ساندویچ پانل سقفی شادولاین مدل آلمان

ساندویچ پانل سقفی شادولاین مدل آلمان نوعی از انواع ساندویچ پانل های شادولاین Shadowline هستند که در میانه آن با استفاده از فوم های پلی استایرن، پلی یورتان، پشم سنگ پوشانده شده است. این نوع پانل شادولاین مدل آلمانی با عرض مفید 95 تا 112 سانتی‌متر و ضخامتی بین 20 تا 150 میلی متر در طول تا 14 متر قابل طراحی و تولید است. این نوع از ساندویچ پانل سقفی بسیار برای ساخت سقف انواع سازه کاربرد دارد.

انواع ساندویچ پانل سقفی شادولاین مدل آلمان

 ساندویچ پانل آلمان 

تمامی تولید کنندگان معتبر اروپایی و حتی ترکیه چندین نوع ساندویچ پانل سقفی با اندازه های متفاوت ذوزنقه ها تولید می نمایند تا همیشه خریدار بتواند براساس محاسبات فنی ساندویچ پانل انتخاب و خریداری نماید. آریا بارون برای اولین بار در ایران اقدام به تولید چند مدل پانل سقفی با پروفیل های ذوزنقه ای متفاوت برای سقف های مختلف در شرایط آب و هوایی گوناگون کرده ، و این مدل ها را به نام کشورهای دنیا نام گذاری نموده که در این قسمت به معرفی ساندویچ پانل آلمانی میپردازیم.

کارکرد ساندویچ پانل های آلمانی چگونه است؟

متناسب با نوع کاربری وخواسته ها و الزامات سقف،ورق رویه می تواند از گالوانیزه خود رنگ یا پیش رنگ شده،آلوزینک خود رنگ یا پیش رنگ شده،آلومینیوم خود رنگ یا پیش رنگ شده، استنلس استیل مات و یا مس در ضخامت های مختلف که هر یک ویژگی های خاص خود را به شرح  زیر دارند انتخاب شود.

ورق گالوانیزه استفاده شده در ساندویچ پانل های سقفی آلمانی 

: لایه پایه یا مغزی این ورق ها از جنس فولاد یا در زبان گفتگو آهن است و برای جلوگیری از زنگ زدن سریع که ناشی از میل زیاد آهن در ترکیب با اکسیژن هوا می باشد،دو طرف ورق آهن با یک لایه گالوانیزه به روش آبکاری شیمیایی پوشش داده میشود،برای حفاظت بهتر ورق آهن پایه از ترکیب با هوا و زنگ زدن روی سطح گالوانیزه را متناسب با نوع کاربری با چند لایه از رنگ های گوناگون پوشش می دهند.این ورق ها مادامی که سطح لایه های رنگ خراشیده نشده و گالوانیزه خراشیده نشده باشد و آهن پایه با اکسیژن هوا در تماس قرار نگیرد پایداری خوبی در برابر زنگ زدگی دارد اما باید دقت نمود که سوراخ کاری  برای بستن پیچ های اتصال نیز باعث شروع کروژن،زنگ زدگی و پوسیدگی و پیشرفت آن متناسب با شدت رطوبت و نمک هوای آن محیط میشود.

ورق آلومینیوم مورد استفاده در ساندویچ پانل های المان :

بهترین برتری ورق های آلومینیوم برای رویه و یا زیره ساندویچ پانل ها مقاوم بودن آن در برابر زنگ زدن و پوسیدن در بدترین شرایط آب وهوایی حتی استوایی است.ساندویچ پانل با ورق زیره آلومینیوم بهترین انتخاب برای سالن های تولید با رطوبت بالا و یا نیازمند شستشوی زیاد مثل : مرغداری ها ،آشپزخانه ها ، کارخانه های مواد خوراکی یا تولید رب،نوشابه می باشد.با توجه به صیقل بودن،آلومینیوم انعکاس نور بسیار خوبی از خود نشان می دهد که اگر به عنوان ورق زیره باشد باعث روشنایی بیشتر محیط و مصرف کمتر انرژی گشته و اگر به عنوان ورق رویه استفاده شود انرژی تابشی و ورود گرما به داخل محیط را کم میکند،یکی دیگر از مزایای ورق آلومینیوم قابل بازیافت بودن آن است که به عبارت دیگر پس از دهه ها درصورتی که سازه برای نوسازی تخریب شود ورق های آلومینیوم  زیره و رویه به عنوان مواد بازیافتی مطلوب،قابل فروش میباشند.یکی دیگر از مزیت های این ورق ها در ساندویچ پانل ها وزن کم آن است البته در گذشته با توجه به مشکلات چسبندگی فوم پلی یورتان به آلومینیوم تولید کنندگان کمتری توان تولید این کالا را داشتند اما امروزه با تکیه بر دانش فنی روز و ماشین آلات مدرن تولید این ساندویچ پانل با چسبندگی بسیار عالی فوم به ورق آلومینیوم به راحتی میسر گردیده است.

آریا بارون توس اولین تولید کننده ساندویچ پانل با مقطع ذوزنقه ای در ایران می باشد . از دیگر تولیدات ما می توان به انواع کانکس ، خانه پیش ساخته و … اشاره کرد. جهت اطلاع دقیق از قیمت محصولات می توانید با شماره های موجود در پایین صفحه تماس بگیرید.