سوله دست دوم

سوله های دست دوم سوله های مقاومی هستند که قطعات آنها از هم جدا شده و در صورت فروش به صورت کامل و سالم تحویل داده میشود. این سوله ها از قیمت کمتری نسبت به بقیه سوله ها برخوردار است.

سوله دست دوم، دقیقا شبیه به سوله‌های نو است با این تفاوت که قبلا از این سوله استفاده شده و مواردی هم در تعیین قیمت آن تاثیرگذار است. به هنگام فروش سوله دست دوم، قطعات این سازه‌ها از یکدیگر جدا شده و در محل اجرای پروژه به هم وصل می‌شوند. همچنین اگر نیاز به رنگ‌آمیزی دوباره داشته باشند، این کار انجام می‌گیرد. برای خرید سوله‌های دست دوم و کسب اطلاعات بیشتر با مقاله زیر از آریا بارون توس همراه باشید.

نکات مهم در خرید سوله دست دوم

در خرید سوله‌های دست دوم باید نکات بسیار مهمی را در خاطر داشت تا انتخاب و خریدی مناسب انجام داد. تعدادی از نکات مهم را در این قسمت یادآور می‌شویم:

  • ابعاد سوله دست دوم از مهم‌ترین نکاتی است که در مرحله اول باید به آن توجه کرد.  باید طول، عرض و ارتفاع سوله مورد نظر با موردی که مشتری خواهان آن است، مطابقت داشته باشد.
  • به هنگام خرید سوله‌های دست دوم، باید میزان پوسیدگی قطعات سوله را در نظر گرفت. به عبارتی کیفیت سوله دست دوم از نکات مهم در زمان خرید است.
  • اتصالاتی که در سوله‌های دست دوم وجود دارد، باید با دقت زیادی مورد بررسی قرار بگیرند؛ برای مثال سوله‌هایی که اتصالات آن‌ها به صورت جوشی است، مقاومت پایین‌تر ولی هزینه بالایی دارند. در بعضی موارد که اتصالات به صورت پیچ و مهره است، امکان زنگ زدن این قسمت‌ها در سوله دست دوم وجود دارد.
  • وزن سوله دست دوم از ارکانی محسوب می‌شود که در قیمت نهایی پروژه تاثیرگذار است؛ چراکه امکان بالا رفتن قیمت تمام‌شده پروژه با خرید سوله‌های دست دوم وجود دارد. دلیل آن هم این است که عده‌ای بدون توجه به وزن، سراغ سازه‌های کیلویی می‌روند. در این شرایط بهتر است از فرمول محاسبه وزن سوله اطلاعات مناسبی کسب کنید.
  • از دیگر نکات مهم در خرید سوله دست دوم، توجه به محیط اجرای پروژه است. باید شرایط محیطی و آب‌وهوایی در نظر گرفته شود و سپس اقدام به خرید سوله مورد نظر کرد.   
  • در سوله‌های دست دوم، حتما ساختار دیوار سوله و سقف سوله مورد بررسی قرار بگیرد؛ چون این دو قسمت در طراحی و ساخت سوله بسیار اهمیت دارند.                                   

انواع سوله

سوله‌ها در انواع مختلف با کاربردهای متفاوتی تولید می‌شوند. این سازه‌های ساختمانی به طور کلی به دو دسته سوله سبک و سوله سنگین تقسیم می‌شوند. سوله‌های سبک در ساخت انبارهای نگه‌داری کالا، سالن‌های ورزشی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند.

انواع سوله از نظر طراحی نیز طبقه‌بندی می‌شوند که ابعاد متفاوتی نیز با یکدیگر دارند. سوله‌های قوسی، چند ضلعی، سوله‌های یک دهانه، دو دهانه و چند دهانه از انواع سوله‌های تولید شده هستند. سوله دست دوم نیز با توجه به کاربردی که دارد، انتخاب می‌شود.

سوله سبک

مزایای خرید سوله دست دوم

خرید سوله دست دوم، دارای یک سری از مزایا است که برخی افراد در اجرای پورژه موردنظر، خرید آن را به سوله نو ترجیح می‌دهند.

  • در پروژه‌ای که امکان تغییر مکان آن در آینده وجود دارد، بهتر است از سوله دست دوم برای آن استفاده شود.
  • پروژه‌ای که در آن استفاده از سوله چندان گسترده نباشد.
  • هزینه زیادی برای ساخت و خرید سوله پرداخت نشود.

خرید سوله دست دوم در چه مواقعی پیشنهاد می‌شود؟

با توجه به آنچه که در این مقاله بیان شد، سوله‌های دست دوم هزینه کمتری نسبت به انواع جدید دارند. این سوله‌ها با توجه به شرایط پروژه خریداری می‌شوند؛ ولی به هنگام خرید سوله دست دوم یا نو، باید از یک تولیدکننده معتبر کمک گرفت. آریا بارون توس یکی از برترین و بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ انواع سوله نگه‌داری کالا، سوله پرورش گل و گیاه و سوله مرغداری است.

قیمت سوله دست دوم

با توجه به انواع سوله دست دوم موجود برای فروش، آنچه که قیمت آن‌ها را تعیین می‌کند، ابعاد، کیفیت، مواد به کار گرفته شده و مدت زمان استفاده از آن است.

از طرفی وزن سوله دوم از مهم‌ترین موارد تعیین قیمت محسوب می‌شود. از آنجایی که در برخی موارد، سوله‌های دست دوم به صورت کیلویی و بی‌توجه به ماده به کار رفته خریداری می‌شوند، ممکن است قیمت آن در مقایسه با یک سوله نو بسیار بالا باشد. در حالت کلی، سوله دست دوم قیمت بسیار پایین‌تری نسبت به سوله نو دارد.

یکی از مهم ترین تولیدات کارخانه آریا بارون توس،انواع ساندویچ ساندویچ پانل، ساندویچ پانل سقفی و دیواری است.