ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری با عایق پلی یورتان PUR یا PIR

پانل دو رو ورق با عایق پلی یورتان

اندازه ها

برتری های ساندویچ پانل های عریض 1.2 متری نسبت به پانل های کم عرض سنتی،تولید کنندگان اروپایی بسیاری را بر آن
داشت تا برای دانش فنی و چگونگی ماشین آلات خط تولید آن تحقیق نمایند، آریا بارون نیز برای اولین بار در ایران و تقریبا همزمان با برخی تولید کنندگان معتبر جهانی موفق به تولید این ساندویچ پانل های عریض گردید.

برتری های انواع ساندویچ پانل دیواری عریض 1.2 متری در مقایسه یا نوع کم عرض سنتی:

1- سرعت نصب بیشتر

2- هزینه حمل ونقل کمتر

3- هوابندی بهتر به دلیل تعداد کمتر درز اتصال و مصرف پیچ کمتر میباشد.

اندازه‌های ساندویچ پانل سردخانه‌ای
(x) (mm) 30,40,50,60,70,80,90,100,120,150,200
عرض مفید (mm) 945 , 1020 , 1185
حداکثر طولدر طول های دلخواه تا 14 متر
مقاومت پانل در برابر فشار باد

3- کیفیت ماشین های خطوط تولید :

 ماشین های تولید فوم پلی اوریتان دارای دانش فنی بالایی میباشند وحتی برخی کشور های اروپایی که در زمینه تولید این ماشین ها سالها فعالیت مینمایند هنوزنتوانسته اند به ریزه کاریها و به قولی فوت های کوزه گری این صنعت دست یابند.
آریا بارون بر این باور است که گرانی ماشین های تولیدی برند های درجه 1 اروپایی به دلیل کیفیت برتر آنها میباشد و بر این اساس سالها قبل با ماشین های فوم پلی اوریتان شرکت O.M.S.  ایتالیا فعالیت خود را شروع نموده است.

در خط تولید تمام اتومات پیوسته( کانتینیوس) ساندویچ پانل پلی یورتان، کویل های ورق رویه و زیره جداگانه باز شده و هر یک وارد دستگاه تخلیه الکتریکی ورق می گردند تا انرژی الکتریکی ورق تخلیه شده و چسبندگی فوم به ورق به خوبی صورت گیرد.

پس از آن ورقی که انرژی الکتریکی آن تخلیه شده است وارد دستگاه نورد سرد(رول فرمینگ ) میشود تا ذونقه ها روی ورق رویه و کرکره ها روی ورق زیره نورد شوند.چنانچه دستگاه نورد از کیفیت بالایی برخوردار نباشد در محل خمکاری ها رنگ ورق مویه خواهد کرد و به مرور زمان از محل همین  مویه ها زنگ زدگی شروع میشود.پس از آن ورق وارد دستگاه پیش گرم کن با اتمسفر کنترل شده مخصوص میگردد و تا دمای مطلوب گرم میگردد.سپس ورق رویه و زیره که به دمای مطلوب رسیده اند از پیش گرم کن خارج شده و وارد گرم کن گردیده و پس از رسیدن  به دما و شرایط سطحی از پیش تعیین شده،مواد فوم که در دستگاه تولید فوم آماده شده اند با فشار و دما و درصد اختلاط مطلوب روی ورق پاشیده میشود.

فشار،دما،درصد اختلاط و نوع پاشش از پارامتر های بسیار مهم و اثرگذار کیفی هستند.حال ساندویچ پانل ایجاد شده وارد دستگاه پرس دوار طولی گشته و پس از اتمام مراحل پخت از آن خارج می شود.معمولا این پرس های طولی دوار بین 12 تا 36 متر دارند و خطوط آریا بارون برای دستیابی به کیفیت مطلوب با پرس های 36 متری تجهیز شده اند.طول این پرس و همچنین کیفیت سطح و تحمل آن در برابر فشار های بالای فوم از پارامتر های اثرگذار میباشد.

آریا بارون آزمایشگاه مدرنی را مخصوص خریداران محترم تجهیز وبطور رایگان برای آزمایش نمونه ها در اختیار آنان میدهد . این آزمایشگاه با دستگاه استاندارد تست پایداری در برابرآتش ، میکروسکوپ جهت تشخیص چشمی بافت پلی اوریتان و عدم وجود افزودنی های غیر مجاز ویا معدنی در لایه های  فوم ، دستگاه های استاندارد  تست چسبندگی فوم به ورق ، دستگاه تست خمش پانل ، امکانات دانسیته گیری وبسیاری دستگاه های دیگر تجهیز گردیده است .
خریداران محترم میتوانند به تعداد
دلخواه از هر محموله دریافتی نمونه برداری نموده و با حضور خود در
آزمایشگاه بصورت رایگان نمونه ها راآزمایش نمایند.

کیفیت فوم پلی اوریتان مورد استفاده

مقاومت پانل در برابر فشار باد

مطابق با استاندارد ملی ایران 14159 پیوست ث-4-5 و یا استاندارد  EN14509

جهت استفاده در بام ها و سقف ها

بارگذاری کوتاه مدت بر اساس خیز مجاز f≤L/200 می باشد.بارگذاری دراز مدت(شامل خزش) بر اساس خیز مجاز f≤L/100 می باشد.

جهت استفاده در دیوار ها

بارگذاری ناشی از فشار باد بر اساس خیز مجاز f≤L/100 می باشد. بطور مثال اگر فاصله تکیه گاه 1000 میلی متر باشد ،حداکثر خیز میتواند 5میلیمتر باشد و روی یک پانل ضخامت 50 میلیمتر اگر تا 547 کیلوگرم بر متر مربع بارگذاری کنیم خیز کمتر یا مساوی 5 میلیمتر میشود که در حد مجاز بهره برداری قرار دارد.

جنس لایه عایق

جنس لایه عایق
فشردگی(دانسیته) 100kg/m³ - 120kg/m³
ضریب انتقال حرارت 0.03-0.04 W/(m.K)

جنس لایه رویه و زیره

تگ دیواری رویه و زیره
ورق رویه و زیره گالوانیزه پیش رنگ شده- خود رنگ/ آلوزینک پیش رنگ شده- خود رنگ/ آلومینیوم پیش رنگ شده - خود رنگ - استنلس استیل مات یا براق
ضخامت ورق 0.3 تا 0.7 میلیمتر
نوع فرم دهی نورد سرد

رنگ و طرح ورق رویه متداول در تولیدات آریا بارون

رنگ و طرح ورق رویه متداول در تولیدات آریا بارون

سایر RAL های رنگ بر اساس خواسته مشتری قابل تولید می باشد.

رنگ و طرح ورق رویه متداول در تولیدات آریا بارون

نوع نورد ورق رویه و زیره

ساندویچ پانل دو رو ورق با عایق پلی یورتان PUR یا PIR

ورق های رویه و زیره در دستگاه رولفرمینگ به شکل های گوناگونی نورد کاری میشوند و متناسب با توقع تحمل فشار های وارده و شکل ظاهری نوع نورد انتخاب میگردد.

آریا بارون میتواند به کمک ماشین آلات بسیار مدرن و C.N.C  خطوط تولید  طیف گسترده ای از انواع شکل های نورد کاری را برای ورق رویه و زیره ساندویچ پانل ها تولید نماید.

پارامتر های اثر گذار بر کیفیت

1- کیفیت لایه رویه و لایه زیره و انتخاب مناسب آن:

پارامتر های اثر گذار بر کیفیت

لایه رویه و زیره متناسب با نوع کاربری مورد نظر از استنلس استیل ، آلومینیوم ، مس ، P.V.C، فایبر گلاس ، گالوانیزه یا آلوزنیک پیش رنگ شده میباشند که با توجه به فراگیر بودن گالوانیزه و آلوزنیک در اینجا بیشتر به شرح  جزئیات کیفیتی این دو نوع ورق می پردازیم.
همانطور که در شکل ملاحظه میگردد ورق  از چند لایه تشکیل شده است که ضخامت کل آنها را ضخامت ورق مینامیم ، ضخامت ورق های رویه و زیره یک ساندویچ پانل متناسب با پایداری مورد توقع از آن بین 0.3 تا 0.7 میلیمتر میباشند که البته ضخامت میلیمتر متداول تر بوده و مصرف بسیار بیشتری دارد.

باید توجه داشت که هنگامی که بطور مثال از ورق ضخامت 0.5 میلیمتر صحبت میشود لازم است ضخامت لایه های تشکیل دهنده متناسب و استاندارد باشند و نه اینکه برای صرفه جویی در قیمت،ورق پایه که مسئولیت استحکام اصلی را دارد نازکتر از ضخامت استاندارد انتخاب شود و کمبود ضخامت با لایه های رنگ ارزان قیمت جبران شود .
همچنین باید توجه داشت که لایه اپوکسی پشت ورق ها وظیفه ایجاد چسبندگی بهتر بین ورق و فوم پل اوریتان را دارد و چنانچه برای کاهش هزینه ها این لایه اپوکسی حذف شود چسبندگی فوم به ورق به درستی نخواهد بود .
کیفیت رنگ مورد استفاده برای رنگ کردن ورق ، چگونگی خطوط تولید و روش های رنگ کاری ، شستشوها و چربی زدایی بسیار اثر گذار بر کیفیت ورق پیش رنگ شده میباشد.
آریا بارون برای اطمینان از کیفیت مطلوب و استاندارد ورق ورودی به خط تولید خود اولاً مستقیماً از شرکت های معتبری همچون کارخانه فولاد مبارکه ورق تهیه مینماید و علاوه بر آن تمامی آزمایش های استاندارد کنترل کیفی مانند تست سالت اسپری ، ضخامت سنجی رنگ ، مقاومت رنگ در برابر خمش و در برابر ضربه را قبل از ورود به خط تولید در آزمایشگاه کنترل کیفیت مواد اولیه واقع در کارخانه روی هر محموله انجام میدهد .

2- کیفیت فوم پلی اوریتان مورد استفاده

کیفیت ماشین های خط تولید

فوم پلی اوریتان از ترکیب ایزو سیانات ، پلیول ، و چند ماده افزودنی دیگر و همراه با کاتالیزورها بدست می آید .
کیفیت این مواد اولیه اثر مستقیم و بسیاری بر روی کیفیت فوم پلی اوریتان ساندویچ پانل دارد .
پلی ایزو سیانورات ها ( PIR ) مواد شیمیایی هم خانواده با پلی یورتان ها هستند که بیشتر به عنوان عایق استفاده میشوند و درصد MDI در این فوم نسبت به فوم PUR بیشتر است. میزان عایق بودن PIR در شرایط مساوی از PUR بیشتر است. پایداری در برایر آتش سوزی PIR نیز نسبت به PUR (B1) بالاتر است.
بر اساس آخرین تحقیقات منتشر شده، کمترین ضریب انتقال حرارت یا به عبارتی بهترین عایق بودن پلی یورتان ها بین دانسیته  35kg/m³ تا 50kg/m³  بدست می آید، که بر اساس آزمایشها بهترین و بهینه ترین دانسیته در بازه فوق،فشردگی یا چگالی  41kg/m³ میباشد.

در بسیاری موارد به نادرست دانسیته یا جرم حجمی با همان چگالی فوم را شرط لازم و کافی برای یک فوم مطلوب و با کیفیت میدانند .همانطور که میدانیم فوم پلی اوریتان یک ماده آلی و وظیفه اصلی آن عایق بودن است حال چنانچه  این ماده آلی با مواد معدنی سنگین مانند مِل یا پودر سنگ ها وغیره ویا حتی با مواد آسیابی پلی اوریتان مخلوط شود دانسیته مورد نظر به راحتی قابل دست یابی است  ولی عایق استاندارد مورد نظر بدست نیامده است و میزان عایق بودن کمتر گشته و دیگر جلوگیری از تبادل سرما و گرما در حد استاندارد و قابل قبول نخواهد بود .

میزان عایق بودن فوم که بستگی مستقیم به ضریب انتقال حرارت آن دارد یک پارامتر کیفیتی مهم است که باید به آن توجه خاصی داشت.ضریب انتقال حرارت با دستگاه مربوطه قابل اندازه گیری میباشد و وجود افزودنی های  غیر مجازآلی ویا معدنی درلایه های فوم با میکروسکوپ آزمایشگاهی قابل دیدن وتشخیص میباشند.یکی دیگر از ویژگی های مهم فوم پلی اوریتان پایداری آن در برابر آتش است که عدم رعایت آن میتواند خسارات سنگینی به دنبال داشته باشد.

4- استفاده از نیروهای ماهر در روند تولید

 مهارت آمیخته ای از تخصص و تجربه است و شرط لازم برای بهره برداری بهینه از ماشین آلات مدرن و مواد اولیه مرغوب حضور نیروهای ماهر در چرخه تولید است .
آریا بارون برای اینکه گردانندگان و
نیروهای تولیدی شرکت بتوانند با مواد اولیه مطلوب و با استفاده از ماشین آلات مدرن وپیچیده،کالایی با کیفیت وماندگار پدید آورند دربازه های زمانی مناسب شرکت در دوره ها وسمینارهای آموزشی خارجی وداخلی وهمینطور دعوت از اساتید داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است.

ساندویچ پانل ها با عرض های زیاد 1.2 متری نسبت به پانل های کم عرض سنتی، تولید کنندگان اروپایی برتری زیادی دارند تا برای دانش فنی و چگونگی ماشین آلات خط تولید تحقیق کنند.

سرعت نصب بیشتری نسبت به ساندویچ پانل های دیگر دارد، هزینه حمل و نقل کمتر است و هوابندی بهتری به دلیل تعداد کمتر درز اتصال و مصرف پیچ کمتر است.

این پانل از چند نوع نورد ورق رویه و زیره برخوردار است که شامل سینوسی، کرکره ای ریز، پانوراما، کرکره ای درشت، صاف، کرکره ای چهار گام، کره و ایران از انواع نورد های پانل دوروورق است.

کیفیت لایه رویه و لایه زیره و انتخاب مناسب، کیفیت فوم پلی اوریتان مورد استفاده، کیفیت ماشین های خطوط تولید، نیروهای کار آمد و متخصص دوره دیده با دانش فنی در کیفیت بسیار تاثیر گذار و مهم است.

برای قیمت دقیق و اطلاع از نحوه سفارش این نوع ساندویچ پانل دورو ورق می توانید با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید و قیمت دقیق را مطلع شوید.

شرکت آریا بارون توس؛ تولید کننده انواع ساندویچ پانل، درب‌های سردخانه‌ای،  کانکس، ساختمان‌های پیش ساخته، سوله و کانال‌های پیش عایق یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان کشوری است. ارائه محصولات با بالاترین کیفیت و استفاده از جدیدترین خطوط تولید پیشرفته اروپایی را سرلوحه کار خود قرار داده است. آریا بارون توس نماد اعتماد و کیفیت محصول ایرانی است. 

راه‌های ارتباطی

تمامی حقوق متعلق به کارخانه آریا بارون توس است، هر گونه استفاده پیگرد قانونی دارد.