پروفیل ساندویچ پانل

سرفصل های مقاله

هنگام نصب ساندویچ پانل ها توجه به زیرسازی آنها اهمیت زیادی دارد. پروفیل ساندویچ پانل مسئولیت این زیر سازی را بر عهده دارد. در صورت استفاده صحیح از این محصول، ضخامت پانل بالا رفته و به مراتب مقاومت آنها نیز افزایش مییابد. همچنین پروفیلها باعث حفظ تعادل و استحکام سازه میشوند. خرید این محصول با توجه به کیفیت آن بسیار مقرون به صرفه است و چند عامل در قیمت آنها تاثیر میگذارد.

آریا بارون توس تولید کننده ساندویچ پانل های سقفی و دیواری است.

آشنایی با پروفیل ساندویچ پانل

آشنایی با انواع پروفیل تولید شده برای ساندویچ پانل ها
اولین مرحله از زیرسازی ساندویج پانل استفاده از پروفیل با سایز مناسب است.

اجرای ساندویچ پانل اهمیت زیادی دارد. برای اینکار ابتدا از زیر سازی مناسب پانلها مطمئن شوید. ابتدا باید از پروفیل هایی با سایز متناسب برای آهن کشی زیرسازی پانل استفاده کنید. این پروفیلها با سایزهای 90*90 یا 80*80 تولید میشوند. پس از انتخاب مناسب پروفیل ساندویچ پانل باید آنها را در فاصله 1.30 سانتی متری از هم قرار دهید.

قبل از زیرسازی نکاتی را مد نظر قرار دهید.

 • هدف سازه
 • عرض و ارتفاع پنل و سازه
 • ضخامت و جنس ورق‌های پنل و عایق آن
 • منطقه جغرافیایی و شرایط آب و هوایی منطقه
 • فاصله بین ستون‌ها یا تکیه‌گاه‌های اصلی
 • فواصل زیرسازی با توجه به نقشه
 • ابعاد ساندویچ پانل
 • نوع ساندویچ پانل
 • پیچها در زیر سازی توسط پروفیل ساندویچ پانل باید از نوع واشردار باشد.
 • میبایست محل مناسبی را برای قرار گفتن آبروها در نظر بگیرید.

اتصال بین ساندویچ پانل ها و پروفیل آنها توسط پیچ‌های سرمته‌دار انجام می‌شود و برای اجرای اصولی آن نیاز به تیمی با تجربه است. در صورت تمایل به اجرای صحیح این سیستم می‌توانید با مشاورین ما تماس بگیرید.

ساندویچ پانل دیواری آریا بارون توس با ساختارها و طرح های مختلفی در رنگ های متنوعی تولید می شود.

انواع پروفیل ساندویچ پانل

معرفی انواع پروفیل ساندویچ پانل ها
پروفیل ساندویچ پانل بر اساس جنس، ابعاد، شکل تقسیم بندی می شوند.

همان‌طور که گفته شد برای نصب درست ساندویچ پانل‌ها، ابتدا باید توسط پروفیل مناسب زیرسازی انجام دهیم. برای اطلاع کامل در مورد زیرسازی ساندویچ پانل کلیک کنید.
پروفیل‌ها قطعاتی فولادی، دارای مقطع یکسان در طولی معین هستند. برخی پروفیل‌ها صنعتی هستند و برخی دیگر ساختمانی. پروفیل‌ها در ابعاد، اشکال و با جنس‌های متفاوتی تولید و بر اساس نیاز در قسمت‌های مختلفی به کار گرفته می‌شوند.
به‌طور مثال انواع پروفیل ساندویچ پانل بر اساس نورد به 3 دسته سرد، گرم و مرکب تقسیم می‌شوند. نوع دیگر دسته‌بندی پروفیل‌ها شامل باز و بسته است که از انواع آن می‌توان به تیرآهن، نبشی و پروفیل وی‌شکل اشاره کرد. و انواع بسته آن قوطی، یو‌پی‌وی‌سی و… هستند. علاوه بر این پروفیل‌ها ازنظر جنس هم تقسیم‌بندی می‌شوند که نوع کامپوزیت، گالوانیزه و آلومینیومی از انواع آن است.

انواع پروفیل ساندویچ پانل بر اساس شکل

اینکه چه نوعی از پروفیل را مورد استفاده قرار دهید بستگی به ساندویچ پانل ما و محل نصب آن دارد. پس به بررسی چند نمونه از آنها می‌پردازیم.

 • پروفیل‌ اف F شکل: این نوع پروفیل‌ها به حالت کشویی هستند. 2 قسمت این پروفیل‌ها شامل پایه (بیس) و روکش (کاور) است. قبل از نصب ساندویچ پانل، قسمت پایه و در مرحله بعد قسمت روکش قرار می‌گیرد. این نوع از پروفیل‌ها بیشتر در ساخت در و پنجره کاربرد دارند.
 • پروفیل اچ H شکل: این پروفیل‌ها هم دارای 2 قسمت روکش و پایه هستند و برای اتصال ساندویچ پانل‌های عمودی به افقی به‌کار می‌روند. به علاوه برای اتصال طولی پنل‌ها نیز از این نوع پروفیل استفاده می‌شود.
 • پروفیل وی‌V شکل: این پروفیل‌ها هم مانند 2 نمونه بالا دارای پایه و روکش هستند. جهت استفاده برای اتصال کنج‌ها و لبه‌های دیوارها و یا سقف به‌کار می‌روند. مانند نوع اول ابتدا پایه روی کار وصل شده و سپس روکش روی آنها کشیده می‌شود. لبه‌های این نوع پروفیل زاویه قائم با هم می‌سازند.

پروفیل‌ ساندویچ پانل سقفی معمولا از نوع مقاطع باز U و Z هستند. پروفیل‌های INP هم برای اجرای ساندویچ پانل‌هایی که از نظر متراژ کوچک‌اند مورد استفاده قرار می‌گیرند. (برای آشنایی کامل با پانل سقفی کلیک کنید. ساندویچ پانل سقفی)

تاثیر ابعاد پانل در قیمت پروفیل

هزینه اضافه پرداخت نکنید! با افزایش ضخامت پروفیل مقاومت ساندویچ پانل افزایش می یابد. ضخامت پروفیلها بسیار برای پانل ها مناسب است اما این موضوع منجر به افزایش هزینه می‌شود چون به آهن بیشتری برای پروژه خود نیاز دارید. پس این نکته را هنگام برآورد مخارج لازم در نظر داشته باشید تا متحمل هزینه‌های اضافه نشوید.

پروفیل ساندویچ پانل، مناسب برای زیرسازی پانل ها

اگر به دنبال استفاده از ساندویچ پانل در سازه خود هستید، باید بدانید که اجرای آن نیاز به زیرسازی دارد. یکی از اجزای زیرسازی، پروفیل ساندویچ پانل است. که بر اساس شکل، جنس و … انواع گوناگونی دارد. پس از بررسی انواع پروفیل و همچنین تاثیر ابعاد ساندویچ‌ پانل‌ها در هزینه تمام‌شده می‌توانید مخارج پروژه خود را کاهش دهید. پس در تصمیم‌گیری نهایی موارد ذکر شده را در نظر داشته باشید

💎انواع پروفیل ساندویچ پنل پروفیل با مقطع Hشکل، F شکل، V شکل، U شکل (قوطی)
⭐بهترین پروفیل پانل پروفیلی که طی نورد گرم تولید شود.
🔸کاربرد پروفیل های ساندویچ پانل زیر سازی و نصب ساندویچ پانل و همچنین برای اتصال آن‌ها
📌 جنس پروفیل ها پروفیل کامپوزیتی، پروفیل آلومینیومی، پروفیل گالوانیزه، پروفیل PVC
آریا بارون
آریا بارون

آریا بارون توس بهترین کارخانه تولید کننده مصالح نوین ساختمانی

آخرین مقالات
نظرات
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آریا بارون تولید کننده ساندویچ پانل، خانه پیش ساخته، کانکس، درب سردخانه است. برای سفارش تماس بگیرید.