قیمت سوله

قیمت سوله بر اساس متر مربع است و بستگی دارد که چه مقدار فولاد در ساخت آن استفاده شده باشد. نکته دیگر در قیمت گذاری سوله این است که سوله سبک باشد یا سوله سنگین.

قیمت سوله یکی از موارد مهمی است که قبل از شروع به سفارش و ساخت سوله باید به دقت بررسی شود. سوله‌ها با توجه به انواعی که دارند، دارای قیمت‌های متفاوتی نیز هستند. قیمت یک سوله را عوامل مختلفی تعیین می‌کند.

قیمت سوله

قیمت سوله را تنها مصالح به کار رفته در ساخت آن تعیین نمی‌کند، بلکه عوامل محیطی و شرایط موجود در کشور نیز در تعیین قیمت تاثیرگذار هستندسوله‌ها در حالت کلی به دو دسته سوله سبک و سوله سنگین تقسیم‌بندی می‌شوند. ساخت سوله سبک معمولا به شکل خرپایی است. این سوله‌ها به دلیل مزایای بسیاری که دارند، مورد توجه اکثر مهندسان قرار گرفته‌اند. از جمله نکات مثبت سوله‌های سبک، مقاومت بسیار بالای آن‌ها در برابر حوادث است. 

انتخاب یک شرکت مناسب برای بستن قرارداد به هنگام ساخت سوله، در تعیین قیمت نیز تاثیرگذار است. از دیگر عوامل موثر بر قیمت سوله می‌توان به قیمت ورق، تیرآهن و نوع ساندویچ پانل که در ساخت به کار می‌رود، اشاره کرد.

سوله دست دوم

قیمت سوله دست دوم

اگر می‌خواهید پروژه خود را با کمترین هزینه‌ها به مرحله اجرا درآورید، بهتر است به دنبال سوله دست دوم باشید. سوله دست دوم تمامی مشخصات یک سوله نو را دارد، با این تفاوت که به هنگام خرید این نوع سوله باید یک سری از نکات را در نظر بگیرید؛ برای مثال اگر اتصالات سوله به صورت پیچ و مهره است، باید زنگ‌زدگی این قسمت‌ها بررسی شود. اگر نیاز به رنگ دوباره دارد، حتما رنگ‌آمیزی مجدد انجام گیرد. قیمت سوله دست دوم در مقایسه با قیمت سوله‌های نو بسیار پایین است و بیشتر افراد برای کم کردن هزینه سراغ این نوع سوله‌ها می‌روند.

برای ساخت سوله و برآورد قیمت چه راه‌حلی پیشنهاد می‌شود؟

در این مقاله هر آنچه که بر قیمت سوله و هزینه ساخت آن تاثیر می‌گذارد، بررسی شد. به هنگام ساخت سوله حتما باید از کارخانه تولید سوله قیمت را استعلام کرد؛ چراکه قیمت‌ها هر روز در حال نوسان هستند. کارخانه آریا بارون توس در تولید انواع محصولات پیش ساخته مانند سوله و ساندویچ پانل فعالیت دارد. برای دریافت هرگونه اطلاعات و استعلام هزینه‌ها می‌توانید به وب‌سایت این شرکت مراجعه کنید.

هزینه ساخت سوله

هزینه ساخت سوله به عوامل متعددی بستگی دارد:

مکان نصب سوله

در انتخاب نوع محل برای اجرای پروژه باید دقت بیشتری به خرج داد. اگر واحد تولیدکننده سوله از محل اجرای آن دورتر باشد، هزینه حمل و نقل نیز بر قیمت سوله تاثیر می‌گذارد. شرایط محیطی و آب و هوایی از قبیل جنس خاک نیز، نوع ساخت سوله و مصالح مورد نیاز را تعیین می‌کند.

وزن سوله

قیمت نهایی سوله به صورت کاملا مستقیم با وزن متناسب است. هر چقدر وزن مصالح بیشتر باشد، قیمت نیز افزایش خواهد یافت.

قیمت طراحی سوله

مواد به کار رفته در ساخت سوله

در ساخت سوله باید به نوسانات قیمت‌ها توجه کافی شود؛ چراکه قیمت آهن و فولاد همیشه در حال نوسان است. اگر در ساخت سوله، از ساندویچ پانل استفاده می‌شود، قبل از تصمیم به اجرای پروژه می‌توان قیمت آن را از کارشناسان استعلام کرد.

طراحی سوله

انواع سوله از نظر طراحی وجود دارد. هر کدام از آن‌ها نیز با توجه به نوع کاربری، قیمت متفاوتی نیز دارند. سوله UBM، تیر ورقی و سبک از انواع سوله‌هایی هستند که بنا به سلیقه کاربر و هدف از ساخت سوله می‌توان به کارخانه سازنده سفارش داد.

 

کاربرد سوله

قیمت سوله‎‌ها با توجه به کاربردشان، از یکدیگر متفاوت است. برای مثال، سوله نگه‌داری کالا با سوله‌ای که به عنوان یک سوله ورزشی ساخته شده است، هم از لحاظ قیمت و هم از نظر مصالح بسیار متفاوت خواهد بود.

مساحت سوله

هرچقدر مساحت سوله بیشتر شود، هزینه ساخت سوله نیز بیشتر می‌شود.