ورق گالوانیزه کرکره رنگی

سرفصل های مقاله

ورق‌های کرکره‌ ای یکی از محصولاتی است که از گذشته تا به امروز استفاده زیادی از آن می‌شود. ورق‌های کرکره‌ ای دارای انواع مختلفی است که از جمله ابتدایی‌ ترین آن‌ها می‌توان به ورق‌های کرکره‌ای سینوسی اشاره کرد. ورق‌ کرکره‌ ای مزایا و فواید مختلفی با خود به همراه دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به نصب سریع و آسان، قیمت مناسب و ارزان، وزن بسیار سبک و مقاوم در برابر زلزله، عدم تغییر رنگ در انواع شرایط جوی، ماندگاری بالا و… را با خود به همراه دارند.

ورق کرکره

درست است که مستحکم‌ترین نوع ورق کرکره‌ای فولادی است اما این ورق‌ها از مواد و جنس‌های مختلفی می‌تواند ساخته شود. در حال حاضر ورق کرکره‌ای از موادی مانند آلومینیوم، فولاد، پلاستیک و دیگر مواد طراحی و ساخته می‌شود. وابسته به آن که کاربرد مورد نظر شما برای ورق چیست، جنس این ورق می‌تواند متفاوت انتخاب شود. در ادامه این مقاله بیشتر در رابطه با ورق کرکره اشاره خواهیم کرد.

چرا ورق فولادی تبدیل به ورق کرکره‌ای می‌شود؟

فولاد چه در حال حاضر و چه در گذشته یکی از انواع فلزهای پر کاربرد به حساب می‌آید. فلز فولاد به دلیل قابلیت‌ها و ویژگی‌‌های منحصر به فردی که دارد به عنوان یکی از اصلی‌ترین فلزهای مورد استفاده در صنایع مختلف به ویژه در صنعت ساختمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فولاد به عنوان یکی از ورق‌های سخت و یکی از پرکاربردترین فلزها به شمار می‌رود همین ویژگی فلز فولاد باعث شده است که از این فلز در مکان‌ها و محیط‌های مختلفی استفاده شود. موج دار کردن و شکل دادن به ورق فولاد باعث می‌شود که این ورق مقاومت و استحکام بیشتری داشته باشد. همچنین در آوردن فولاد به شکل کرکره باعث می‌شود که آب سریع‌تر از سطح فولاد پاک شود که این کار باعث افزایش ماندگاری فولاد می‌شود.

ویژگی های ورق کرکره ای گالوانیزه رنگی

ورق کرکره ای رنگی گالوانیزه به دلیل فرم و نوع ساخت، دارای مزایا و ویژگی های خاصی هستند و در صنایع خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

یکی از ویژگی های ورق های کرکره ای رنگی فرم دهی دلخواه است، از آنجایی که ورق ها دارای ضخامت های مختلفی هستند می توان آن ها را به شکل و فرم دلخواه درآورد. نصب و اجرای آسان نیز از دیگر ویژگی های ورق گالوانیزه محسوب می شود.

ورق کرکره ای گالوانیزه دارای عمر طولانی بوده و در برابر پوسیدگی و زلزله مقاوم است. این ورق ها با فلز روی گالوانیزه شده اند، به همین خاطر دارای مقاومت و عمر بسیار بالا هستند.

انواع ورق کرکره‌

انواع ورق کرکره ای

ورق‌های کرکره‌ای مختلفی را در بازار می‌توانید پیدا کنید. ورق‌های کرکره‌ای عموما به شکل سینوسی طراحی و تولید می‌شوند. در ورق‌های کرکره سینوسی شکل موج‌های ورق به صورت نیم دایره قابل تشخیص است. ورق‌های کرکره سینوسی یکی از قدیمی‌ترین انواع ورق‌ ساندویچ پانل ها است که حتی در حال حاضر از آن‌ها استفاده زیادی می‌شود.

ورق‌های سینوسی کرکره ای گالوانیزه چیست؟

همان طور که گفته شد ورق‌های سینوسی یکی از پر استفاده‌ترین انواع ورق‌ها است. این ورق‌ها به دلیل شکل خاص و همچنین ویژگی مناسبی که دارند قابلیت استفاده زیادی را با خود به همراه دارند.

ورق‌های سینوسی خود به دو صورت سینوس‌های ریز و درشت طراحی و ساخته می‌شوند. در کارخانه‌های سازنده ورق‌های سینوسی، ورق‌ها به صورت رول به بازار عرضه می‌شود و خریداران ورق را در طول مورد نظر خود می‌توانند خریداری کنند.

دلایل استفاده از ورق سینوسی رنگی

ورق های سینوسی رنگی در برابر عوامل محیطی مانند خزه، باران، برف و… مقاومت بسیار بالایی داشته و بسیار سبک هستند. به همین دلیل از آن ها برای ساخت کانکس، کانتینر، صنایع خانگی و مصارف دیگر استفاده می شود.

در گذشته از ورق های کرکره برای سقف های شیروانی استفاده می شد، اما مشکل این ورق ها زنگ زدگی و پوسیدگی بود. به همین دلیل مردم به فکر استفاده از نوع جدید تری از ورق ها که همان ورق های کرکره گالوانیزه امروزه هست افتادند

بعدها افراد برای زیبا تر کردن این ورق ها آن ها را رنگ زدند تا علاوه بر زیبایی در برابر آسیب های فیزیکی مقاوم شوند. این گونه شد که ورق های رنگی گالوانیزه به وجود آمدند.

وزن ورق های گالوانیزه کرکره سینوسی

وزن انواع ورق های گالوانیزه سینوسی شکل بر اساس وزن ورق، عرض آن و طول ورق سینوسی تعیین می شود. در زیر براساس ابعاد متداول این نوع ورق ها، ما به شما وزن حدودی هر کدام را بررسی کردیم.

وزن ورق های گالوانیزه کرکره سینوسی

ابعاد و اندازه های ورق کرکره سینوسی

ابعاد و اندازه های انواع ورق های کرکره شکل سینوسی براساس جدول زیر تقسیم بندی می شود.

  1. مدل سینوسی نوع اول دارای ضخامت 0.5 میلیمتر، ابعاد ورودی 100 سانتی متر، ابعاد خروجی 90 سانتی، دارای وزن 3.9 کیلوگرم در هر 1 متر که به مراتب طول مفید آن 84 cm می باشد.
  2. در مدل سینوسی شکل دوم این ورق ها دارای ضخامت 0.5mm، ابعاد ورودی و خروجی 125 و 113 سانتی متری که وزن آن براساس ابعاد مفید 105 سانتی متری برابر با 4.9 کیلوگرم است.

ورق‌های کرکره ذوزنقه‌ای چیست؟

ورق‌های ذوزنقه‌ای نوع دیگری از ورق‌ها است که به دلیل وجود برجستگی‌های متفاوت و به شکل ذوزنقه‌ با این نام شناخته می‌شود. ورق‌های کرکره ذوزنقه‌ای خود در اندازه و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می‌شوند. ریز و درشت بودن اندازه ذوزنقه شیوه‌ دیگری است که با استفاده از آن‌ها شرکت‌های سازنده اقدام به ایجاد تفاوت در ویژگی‌های این ورق‌ها می‌کنند. ورق‌های ذوزنقه‌ای عموما در سقف‌های شیبدار مورد استفاده قرار می‌گیرند. از ورق ذوزنقه درب سوله ها را هم میسازند.

ورق کرکره شادولاین

ورق کرکره فرم شادولاین را می‌توان یکی از بهترین و عالی‌ترین ورق‌های کرکره‌ای در نظر گرفت که طرح و شکل این ورق‌ها نزدیکی بسیار زیادی به ورق‌هیا ذوزنقه دارد. ورق‌های شادولاین به دلیل شکل خاص و همچنین میزان استحکامی که به ورق ارائه می‌دهد یکی از بهترین ورق‌های شکل دارد است که مقاومت بسیار بالایی دارد. همین موضوع باعث شده است که این ورق از قیمت بالاتری نسبت به دیگر ورق‌ها برخوردار باشد.

کاربردهای ورق‌های کرکره

ورق کرکره چه کاربرد هایی دارد؟

ورق‌های کرکره عموما در موارد مختلفی کاربرد دارد، دلیل این کاربرد زیاد را می‌توان در استحکام و همچنین زیبایی این ورق‌ها در نظر گرفت. شاید رایج‌ترین نوع استفاده از ورق‌های کرکره‌ای را بتوان استفاده از این ورق‌ها در سطح‌های شیبدار و برای پوشش سقف شیروانی در نظر گرفت.

با پیشرفت تکنولوژی دیگر استفاده از این ورق‌ها تنها مختص به سقف‌های شیبدار نمی‌شود و از این ورق‌ها به دلیل زیبایی خاص در طراحی و ساخت ساندویچ پانل و… استفاده می‌شود.

سطح‌های شیبدار و برای پوشش سقف شیروانی

از اصلی‌ترین کاربردهای ورق‌های کرکره‌ای در حال حاضر می‌توان به استفاده از این ورق‌ها در زیبا سازی حصار اطراف خانه اشاره کرد. عموما طراحان سقف‌های کاذب و همچنین آلاچیق‌ها از ورق‌های کرکره‌ای برای ساخت و طراحی آلاچیق استفاده‌های زیادی می‌کنند. همچنین در طراحی و ساخت انواع پارکینگ، سوله و همچنین انبار از ورق‌های کرکره استفاده بسیار زیادی می‌شود.

پوشش‌های ورق کرکره

با ورق کرکره چه پوشش هایی ممکن است

پوشش‌ها و محافظ‌های مختلفی برای ورق کرکره در نظر گرفته می‌شود. از جمله  این پوشش‌ها می‌توان به پوشش‌های زیر اشاره کرد. توجه داشته باشید که هر کدام از این پوشش‌ها داری یک ویژگی خاص و همچنین کاربرد خاص است. به عنوان مثال پوشش‌های روی که با عنوان پوشش گالوانیزه مورد استفاده قرار می‌گیرد به عنوان یکی از روش‌های افزایش طول عمر ورق‌های کرکره شناخته می‌شود. در حالت کلی پوشش‌های ورق کرکره به صورت زیر است.

  • پوشش گالوانیزه
  • پوشش سرامیکی
  • پوشش نانوتکنولوژی

افزایش عمر ورق‌های کرکره‌ای فولادی

عمر بالای ورق‌های کرکره‌ای فولادی

ورق‌های فولادی عموما پس از مدتی استفاده به دلیل شرایط مختلف جوی و مواردی از این دست با مشکل رو به رو می‌شوند. ورق‌های فولادی را  طی فرآیندی با عنوان گالوانیزه کردن فولاد، گالوانیزه می‌کنند. در فرآیند گالوانیزه کردن فولاد، یک لایه از روی به شیوه‌های مختلف به ورق اضافه می‌شود. در این حالت این لایه از روی باعث می‌شود که ورق فولاد مقاومت بسیار بالاتری از خود نشان دهد.

گفته می‌شود که ورق‌های فولادی گالوانیزه شده می‌توانند عمری بالغ بر 70 سال را داشته باشند. شرکت‌های مختلف به ویژه شرکت آریا بارون توس با گالوانیزه کردن ورق‌های کرکره‌ای سعی در افزایش طول عمر این ورق‌ها دارند.

طول عمر ورق‌های کرکره‌ای

مدت زمان ورق‌های کرکره در حالت پیشفرض بسیار بالا است. این مدت زمان تحت شرایط مختلفی می‌تواند بیشتر نیز شود. گالوانیزه کردن ورق‌ها یکی از مواردی است که عموما در زمان تولید با هدف طولانی کردن ورق‌ گالوانیزه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وابسته به آن که استفاده از ورق کرکره به چه صورتی است و قرار است چه کاربردی را ایفا کند، طول‌ عمرهای مختلفی برای ورق‌های گالوانیزه در نظر گرفته می‌شود.

طول عمر ورق‌های کرکره‌ای

به عنوان مثال ورق‌های گالوانیزه فولادی به دلیل آن که در پشت بام و در سقف‌های شیروانی عموما مورد استفاده قرار می‌گیرد، طول عمری بالغ بر 20 الی 70 سال دارند.

قیمت ورق کرکره

قیمت ورق‌های کرکره وابسته به نوع آن می‌تواند متفاوت باشد، به عنوان مثال ورق‌های فولادی کرکره گالوانیزه به دلیل فرآیند گالوانیزه کردن و همچنین استحکام و مقاومت بسیار بالا به یکی از گران‌ترین انواع ورق کرکره تبدیل شده است. ورق‌های کرکره پلاستیکی و فولاد ساده به نسبت نوع ورق کرکره فولادی گالوانیزه قیمت مناسب‌تری دارند.

برای اطلاع دقیق از هزینه ورق کرکره و مطلع شده از نرخ ورق کرکره می‌توانید به وب سایت آریا بارون توس مراجعه کنید.

خرید ورق کرکره ای

شرکت آریا بارون توس سازنده انواع ساندویچ پانل و سازه‌های نوین در حال حاضر به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده ورق کرکره‌ای تبدیل شده است. شرکت آریا بارون توس با تکیه بر دو اصل مهم توانسته است خدمات متنوع و مختلفی را به مجموعه‌های گوناگون ارائه کند.

در حال حاضر شرکت آریا بارون توس با تولید و ساخت انواع ورق کرکره با جنس‌های متنوع توانسته است بخش بزرگی از بازار داخل کشور را در اختیار خود بگیرد، این شرکت همچنین با ارائه بهترین محصولات خود در نظر دارد صادرات ورق کرکره به کشورهای عراق، افغانستان و کشورهای اروپایی را راه اندازی کند.

سوالات متداول درباره خرید ورق های کرکره ای

قیمت ورق کرکره به چه عواملی بستگی دارد؟

قیمت انواع ورق های کرکره ای بستگی به نوع، جنس، و ابعاد آن دارد که می توان گفت ورق کرکره گالوانیزه گرانترین و سایر ورق ها مانند ورق کرکره ای پلاستیکی و ساده از قیمت کمتری برخوردار هستند.

ابعاد ورق کرکره ای گالوانیزه چقدر است؟

اینگونه ورق ها بین 100 تا 125 سانتی متر عرض داشته و عموما به صورت آماده در ابعادی به طول 2 متر، 3 متر و 6 متر در دسترس و قابل خرید است.

اطلاعات تکمیلی ورق گالوانیزه کرکره رنگی
⭐انواع ورق  سینوسی، شادولاین، سینوسی
📌ابعاد بین 100 تا 125 سانتی متر عرض داشته و عموما به صورت آماده در ابعادی به طول 2 متر، 3 متر و 6 متر
💎 پوشش ورق ها پوشش گالوانیزه، پوشش سرامیکی، پوشش نانوتکنولوژی
✔ عمر ورق کرکره طول عمری بالغ بر 20 الی 70 سال
آریا بارون
آریا بارون

آریا بارون توس بهترین کارخانه تولید کننده مصالح نوین ساختمانی

آخرین مقالات
نظرات
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

آریا بارون تولید کننده ساندویچ پانل، خانه پیش ساخته، کانکس، درب سردخانه است. برای سفارش تماس بگیرید.