت پیش ساخته

امروزه برای جلوگیری از هدر رفت هزینه‌ها و ماندگاری بالای تجهیزات خریداری شده استفاده از محصولات پیش ساخته رواج بیشتری گرفته است. حمام و توالت‌های پیش ساخته یک مزیت عمده دارند و آن هم عدم نیاز تخریب پس از برپا شدن سازه ساختمان و استفاده چندین و چند باره است. 

همچنین از این تجهیزات می‌توان برای ارائه سرویس‌های بهداشتی در میان شهر‌ها، داخل شهرها و مکان‌هایی که امکان برپایی سازه سنتی وجود ندارد استفاده کرد. 

انواع سرویس بهداشتی پیش ساخته

خانه‌های پیش ساخته فلزی

سرویس بهداشتی و حمام دوازده چشمه

سرویس دوازده چشمه

خانه‌های پیش ساخته فلزی

سرویس بهداشتی و حمام شش چشمه

سرویس شش چشمه

خانه‌های پیش ساخته فلزی

سرویس بهداشتی و حمام تک چشمه

سرویس تک چشمه

خانه‌های پیش ساخته فلزی

سرویس بهداشتی و حمام دوچشمه

سرویس دو چشمه

خانه‌های پیش ساخته فلزی

سرویس بهداشتی و حمام چهار چشمه

سرویس چهار چشمه

کانکس سرویس بهداشتی تک چشمه

این نوع سرویس بهداشتی پیش ساخته دارای ابعاد به نسبت کوچکی هستند و به صورت یک کانکس کوچک یا کیوسک تک واحد طراحی و اجرا می شود. این نوع سازه های مدرن بهداشتی بدون راهرو هستند و صرفا از در ورودی کانکس شما توانایی دسترسی به روشویی و شیرآلات را دارید و همه این تجهیزات و لوازم بهداشتی در یک کانکس کوچک قرار می گیرد. کانکس های تک چشمه به دلیل کوچک بودن و اشغال کردن کمترین فضای ممکن در محوطه و سازه های اطراف و همچنین جابجایی آسان و نصب در کمترین زمان ممکن جزو پرطرفدار ترین سازه های پیش ساخته در دسترس در سازه های مختلف به کار می رود. شما عزیزان می توانید این سرویس های بهداشتی تک چشمه را در فضا ها و اماکن مختلف نظیر باغ ها، نمایشگاه ها، پارک و فرهنگستان ها، کارگاه های ساختمانی، فروشگاه ها و منازل ببینید.

کانکس سرویس بهداشتی دو چشمه

سرویس بهداشتی پیش ساخته 2 چشمه به طور معمول به صورت بدون راهرو طراحی و اجرا می شود اما طرح های دارای راهرو در تین سری مجموعه سازه های پیش ساخته وجود دارد. این نوع سازه های پیش ساخته مانند سرویس بهداشتی های تک چشمه به دلیل داشتن وزن کم و اشغال کمترین فضای موجود در محوطه سازه از متقاضیان فراوانی برای خرید بهره می برد. از اینگونه کانکس های پیش ساخته شده می توان در مجموعه های بزرگ تجاری، ادارای، فروشگاهی، نمایشگاه، منازل، کارگاه های ساختمانی و ... می توان استفاده کرد و به دلیل داشتن چشمه های بیشتر در اینگونه سازه های پیش ساخته، اغلب این کارفرمایان از این نوع کانکس های سرویس بهداشتی استفاده می کنند.

سرویس دو چشمه تیپ یک

سرویس دو چشمه تیپ دو

کانکس سرویس بهداشتی چند چشمه

همانطور که از نام اینگونه کانکس های سرویس بهداشتی مشخص است؛ اینگونه سازه های پیش ساخته دارای چند چشمه بوده و در اغلب موارد به عنوان یک سازه بزرگ در مکان عای عمومی وسیع استفاده می شوند، اینگونه ساختمان پیش ساخته شده به دلیل دارا بودن چشمه های مختلف دارای طراحی های متفاوتی می باشد که متقاضیان براساس نیاز خود می توانند اینگونه سازه های آماده را خریدار کنند. سرویس های بهداشتی چند چشمه به صورت راهرو دار و بی راهرو هم طراحی مشوند و به دلیل مقرون به صرفه بودن، نصب سریع و آسان و حمل و نقل آن ها به راحتی هرچه تمام از طرفداران بسیاری برخوردار هستند.

سرویس سه چشمه

سرویس چهار چشمه تیپ یک

سرویس چهار چشمه تیپ دو

سرویس شش چشمه تیپ یک

سرویس شش چشمه تیپ دو

سرویس دوازده چشمه

امکانات کانکس حمام پیش ساخته

کانکس‌های حمام بسته به نوع آن دارای امکانات متفاوتی هستند. از امکانات پایه‌ای این کانکس‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

  • دوش تلفنی
  • فن تهویه
  • لوله کشی آب
  • آبگرمکن برقی (برخی از کانکس‌ها مانند کانکس‌‌هایی که در سواحل ساخته می‌شوند این امکان را ندارند)
  • درب و پنجره

امکانات فوق جزو امکانات رایج کانکس‌های حمام به شمار می‌رود. با توجه به ابعاد و هزینه‌ای که برای ساخت این کانکس می‌کنید، ممکن است این تجهیزات کم یا زیاد شوند.

انواع کانکس حمام

کانکس‌های حمام دارای انواع مختلفی هستند. کانکس حمام تک چشمه، کانکس چند چشمه، کانکس حمام مشترک با سرویس بهداشتی و کانکس حمام راهرودار از جمله رایج‌ترین کانکس‌هایی هستند که با هدف حمام ساخته می‌شوند.

  • کانکس حمام تک چمشه: تک چشمه اصطلاحی است که تولیدکنندگان به کانکس‌های حمام تک نفره می‌دهند. این کانکس‌های تک چشمه می‌توانند به صورت راهرو دار یا بدون راهرو باشند. در نوع بدون راهرو، آبگرمکن خارج از کانکس قرار می‌گیرد.
  • کانکس حمام چند چشمه: این کانکس‌های پیش ساخته به صورتی ساخته می‌شوند که در آن‌ها تعدادی کانکس تک چشمه در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند.
  • کانکس حمام مشترک با سرویس بهداشتی: در اینگونه کانکس‌ها، سرویس بهداشتی ایرانی یا فرنگی نیز در داخل کانکس تعبیه می‌شود.
  • کانکس راهرودار: اغلب کانکس‌های چند چشمه به صورت راهرودار طراحی می‌شوند. در این کانکس‌ها فضای کافی برای قرار دادن تجهیزاتی چون آبگرمکن، رختکن و… وجود دارد.

قیمت کانکس حمام

هزینه کانکس‌های حمام با توجه به موارد متعددی تعیین می‌گردد. نوع ورقه‌های فلزی، لایه عایق ساندویچ پانل‌ ها، مشخصات فنی کانکس، ابعاد و اندازه آن و امکاناتی که دارد همگی بر تعرفه نهایی آن تاثیرگذار هستند. برای اطلاع از قیمت هر متر مربع کانکس حمام از طریق شماره‌های موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

یک کانکس سرویس بهداشتی و حمام باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

اگر می‌خواهید یک کانکس پیش ساخته سفارش دهید تا از آن به عنوان حمام یا سرویس بهداشتی استفاده کنید، باید بدانید که مهم‌ترین خصوصیات و ویژگی‌های یک کانکس حمام چه مواردی هستند. سازمان‌ها و نهادهای مختلفی از جمله سازمان‌های عمومی و خصوصی در چندین سال اخیر اقدام به سفارش این کانکس‌ها کرده‌اند. اگر می‌خواهید با مهم‌ترین ویژگی‌هایی که یک کانکس حمام باید داشته باشد آشنا شوید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

با هر شرایط آب و هوایی سازگار باشند

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های یک کانکس حمام این است که باید با هر شرایط آب و هوایی سازگار باشند. بنابراین کیفیت متریالی که برای ساخت بدنه این کانکس‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد از اهمیت بالایی برخوردار است. این کانکس‌ها ممکن است برای مناطق گرمسیر یا سردسیر مورد استفاده قرار بگیرند بنابراین باید مقاومت لازم را در برابر تغییر شرایط آب و هوایی داشته باشند.

در برابر حوادث طبیعی مقاوم باشند

از دیگر ویژگی‌هایی که یک کانکس حمام باید داشته باشد، مقامت بالا در برابر حوادث طبیعی است. یک کانکس مورد تایید کانکسی است که استانداردهای ساخت در آن رعایت شده باشد و در برابر رخدادهای طبیعی مانند سیل، آتش سوزی و… مقاومت کافی از خود نشان دهد. کانکس‌های تولیدی توسط شرکت آریا بارون توس از استانداردهای لازم در ساخت برخوردار هستند.

استفاده از متریال باکیفیت در ساخت کانکس

از دیگر ویژگی‌های یک کانکس باکیفیت حمام این است که از متریال‌های مرغوبی برای ساخت آن استفاده شده باشد. اغلب کانکس‌های حمام از جنس ساندویچ پانل‌ هستند. استفاده از ساندویچ پانل برای ساخت این کانکس‌ها، آن‌ها را در برابر حرارت، گرما و سرما عایق می‌کند. جنس ورقه‌های ساندویچ پانلی که برای ساخت کانکس حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد اغلب از ورق گالوانیزه است که در برابر ضربه و آسیب فیزیکی بسیار مقاوم است.

کارخانه آریا بارون توس سالیان طولانی است که در زمینه طراحی و ساخت سازه‌های پیش ساخته فعالیت می‌کند. این برند تضمین کیفیت تمام محصولات خود را می‌کند. 

با برقراری تماس با واحد پشتیبانی و فروش آریا بارون توس می‌تواند از قیمت و نحوه خرید محصولات آگاه شوید. 

به دو دسته تقسیم می شوند که هر کدام ابعاد و اندازه مشخصی دارد. گچ برگ پانل و سرام پانل این دو نوع از ساندویچ پانل های خاص است.

برای عایق سازی این کانکس‌ها معمولا از شیت‌های پلی استایرن فشرده و مقاوم استفاده می‌شود.