ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری با عایق پلی یورتان PUR یا PIR

ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری با عایق پلی یورتان PUR یا PIR نوعی پانل دیواری است که برای پوشاندن دیواره های سوله های صنعتی و کارگاهی استفاده می شود. در این نوع ساندویچ پانل ها عایق به کار رفته پلی یورتان از نوع PIR  و PUR هستند. ورق پوششی ساندویچ پانل دو رو ورق دیواری با عایق پلی یورتان PUR یا PIR در ضخامت های مختلفی ارائه می شوند. ساندویچ پانل دو رو ورق باید ضخامت ورق های مورد استفاده یکسان باشد در غیر این صورت ساندویچ پانل دچار مشکل می شود و ورق های سنگین به سمت سبک خم می شود.

ساندویچ پانل پلی اورتان + ورق ساندویچ پنل + فوم ساندویچ پانل + فوم پلی یورتان

پانل دو رو ورق با عایق پلی یورتان

اندازه ها

برتری های ساندویچ پانل های عریض 1.2 متری نسبت به پانل های کم عرض سنتی، تولید کنندگان اروپایی بسیاری را بر آن داشت تا برای دانش فنی و چگونگی ماشین آلات خط تولید آن تحقیق نمایند، آریا بارون نیز برای اولین بار در ایران و تقریبا همزمان با برخی تولید کنندگان معتبر جهانی موفق به تولید این ساندویچ پانل های عریض گردید. برتری های انواع ساندویچ پانل دیواری عریض 1.2 متری در مقایسه یا نوع کم عرض سنتی:

  1. سرعت نصب بیشتر
  2. هزینه حمل ونقل کمتر
  3. هوابندی بهتر به دلیل تعداد کمتر درز اتصال و مصرف پیچ کمتر میباشد.
اندازه‌های ساندویچ پانل سردخانه‌ای
(x) (mm) 30,40,50,60,70,80,90,100,120,150,200
عرض مفید (mm) 945 , 1020 , 1185
حداکثر طولدر طول های دلخواه تا 14 متر
مقاومت پانل در برابر فشار باد

3- کیفیت ماشین های خطوط تولید

 ماشین های تولید فوم پلی اوریتان دارای دانش فنی بالایی میباشند وحتی برخی کشور های اروپایی که در زمینه تولید این ماشین ها سالها فعالیت مینمایند هنوز نتوانسته اند به ریزه کاریها و به قولی فوت های کوزه گری این صنعت دست یابند. آریا بارون بر این باور است که گرانی ماشین های تولیدی برند های درجه 1 اروپایی به دلیل کیفیت برتر آنها میباشد و بر این اساس سالها قبل با ماشین های فوم پلی اوریتان شرکت O.M.S.  ایتالیا فعالیت خود را شروع نموده است. در خط تولید تمام اتومات پیوسته ( کانتینیوس) ساندویچ پانل پلی یورتان، کویل های ورق رویه و زیره جداگانه باز شده و هر یک وارد دستگاه تخلیه الکتریکی ورق می گردند تا انرژی الکتریکی ورق تخلیه شده و چسبندگی فوم به ورق به خوبی صورت گیرد.

پس از آن ورقی که انرژی الکتریکی آن تخلیه شده است وارد دستگاه نورد سرد (رول فرمینگ) میشود تا ذونقه ها روی ورق رویه و کرکره ها روی ورق زیره نورد شوند. چنانچه دستگاه نورد از کیفیت بالایی برخوردار نباشد در محل خمکاری ها رنگ ورق مویه خواهد کرد و به مرور زمان از محل همین  مویه ها زنگ زدگی شروع میشود. پس از آن ورق وارد دستگاه پیش گرم کن با اتمسفر کنترل شده مخصوص میگردد و تا دمای مطلوب گرم میگردد. سپس ورق رویه و زیره که به دمای مطلوب رسیده اند از پیش گرم کن خارج شده و وارد گرم کن گردیده و پس از رسیدن  به دما و شرایط سطحی از پیش تعیین شده، مواد فوم که در دستگاه تولید فوم آماده شده اند با فشار و دما و درصد اختلاط مطلوب روی ورق پاشیده میشود. فشار، دما، درصد اختلاط و نوع پاشش از پارامتر های بسیار مهم و اثرگذار کیفی هستند. حال ساندویچ پانل ایجاد شده وارد دستگاه پرس دوار طولی گشته و پس از اتمام مراحل پخت از آن خارج می شود. معمولا این پرس های طولی دوار بین 12 تا 36 متر دارند و خطوط آریا بارون برای دستیابی به کیفیت مطلوب با پرس های 36 متری تجهیز شده اند. طول این پرس و همچنین کیفیت سطح و تحمل آن در برابر فشار های بالای فوم از پارامتر های اثرگذار میباشد.

آریا بارون آزمایشگاه مدرنی را مخصوص خریداران محترم تجهیز وبطور رایگان برای آزمایش نمونه ها در اختیار آنان میدهد. این آزمایشگاه با دستگاه استاندارد تست پایداری در برابرآتش، میکروسکوپ جهت تشخیص چشمی بافت پلی اوریتان و عدم وجود افزودنی های غیر مجاز ویا معدنی در لایه های  فوم، دستگاه های استاندارد تست چسبندگی فوم به ورق، دستگاه تست خمش پانل، امکانات دانسیته گیری و بسیاری دستگاه های دیگر تجهیز گردیده است. خریداران محترم میتوانند به تعداد دلخواه از هر محموله دریافتی نمونه برداری نموده و با حضور خود در آزمایشگاه بصورت رایگان نمونه ها را آزمایش نمایند.

کیفیت فوم پلی اوریتان مورد استفاده

مقاومت پانل در برابر فشار باد

مطابق با استاندارد ملی ایران 14159 پیوست ث-4-5 و یا استاندارد  EN14509

جهت استفاده در بام ها و سقف ها

بارگذاری کوتاه مدت بر اساس خیز مجاز f≤L/200 می باشد.بارگذاری دراز مدت(شامل خزش) بر اساس خیز مجاز f≤L/100 می باشد.

جهت استفاده در دیوار ها

بارگذاری ناشی از فشار باد بر اساس خیز مجاز f≤L/100 می باشد. بطور مثال اگر فاصله تکیه گاه 1000 میلی متر باشد ،حداکثر خیز میتواند 5میلیمتر باشد و روی یک پانل ضخامت 50 میلیمتر اگر تا 547 کیلوگرم بر متر مربع بارگذاری کنیم خیز کمتر یا مساوی 5 میلیمتر میشود که در حد مجاز بهره برداری قرار دارد.

جنس لایه عایق

جنس لایه عایق
فشردگی(دانسیته) 100kg/m³ - 120kg/m³
ضریب انتقال حرارت 0.03-0.04 W/(m.K)

جنس لایه رویه و زیره

تگ دیواری رویه و زیره
ورق رویه و زیره گالوانیزه پیش رنگ شده- خود رنگ/ آلوزینک پیش رنگ شده- خود رنگ/ آلومینیوم پیش رنگ شده - خود رنگ - استنلس استیل مات یا براق
ضخامت ورق 0.3 تا 0.7 میلیمتر
نوع فرم دهی نورد سرد

رنگ و طرح ورق رویه متداول در تولیدات آریا بارون

رنگ و طرح ورق رویه متداول در تولیدات آریا بارون

سایر RAL های رنگ بر اساس خواسته مشتری قابل تولید می باشد.

رنگ و طرح ورق رویه متداول در تولیدات آریا بارون

نوع نورد ورق رویه و زیره

ساندویچ پانل دو رو ورق با عایق پلی یورتان PUR یا PIR

ورق های رویه و زیره در دستگاه رولفرمینگ به شکل های گوناگونی نورد کاری میشوند و متناسب با توقع تحمل فشار های وارده و شکل ظاهری نوع نورد انتخاب میگردد. آریا بارون میتواند به کمک ماشین آلات بسیار مدرن و C.N.C  خطوط تولید طیف گسترده ای از انواع شکل های نورد کاری را برای ورق رویه و زیره ساندویچ پانل ها تولید نماید.

در ساخت ساندویچ پانل های آریا بارون تمامی عوامل مهم در کیفیت ساخت لحاظ شده است. اگر میخواهید با این عوامل به صورت کامل آشنا باشید پیشنهاد می کنیم به صفحه خرید و سفارش ساندویچ پانل بروید.

ساندویچ پانل ها با عرض های زیاد 1.2 متری نسبت به پانل های کم عرض سنتی، تولید کنندگان اروپایی برتری زیادی دارند تا برای دانش فنی و چگونگی ماشین آلات خط تولید تحقیق کنند.

سرعت نصب بیشتری نسبت به ساندویچ پانل های دیگر دارد، هزینه حمل و نقل کمتر است و هوابندی بهتری به دلیل تعداد کمتر درز اتصال و مصرف پیچ کمتر است.

این پانل از چند نوع نورد ورق رویه و زیره برخوردار است که شامل سینوسی، کرکره ای ریز، پانوراما، کرکره ای درشت، صاف، کرکره ای چهار گام، کره و ایران از انواع نورد های پانل دوروورق است.

کیفیت لایه رویه و لایه زیره و انتخاب مناسب، کیفیت فوم پلی اوریتان مورد استفاده، کیفیت ماشین های خطوط تولید، نیروهای کار آمد و متخصص دوره دیده با دانش فنی در کیفیت بسیار تاثیر گذار و مهم است.

برای قیمت دقیق و اطلاع از نحوه سفارش این نوع ساندویچ پانل دورو ورق می توانید با شماره های پایین صفحه تماس بگیرید و قیمت دقیق را مطلع شوید.