انواع سرویس بهداشتی معلولین

مشخصات سرویس بهداشتی معلولین

اندازه سرویس بهداشتی معلولین

بر اساس مقررات ملی ساختمان حداقل اندازه سرویس بهداشتی برای افراد دارای معلولیت 150 در 170 سانتی‌متر مربع است. توجه داشته باشید که از اصلی‌ترین مواردی که در هنگام پیاده سازی سرویس بهداشتی باید به آن توجه داشت، قابلیت گردش صندلی چرخدار در فضای سرویس بهداشتی است. اگر فضای سرویس کوچک‌تر از اندازه گفته شده باشد، اندازه سرویس بهداشتی استاندارد نخواهد بود.

انتخاب بهترین سرویس بهداشتی معلولین

یک توالت مناسب معلولین باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ در خرید توالت معلولین باید به چه ویژگی‌هایی توجه کرد؟ شرکت‌های مختلفی سرویس‌ بهداشتی‌های گوناگونی برای معلولین طراحی و پیاده سازی می‌کنند. اما کدام سرویس بهداشتی بهترین سرویس بهداشتی است؟

یک سرویس بهداشتی مناسب در اولین مرحله باید تمامی استاندارد‌های نام برده شده در بالا را دارا باشد. سرویس بهداشتی که استانداردهای بین المللی را نداشته باشد ارزش خریداری را نخواهد داشت.

قیمت یک سرویس بهداشتی ویژه معلولین باید مناسب با ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن باشد. بالا بودن هزینه سرویس بهداشتی نباید عاملی برای مناسب بودن یا حرفه‌ای بودن آن در نظر گرفته شود.

مورد بعدی که باید در هنگام خرید سرویس بهداشتی به آن توجه داشته باشید، قابلیت استفاده و مناسب بودن سرویس بهداشتی است. طراحی و زیبایی سرویس بهداشتی هر چقدر هم که زیاد باشد نباید مانعی برای استفاده راحت و آسان آن شود.

حمل و نقل سرویس بهداشتی افراد معلول موردی بعدی است که باید به آن توجه کرد. یک سرویس بهداشتی استاندارد و مناسب که ارزش خرید زیادی دارد باید این قابلیت را داشته باشد که به راحتی جا به جا شود.

فضای داخلی سرویس بهداشتی مورد بعدی است که در هنگام خرید آن باید به آن توجه کرد، سرویس بهداشتی همان طور که در ابتدا گفته شد باید دارای فضای مناسب برای گردش چرخ باشد تا فرد معلول به راحتی بتواند در محیط جا به جا شود.

توجه به شرکت طراحی کننده و ارئه خدماتی مانند خدمات پس از فروش نکته دیگری است که باید در زمان خرید به آن توجه کنید.

این نوع سرویس بهداشتی پیش ساخته با رعایت استانداردهای کمیته مناسب سازی و در نظر گرفتن امکانات ویژه استفاده معلولین طراحی و تولید می‌گردد. (استفاده از دستگیره‌های افقی و عمودی کمکی- زنگ خطر- ارتفاع استاندارد شیرآلات و روشویی- استفاده از کف سرویس غیر لغزنده- درب کشویی- ایجاد رمپ ورودی بصورت فلزی و یا بتنی در محل و…)

سوالات متداول سرویس بهداشتی معلولین

سرویس‌های بهداشتی معمولی نیاز به طراحی خاص و حرفه‌ای ندارند، سرویس‌های بهداشتی معلولین باید به صورت ویژه‌ای طراحی و پیاده سازی شود. فضای شهری و امکانات موجود در محل‌های عمومی باید به خوبی برای تمام افراد قابل استفاده باشد. شرکت آریا بارون با طراحی و پیاده سازی انواع سرویس بهداشتی‌های معلولین سعی کرده است که به یکی از چالش‌های موجود پاسخ مناسبی ارائه دهد. استانداردها و ویژگی‌های مختلفی برای پیاده سازی توالت‌های معلولین وجود دارد که عدم رعایت این موارد در زمان پیاده سازی و ساخت می‌تواند محصول نهایی را برای استفاده کننده غیر قابل استفاده و نامناسب کند. از جمله این موارد می‌توان به قابلیت جا به جایی فرد معلول در زمان حضور در سرویس، اندازه سرویس، محل قرار گیری کاسه توالت، محل قرار گیری دستگیره‌ها و… اشاره کرد.

شرکت آریا بارون بزرگ‌ترین شرکت طراحی کننده انواع سازه‌های پیش ساخته با ارائه سرویس‌های بهداشتی معلولین مناسب در حال حاضر به یکی از بهترین و مناسب‌ترین شرکت‌های تولید کننده تبدیل شده است. برخورداری توالت‌های معلولین شرکت آریا بارون از امکانات حرفه‌ای و طراحی بر اساس اصول استاندارد باعث شده است که این محصول نه تنها جوابگوی نیاز داخلی باشد بلکه به عنوان یکی از محصولات مناسب برای صادرات به کشورهای عراق، افغانستان و کشورهای اروپایی باشد. مواردی وجود دارد که با توجه به آن‌ها می‌توان بهترین و مناسب‌ترین سرویس بهداشتی ویژه معلولین را خریداری کرد. توجه به این موارد می‌تواند در استفاده آسان و بدون مشکل از این سرویس‌ها شما را یاری کند.

در پیاده سازی و ساخت سرویس بهداشتی‌های معلولین قوانین و مقررات خاصی باید پیاده سازی شود تا استفاده و کاربری این نوع از سرویس‌ها در حد قابل قبولی باشد.

 

در سرویس بهداشتی معلولین باید حتما به بیرون باز شود. همچنین در شرایط اضطراری باید این امکان وجود داشته باشد که در سرویس بهداشتی از بیرون باز شود.

کاسه توالت معلولین باید حداقل در ارتفاع 45 سانتی‌متری نصب شود. نصب و پیاده سازی دستگیره‌های افقی و عمودی در طرفین کاسه توالت برای کمک کردن به فرد معلول برای نشستن و بلند شدن الزامی است. توجه داشته باشید که حداقل ارتفاع نصب این دستگیره‌ها 70 سانتی‌متر از کف و 20 سانتی‌متر جلوتر از کاسه توالت است.

دستشویی سرویس‌های بهداشتی معلولین باید به صورتی نصب و پیاده سازی شود که فرد معلول بدون جا به جایی از روی مستراح به خوبی بتواند از آن استفاده کند.

ارتفاع روشویی در سرویس‌های بهداشتی معلولین باید 78 سانتی‌متر از کف باشد.

شرکت آریا بارون یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان سرویس بهداشتی‌های معلولین، با طراحی و ساخت انواع سرویس‌های بهداشتی معلولین استاندارد توانسته است پاسخگوی نیاز معلولین عزیز باشد. آریا بارون توس تولید کننده انواع ساندویچ پانل است و کانکس های آریا بارون ساندویچ پانلی هستند.

شرکت آریا بارون توس با بیش از 10 سال سابقه در زمینه طراحی و ساخت سرویس‌های بهداشتی معلولین، ویژگی‌های مختلفی را برای این سرویس‌ها در نظر گرفته است. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های سرویس‌های بهداشتی معلولین می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • قیمت مناسب و اقتصادی
  • طراحی مطابق بر اساس
  • استاندارد‌های روز دنیا
  • استفاده از مواد اولیه عالی
  • طراحی زیبا و کاربرپسند
  • قابلیت استفاده آسان و راحت
  • مطابق بر اساس نیاز معلولین عزیز
  • و…