چسب عایق ساندویچ پانل (مشخصات چسب)

سرفصل های مقاله

هنگام ساخت پانل ها، استفاده از چسب عایق ساندویچ پانل برای آب بندی و عایق سازی این سازه اهمیت زیادی دارد. این چسب که در صنعت به چسب ماستیک نیز معروف است، جهت درزگیری پانل ها به خصوص پانل سقفی بسیار کاربرد دارد. همچنین استفاده از چسب عایق سبب استحکام سازه و حفظ زیبایی ظاهری آن میشود. از مهمترین مزیت این محصول می توان به عدم تبادل حرارت بین درون و بیرون ساندویچ پانل اشاره کرد.

 

چسب ساندویچ پانل چه کاربردی دارد؟ چسب ساندویچ پانل یک عایق صوتی و حرارتی نیز محسوب می شود و برای عایق بندی و اتصال 2 سطح بکار می رود. این مدل چسب به استکام ساندویچ پانل کمک می کند.

چسب عایق ساندویچ پانل چیست و چه کاربردی دارد؟

چسب عایق ساندویج پانل
از چسب عایق ساندویچ پانل برای پوشش درزهای دیوار ساندویچ پانل ها استفاده می کنند.

طول عمر ساندویچ پانل ها بسیار بالا است و در بازه زمان کوتاه فرسوده نمیشوند. استفاده از چسب های مناسب برای عایق کاری این پانلها باعث میشود این مزیت دو چندان شود. چسبی که برای عایق کاری ساندویچ پانل ها استفاده میشود با چسبهای معمولی بسیار متفاوت است. در صنعت چسب ساندویچ پانل به عنوان چسب ماستیک نیز معروف است. لازم به ذکر است که از این ماده مرغوب برای آب بندی همه انواع ساندویچ پانل میتوان استفاده کرد.

از چسب عایق ساندویچ پانل برای پوشش درزهای دیوار ساندویچ پانلی استفاده میشود. این چسب باعث میشود ظاهر ساندویچ پانل بادوام و محکم شود و همچنین عملکرد بهتری داشته باشد. این محصول به همراه روی و گالوانیزه بر مزایای استفاده از ساندویچ پانل می‌افزاید. یک مزیت قابل توجه این چسبها آن است که چسب عایق ساندویچ پانل در انواع ساندویچ پانل قابل استفاده است.

مزایای استفاده از چسب های عایق ساندویچ پانل

 

علاوه بر مزایایی که ذکر شد، کاربردهای دیگر چسب عایق ساندویچ پانل در درزگیری پانل ها است. این چسب در محل اتصال ساندویچ پانل ها به یکدیگر استفاده میشود و درزهای آن را پر میکند.مزیت این چسب ها در ساندویچ پانل های سقفی بیشتر احساس میشود؛ چراکه در سقف امکان درز آب وجود دارد؛ بنابراین با استفاده از چسب ساندویچ پانل میتوان ویژگی آب بندی ساندویچ پانل ها را بهبود بخشید.

نکته مهم در استفاده از چسب عایق ساندویچ پانل این است که دمای محیط نباید خیلی زیاد باشد. در تولید این چسب از مواد سمی به کار برده نشده است؛ بنابراین میتوان از آن در درزهای مخازن آب و لوله ها استفاده کرد.

لازم به ذکر است که چسب عایق ساندویچ پانل ویژگی های کارکردی ساندویچ پانل همچون عایق حرارت، سرما و صدا و همچنین مقاومت در برابر زلزله و… را تقویت میکند. نکته بسیار مهمی که در مورد استفاده از این چسب باید بدانید این است که چسب عایق پانل به مصالح ساختمانی آسیب نمی‌رساند. استفاده از چسب عایق پانل میتواند از تلف شدن انرژی در ساندویچ پانل دیواری جلوگیری کند.

نحوه استفاده از چسب عایق ساندویچ پانل

آموزش نحوه استفاده از چسب عایق ساندویچ پانل ها
استفاده از چسب عایق ساندویچ پانل برای آب بندی و درزگیری ساندویچ پانل

باید ابتدا در چسب عایق ساندویچ پانل را باز کنید و بین فواصل دو پانل آن را بریزید. هنگام ریختن چسب عایق ساندویچ پانل ها در محل مورد نیاز و درزها، باید آن محل بسیار تمیز و به دور از هرگونه آلوده ای باشد.

لازم به ذکر است که هر چه این سطح تمیزتر باشد، استحکام و مقاومت مورد انتظار از چسب عایق بیشتر خواهد بود. سپس باید منتظر بمانید تا به خوبی چسب خشک شود. بهتر است بدانید که نصب و قرار دادن ساندویچ پانل سریع و آسان است و به همین دلیل میتوان از چسب عایق پانل به راحتی در نصب انواع پنل ها استفاده کرد. مقاله نصب ساندویچ پانل را به صورت کامل مطالعه کنید تا با 0 تا 100 موارد اجرا آشنا باشید.

زمان مورد نیاز به واکنش چسب ساندویچ پانل چقدر است؟ زمان واکنش چسب بسته به دمای محیط متفاوت است ولی برای چسب های پلی اورتان این زمان حدود 24 ساعت است.

مشخصات و ویژگی های چسب عایق ساندویچ پانل

علاوه بر آب بندی و درزگیری ساندویچ پانل، موارد زیر به بعضی از ویژگیهای بارز چسب ماستیک اشاره میکنند: چسبندگی عالی چسب به اکثر مصالح ساختمانی از جمله فلزات، سنگ‌ها و بتن از مهم‌ترین خواص این چسبها به حساب میاید. استفاده از این چسبهای عایق ساندویچ پانل، حفظ انعطاف پذیری در سرمای شدید و همچنین گرمای طاقت فرسا را ممکن میسازد.

از جمله ویژگیهای مهم این نوع چسب ها آن است که در برابر نور خورشید مقاومت بالایی دارند. با استفاده از چسب عایق ساندویچ پانل میتوان تبادل حرارت در قطعات اتصال را به میزان قابل توجهی کاهش داد. این مزیت در عایق کاری ساندویچ پانل دیواری بسیار موثر است.

کاربردهای متفرقه چسب ساندویچ پانل عایق

 

عملکرد چسب عایق ساندویچ پانل برای انواع مدل های مختلف ساندویچ پانل متفاوت است. از این چسب علاوه بر عایق کاری ساندویچ پانل، برای آب بندی بهتر لوله های آب و فاضلاب نیز میتوان استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای این ماده برای آب بندی درب و پنجره ها برای عایق کاری بهتر است.

خرید چسب ساندویچ پانل برای افزایش آب بندی بیشتر

چسب عایق ساندویچ پانل دارای یک فرمولاسیون خاص بوده که آن را با سایر چسبهای معمولی متفاوت کرده است. یکی از ویژگیهای مهم این چسب، چسبندگی بالای آن است که عموما برای آب بندی انواع مصالح ساختمانی مانند بتن، سنگ و انواع فلزات استفاده میشود. این چسب در عین حال با خواص و انعطافی که دارد، پانل ها را در برابر تغییرات دما مانند یخ زدگی و حرارت زیاد حفظ میکند. در صنعت به چسب عایق ساندویچ پانل، چسب آب بندی نیز گفته میشود.

لازم به ذکر است که استفاده از این محصول مرغوب برای آب بندی ساندویچ پانل و پرکردن درز ساندویچ پانل دیواری و یا پانل سقفی و دیواری کاربرد دارد. در ساندویچ پانل سقفی استفاده از چسب عایق به آب بندی پانل ها بسیار کمک میکند و طول عمر آن را افزایش میدهد. آنچه در هنگام استفاده از این محصول بسیار مهم بوده، این است که هنگام به کار گیری آن نباید دمای محیط خیلی بالا باشد. با خرید چسب های عایق ساندویچ پانل میتوانید درزها را بهتر عایق بندی و آب بندی کنید.

اطلاعات چسب عایق ساندویچ پانل
قیمت  براساس نوع چسب و میزان تیوپ آن متفاوت است
نحوه استفاده  عدم قرارگیری در دمای بالا، تاثیر بیشتر به هنگام پاکسازی آلودگی ها از پانل، مربع شکل برید شود، مانع از ایجاد حباب بر روی سطح
کاربرد  درزبندی مصالح ساختمانی مانند فلزات، سنگ و بتن، آب بندی پنجره ها، کانال های آب و فاضلاب
ویژگی ها  مقاومت زیاد در برابر نور و تابش، باعث افزایش طول عمر ساندویچ پانل، چسب عایق ساندویچ پانل سمی نیست، مقاوم در برابر اشعه فرابنفش

>

آریا بارون
آریا بارون

آریا بارون توس بهترین کارخانه تولید کننده مصالح نوین ساختمانی

آخرین مقالات
نظرات
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آریا بارون تولید کننده ساندویچ پانل، خانه پیش ساخته، کانکس، درب سردخانه است. برای سفارش تماس بگیرید.