ساندویچ پانل پیچ پنهان دیواری با عایق پلی یورتان PUR یا PIR

این ساندویچ پانل پلی یورتان دو محصول مهم فوم عایق پلی یورتان هستند. از نظر مواد اولیه به کار رفته تقریبا یکسان هستند و نوعی پوشش ساختمانی است که برای ساخت ساز های سبک و مقاوم مورد استفاده قرار می گیرد.

ساندویچ پانل ها بسته به نوع کابری که دارند در دو نوع ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی تولید می شوند.

ساندویچ پانل دیواری پیچ مخفی

اندازه ها

برتری‌های ساندویچ پانل‌های عریض 1.2 متری نسبت به پانل‌های کم عرض سنتی، تولید کنندگان اروپایی بسیاری را بر آن داشت تا برای دانش فنی و چگونگی ماشین آلات خط تولید آن تحقیق نمایند. آریا بارون نیز برای اولین بار در ایران و تقریبا همزمان با برخی تولید کنندگان معتبر جهانی موفق به تولید این ساندویچ پانل ‌های عریض شد.

برتری‌های ساندویچ پانل‌ دیواری عریض 1.2 متری در مقایسه با نوع کم عرض سنتی:

  1. سرعت نصب بیشتر
  2. هزینه حمل و نقل کمتر
  3. هوابندی بهتر به دلیل تعداد کمتر درز اتصال و مصرف پیچ کمتر می‌باشد.
اندازه‌های ساندویچ پانل پیچ پنهان
ضخامت پانل (x) (mm) 40,50,60,70,80,90,100,120,150
عرض مفید (mm) 1025 , 1175
حداکثر طولدر طول‌های دلخواه تا 14 متر (بلندتر از 14 متر به شرایط حمل و نقل بستگی دارد)

جنس لایه عایق

جنس لایه عایق
فشردگی (دانسیته) 41±2kg/m³(دانسیته 30kg/m³ تا 50kg/m³ بنا به سفارش مشتری)
ضریب انتقال حرارتW/(m.K) 0/0159~0/0260
نوع فوم PUR (B2) , PIR

جنس لایه رویه و زیره

تگ دیواری رویه و زیره
ورق رویه و زیره گالوانیزه پیش رنگ شده- خود رنگ/ آلوزینک پیش رنگ شده- خود رنگ/ آلومینیوم پیش رنگ شده- خود رنگ / استنلس استیل مات یا براق/ فایبرگلاس و PVC
ضخامت 0.2 تا 0.7 میلیمتر
نوع فرم دهی نورد سرد

رنگ و طرح ورق رویه متداول در تولیدات آریا بارون

رنگ و طرح ورق رویه متداول در تولیدات آریا بارون

سایر RAL های رنگ بر اساس خواسته مشتری قابل تولید می باشد.

رنگ و طرح ورق رویه متداول در تولیدات آریا بارون

نوع نورد ورق رویه و زیره

ساندویچ پانل دو رو ورق با عایق پلی یورتان PUR یا PIR

ورق های رویه و زیره در دستگاه رولفرمینگ به شکل های گوناگونی نورد کاری میشوند و متناسب با توقع تحمل فشار های وارده و شکل ظاهری نوع نورد انتخاب میگردد.

آریا بارون میتواند به کمک ماشین آلات بسیار مدرن و C.N.C  خطوط تولید  طیف گسترده ای از انواع شکل های نورد کاری را برای ورق رویه و زیره ساندویچ پانل ها تولید نماید.

پارامتر های اثر گذار بر کیفیت

1- کیفیت لایه رویه و لایه زیره و انتخاب مناسب آن

پارامتر های اثر گذار بر کیفیت

لایه رویه و زیره متناسب با نوع کاربری مورد نظر از استنلس استیل، آلومینیوم، مس، P.V.C، فایبر گلاس، گالوانیزه یا آلوزنیک پیش رنگ شده است که با توجه به فراگیر بودن گالوانیزه و آلوزنیک در اینجا بیشتر به شرح  جزئیات کیفیتی این دو نوع ورق می‌پردازیم.
همانطور که در شکل ملاحظه می‌گردد ورق از چند لایه تشکیل شده است که ضخامت کل آنها را ضخامت ورق می‌نامیم. ضخامت ورق‌های رویه و زیره یک ساندویچ پانل متناسب با پایداری مورد توقع از آن بین 0.3 تا 0.7 میلیمتر است که البته ضخامت میلیمتر متداول‌تر بوده و مصرف بسیار بیشتری دارد.

باید توجه داشت هنگامی که بطور مثال از ورق ضخامت 0.5 میلیمتر صحبت می‌شود لازم است ضخامت لایه‌های تشکیل دهنده، متناسب و استاندارد باشند. نه اینکه برای صرفه جویی در قیمت، ورق پایه که مسئولیت استحکام اصلی را دارد نازک‌تر از ضخامت استاندارد انتخاب شود و کمبود ضخامت با لایه‌های رنگ ارزان قیمت جبران شود.
همچنین باید توجه داشت که لایه اپوکسی پشت ورق‌ها وظیفه ایجاد چسبندگی بهتر بین ورق و فوم پل اوریتان را دارند و چنانچه برای کاهش هزینه‌ها این لایه اپوکسی حذف شود چسبندگی فوم به ورق به درستی نخواهد بود.
کیفیت رنگ مورد استفاده برای رنگ کردن ورق، چگونگی خطوط تولید و روش‌های رنگ‌کاری، شستشوها و چربی زدایی اثر بسیاری بر کیفیت ورق پیش رنگ شده می‌گذارد.

آریا بارون برای اطمینان از کیفیت مطلوب و استاندارد ورق ورودی به خط تولید خود اولاً مستقیماً از شرکت های معتبری همچون کارخانه فولاد مبارکه ورق تهیه می‌نماید و علاوه بر آن تمامی آزمایش‌های استاندارد کنترل کیفی مانند تست سالت اسپری، ضخامت سنجی رنگ، مقاومت رنگ در برابر خمش و در برابر ضربه را قبل از ورود به خط تولید در آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد اولیه واقع در کارخانه روی هر محموله انجام می‌دهد .

2- کیفیت فوم پلی اوریتان مورد استفاده

فوم پلی اوریتان از ترکیب ایزو سیانات، پلیول و چند ماده افزودنی دیگر و همراه با کاتالیزورها به دست می‌آید.
کیفیت این مواد اولیه اثر مستقیم و بسیاری بر روی کیفیت فوم پلی اوریتان ساندویچ پانل دارد.
پلی ایزو سیانورات‌ها (PIP) مواد شیمیایی هم خانواده با پلی یورتان‌ها هستند که بیشتر به عنوان عایق استفاده می‌شوند و درصد MDI در این فوم نسبت به فوم PUR بیشتر است. میزان عایق بودن PIR در شرایط مساوی از PUR بیشتر است. پایداری در برایر آتش سوزی PIR نیز نسبت به PUR (B1) بالاتر است.
بر اساس آخرین تحقیقات منتشر شده، کمترین ضریب انتقال حرارت یا به عبارتی بهترین عایق بودن پلی یورتان‌ها بین دانسیته  35kg/m³ تا 50kg/m³  به دست می‌آید. بر اساس آزمایشات انجام شده بهترین و بهینه‌ترین دانسیته در بازه فوق، فشردگی یا چگالی 41kg/m³ است.

در بسیاری از موارد به نادرست دانسیته یا جرم حجمی با همان چگالی فوم را شرط لازم و کافی برای یک فوم مطلوب و با کیفیت می‌دانند.
همانطور که می‌دانیم فوم پلی اوریتان یک ماده آلی و وظیفه اصلی آن عایق بودن است. حال چنانچه این ماده آلی با مواد معدنی سنگین مانند مِل یا پودر سنگ‌ها و… و یا حتی با مواد آسیابی پلی اوریتان مخلوط شود دانسیته مورد نظر به راحتی قابل دست یابی است. ولی عایق استاندارد مورد نظر به دست نیامده است و میزان عایق بودن کمتر گشته و دیگر جلوگیری از تبادل سرما و گرما در حد استاندارد و قابل قبول نخواهد بود.
میزان عایق بودن فوم که بستگی مستقیم به ضریب انتقال حرارت آن دارد یک پارامتر کیفیتی مهم است که باید به آن توجه خاصی داشت.
ضریب انتقال حرارت با دستگاه مربوطه قابل اندازه‌گیری است و وجود افزودنی‌های غیر مجاز آلی و یا معدنی درلایه‌های فوم با میکروسکوپ آزمایشگاهی قابل دیدن و تشخیص است.
یکی دیگر از ویژگی‌های مهم فوم پلی اوریتان پایداری آن در برابر آتش است که عدم رعایت آن می‌تواند خسارات سنگینی به دنبال داشته باشد.

کیفیت فوم پلی اوریتان مورد استفاده

آریا بارون آزمایشگاه مدرنی را مخصوص خریداران محترم تجهیز و بطور رایگان برای آزمایش نمونه‌ها در اختیار آنان می‌دهد. این آزمایشگاه با دستگاه استاندارد تست پایداری در برابرآتش، میکروسکوپ جهت تشخیص چشمی بافت پلی اوریتان و عدم وجود افزودنی‌های غیر مجاز و یا معدنی در لایه های  فوم، دستگاه‌های استاندارد تست چسبندگی فوم به ورق، دستگاه تست خمش پانل، امکانات دانسیته گیری و بسیاری از دستگاه‌های دیگر تجهیز گردیده است.
خریداران محترم می‌توانند به تعداد دلخواه از هر محموله دریافتی نمونه برداری نموده و با حضور خود در آزمایشگاه به صورت رایگان نمونه‌ها را آزمایش نمایند.

3- کیفیت ماشین‌های خطوط تولید

ماشین‌های تولید فوم پلی اوریتان از دانش فنی بالایی برخوردار است. و حتی برخی از کشورهای اروپایی که در زمینه تولید این ماشین‌ها سال‌ها فعالیت می‌نمایند هنوز نتوانسته‌اند به ریزه کاری‌ها و به قولی فوت‌های کوزه‌گری این صنعت دست یابند.
آریا بارون بر این باور است که گرانی ماشین‌های تولیدی برندهای درجه 1 اروپایی به دلیل کیفیت برتر آن‌ها بوده و بر این اساس سال‌ها قبل با ماشین‌های فوم پلی اوریتان شرکت O.M.S. ایتالیا فعالیت خود را شروع کرده است.

در خط تولید تمام اتومات پیوسته (کانتینیوس) ساندویچ پانل پلی یورتان، کویل‌های ورق رویه و زیره جداگانه باز شده و هر یک وارد دستگاه تخلیه الکتریکی ورق می‌گردند تا انرژی الکتریکی ورق تخلیه شده و چسبندگی فوم به ورق به خوبی صورت گیرد.

کیفیت ماشین های خط تولید

ماشین‌های تولید فوم پلی اوریتان از دانش فنی بالایی برخوردار است. و حتی برخی از کشورهای اروپایی که در زمینه تولید این ماشین‌ها سال‌ها فعالیت می‌نمایند هنوز نتوانسته‌اند به ریزه کاری‌ها و به قولی فوت‌های کوزه‌گری این صنعت دست یابند.
آریا بارون بر این باور است که گرانی ماشین‌های تولیدی برندهای درجه 1 اروپایی به دلیل کیفیت برتر آن‌ها بوده و بر این اساس سال‌ها قبل با ماشین‌های فوم پلی اوریتان شرکت O.M.S. ایتالیا فعالیت خود را شروع کرده است.

در خط تولید تمام اتومات پیوسته (کانتینیوس) ساندویچ پانل پلی یورتان، کویل‌های ورق رویه و زیره جداگانه باز شده و هر یک وارد دستگاه تخلیه الکتریکی ورق می‌گردند تا انرژی الکتریکی ورق تخلیه شده و چسبندگی فوم به ورق به خوبی صورت گیرد.

4- نیروهای کارآمد و متخصص و دوره دیده با دانش فنی روز

مهارت، آمیخته ای از تخصص و تجربه است و شرط لازم برای بهره برداری بهینه از ماشین آلات مدرن و مواد اولیه مرغوب حضور نیروهای ماهر در چرخه تولید است. آریا بارون برای اینکه گردانندگان و نیروهای تولیدی شرکت بتوانند با مواد اولیه مطلوب و با استفاده از ماشین آلات مدرن و پیچیده، کالایی با کیفیت و ماندگار پدید آورند در بازه‌های زمانی مناسب شرکت در دوره ها و سمینارهای آموزشی خارجی و داخلی و همینطور دعوت از اساتید داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

برای کاهش هزینه ‎های مربوط به خرید ساندویچ پانل، می‌توان اقدام به خرید ساندویچ پانل یک رو ورق کنید. در این ساندویچ پانل‌ها همان‌طور که از نامشان پیداست تنها در یک روی آن‌ها از ورق‌هایی چون آلومینیوم، گالوانیزه و آلوزینک استفاده شده است. در طرف دیگر ساندویچ پانل می‌توان به جای استفاده از ورق برای کاهش هزینه از فویل، کاغذ یا نایلون استفاده کرد. در ساندویچ پانل‌های یک رو ورق لایه‌ای که از جنس فلز است به سمت بیرون و لایه‌ای که از جنس کاغذ، نایلون یا فویل است به سمت داخل سازه قرار می‌گیرد. 

با توجه به اینکه لایه بیرونی ساندویچ پانل‌ها بیشتر با عوامل محیطی در ارتباط است احتمال آسیب دیدن آن بیشتر است بنابراین باید نسبت به لایه زیره مقاومت بیشتری داشته باشد. به عنوان بزرگ‌ترین مزیت این ساندویچ پانل‌ها می‌توان به قیمت اقتصادی‌تر آن‌ها نسبت به ساندویچ پانل‌های دو رو ورق اشاره کرد. این دسته از پانل‌های ساندویچی اگرچه قیمت مقرون به صرفه تری دارند، اما از محدودیت‌هایی نیز برخوردار هستند. بزرگ‌ترین عیب ساندویچ پانل‌های یک رو ورق استحکام کمتر آن‌هاست. از طرفی دیگر این پانل‌ها قابلیت فرم دهی نیز ندارند. از همین‌رو از پانل ساندویچی یک رو ورق عموما برای سقف یا دیوارهای کاذب استفاده می‌شود.

ویژگی شاخص این ساندویچ پانل‌ها یک رو ورق بودن آن‌ها است. بسته به کاربری ساندویچ پانل می‌توان برای پوشش لایه زیره از کاغذ، فویل یا آلومینیوم استفاده کرد. لایه عایق این ساندویچ پانل دیواری پلی یورتان است. ساندویچ پانل پلی یورتان PUR یا PIR از بهترین عایق‌هایی است که می‌توان برای ساندویچ پانل‌های دیواری از آن استفاده کرد. این لایه عایق ضریب انتقال حرارتی پایینی دارد از همین‌رو در مکان‌هایی که احتمال وقوع آتش سوزی در آنجا بالا است یک عایق بسیار مناسب به شمار می‌رود. 

جنس لایه رویه ورق این ساندویچ پانل‌های یک رو ورق به درخواست و سفارش مشتری ممکن است گالوانیزه پیش رنگ شده، آلومینیوم پیش رنگ شده، آلوزینک پیش رنگ شده یا استنلس استیل مات یا براق باشد. ورق گالوانیزه که به عنوان ورق رویه در ساندویچ پانل‌های یک رو ورق مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند به شکل سینوسی، پانوراما، کرکره ای ریز و کرکره ای درشت باشد.

قیمت این ساندویچ پانل‌ها به عوامل متعددی از جمله نوع لایه عایق، ضخامت آن، ابعاد ساندویچ پانل و همچنین جنس لایه‌های پانل بستگی دارد. با توجه به اینکه تنها در یک روی این ساندویچ پانل‌ها از ورق‌های فلزی استفاده می‌شود، این ساندویچ پانل نسبت به ساندویچ پانل‌های دو رو ورق قیمت مقرون به صرفه‌تری دارند. برای اطلاع از قیمت ساندویچ پانل یک رو ورق دیواری با عایق پلی یورتان PUR یا PIR از طریق شماره‌های موجود در صفحه با کارشناسان فروش ما در کارخانه آریا بارون تماس بگیرید.

پس از آنکه ساندویچ پانل با ویژگی‌های دلخواه مشتری در کارخانه یا کارگاه تولید شد برای نصب به محل پروژه فرستاده می‌شود. ابتدا دیواری که قرار است ساندویچ پانل بر روی آن نصب شود باید به درستی زیرسازی شود. زیرسازی و نصب ساندویچ پانل باید توسط نصاب ساندویچ پانل صورت بگیرد چراکه مراحل نصب ساندویچ پانل‌ها به تخصص کافی در این زمینه نیاز دارد.

ساندویچ پانل‌های یک رو ورق دیواری کارخانه آریا بارون با عایق پلی یورتان PUR یا PIR تولید می‌شوند. فوم پلی یورتان PUR یکی از رایج‌ترین عایق‌هایی است که برای ساخت ساندویچ پانل از آن استفاده می‌شود. این عایق، یک عایق حرارتی بسیار قوی به شمار می‌رود به طوری که استفاده از آن می‌تواند تا حد زیادی در کاهش مصرف انرژی نقش داشته باشد. عایق‌های پلی یورتان رطوبت را به خود جذب نکرده و اجازه لانه گزینی حشرات و نفوذ باکتری را هم نمی‌دهند.

 از همین‌رو از این عایق می‌توان برای پوشش دیوار اتاق‌های تمیز استفاده کرد. با افزودن موادی به فوم پلی یورتان PUR می‌توان مقاومت آن‌ها را در برابر آتش بسیار بیشتر کرد. عایق پلی یورتان PIR ضریب انتقال حرارتی بسیار پایینی داشته و قادر است از پخش شدن شعله‌های آتش جلوگیری کند. اگر قصد دارید ساندویچ پانل دیواری یک رو ورق را برای محلی استفاده کنید که احتمال وقوع حریق در آن مکان زیاد است، بهتر است از این نوع عایق در ساختار ساندویچ پانل استفاده شده باشد. ساندویچ پانل دیواری یک رو ورق با عایق پلی یورتان PIR استانداردهای B1 و B2 را برای مقاومت در برابر آتش سوزی پشت سر گذاشته است.

شرکت آریا بارون توس؛ تولید کننده انواع ساندویچ پانل، درب‌های سردخانه‌ای،  کانکس، ساختمان‌های پیش ساخته، سوله و کانال‌های پیش عایق یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان کشوری است. ارائه محصولات با بالاترین کیفیت و استفاده از جدیدترین خطوط تولید پیشرفته اروپایی را سرلوحه کار خود قرار داده است. آریا بارون توس نماد اعتماد و کیفیت محصول ایرانی است. 

راه‌های ارتباطی

تمامی حقوق متعلق به کارخانه آریا بارون توس است، هر گونه استفاده پیگرد قانونی دارد.