قیمت و خرید کانکس نگهبانی

کانکس‌ ها سازه‌هایی پیش ساخته هستند که قابلیت‌هایی چون وزن کم و امکان جابه‌جایی، آن‌ها را جایگزین سازه‌های قدیمی و سنتی ساختمانی کرده است. یکی از انواع رایج کانکس‌ها، کانکس نگهبانی است که به آن کانکس حراستی نیز گفته می‌شود. این کانکس‌ها را می‌توان در ورودی ساختمان‌های مسکونی، اداری، مجموعه‌های تجاری، شرکت‌ها یا کارخانه‌ها قرار داد. کانکس‌های نگهبانی نسبت به اتاق‌های نگهبانی که در گذشته معمولا با سیمان ساخته می‌شدند مزیت‌های بیشتری دارد. به عنوان مثال :

 • کانکس‌‌های نگهبانی سبک و قابل حمل و نقل هستند.
 • هزینه کمی دارند.
 • برای ساخت آن‌ها نیازی به تعداد زیادی نیروی انسانی نخواهد بود.
 • سرعت اجرای پروژه‌های ساختمانی را افزایش می‌دهند.
 • در مکان‌هایی که اجازه ساخت و ساز نیست می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.
 • به کاهش نخاله‌های ساختمانی و آسیب به محیط زیست نیز کمک می‌کنند.

 با استفاده از کانکس‌های نگهبانی هزینه‌های مربوط به ساخت و ساز یک اتاق نگهبانی تا حد چشمگیری کاهش می‌یابد.

کانکس‌ نگهبانی دارای انواع مختلفی هستند. کانکس ساده و لوکس از انواع رایج این کانکس‌ها به شمار می‌روند. از کانکس‌های ساده برای مکان‌هایی که ظاهر و نمای کانکس اهمیتی ندارد استفاده می‌شوند و کانکس‌های لوکس نیز برای ساختمان‌های مسکونی و سازمان‌های مهم ساخته می‌شوند. از ویژگی‌های ساخت یک کانکس حراستی باید به موارد زیر اشاره کرد:

 • طراحی به‌گونه‌ای باشد که امکان دید به اطراف وجود داشته باشد.
 • سبک و قابل حمل باشد.
 • متریال ساخت آن متناسب با فضای مورد نظر انتخاب شده باشد.

 برای ساخت و خرید کانکس نگهبانی در مشهد از طریق شماره‌های موجود در سایت با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

کانکس نگهبانی چیست؟

کانکس‌ها انواع بسیار متفاوتی دارند که تنها یکی از آن‌ها کانکس نگهبانی است. احتمالا اتاقک‌های کوچکی که در ورودی برخی از ساختمان‌های مسکونی، اداری، مجموعه‌های مختلف یا شرکت‌های بزرگ وجود دارد را دیده باشید. این اتاقک‌ها در واقع همان کانکس‌های نگهبانی هستند که با هدف حفظ امنیت، هماهنگی و ثبت ورود و خروج به محل مورد نظر در آنجا نصب می‌شوند. در گذشته برای ساختمان‌های مسکونی یا کارخانه‌ها اقدام به ساخت اتاق‌های نگهبانی می‌کردند.

اما امروزه این کانکس‌های حراستی ارجحیت بیشتری نسبت به سازه‌های سنتی دارند. ساخت یک اتاق سیمانی به عنوان اتاق نگهبانی، هزینه، زمان، فضا و نیروی کار بیشتری می‌طلبد. درحالی‌که کانکس‌ها به سادگی جایگزین ایده آلی برای این سازه‌های سنتی هستند.

ویژگی کانکس نگهبانی ارزان

شرکت‌های مختلف، کارخانه‌ها و حتی ساختمان‌های مسکونی برای محافظت از واحدهای مسکونی یا تجهیزات موجود در شرکت و کارخانه به یک واحد نگهبانی برای ایام تعطیل یا شب‌ها نیاز دارند. همان‌طور که کمی پیش هم اشاره کردیم، کانکس نگهبانی با مزیت‌هایی که دارد جایگزین سازه‌های سنتی ساختمانی شده است. مهم‌ترین ویژگی‌های کانکس حراستی عبارت است از:

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این کانکس‌ها، پیش ساخته بودن آن‌ها است. سازه‌های پیش ساخته سبک مدرنی در ساخت و ساز هستند که در کشورهای پیشرفته بسیار مورد توجه قرار گرفته‌اند. منظور از پیش ساخته بودن این کانکس‌ها این است که تمامی اجزای آن‌ها در کارخانه یا کارگاه ساخته شده و سپس به محل پروژه منتقل می‌شوند. استفاده از سازه‌های پیش ساخته هزینه‌های مربوط به ساخت و ساز را تا حد زیادی کاهش می‌دهند.

از دیگر ویژگی‌های کانکس نگهبانی پیش ساخته، هزینه اقتصادی و قابل حمل بودن آن‌ها است. این کانکس‌ها در کارگاه طبق سفارش مشتری تولید شده سپس به محل پروژه منتقل می‌شوند. بنابراین وزن کمی دارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را جابه‌جا کرد. استفاده از کانکس پیش ساخته، هزینه‌های جانبی دیگر مانند دستمزد نیروی انسانی زیاد یا خرید مصالح را نیز کاهش می‌دهد.

احتمالا هیچ مدیر شرکت، کارخانه یا مجموعه‌ای نمی‌خواهد که ماه‌های زیادی را برای تحویل گرفتن یک اتاقک نگهبانی از پیمانکار منتظر بماند! کانکس نگهبانی پیش ساخته سرعت بالایی در تولید دارند. استفاده از این کانکس‌های پیش ساخته در زمان صرفه جویی می‌کند. پس از سفارش یک کانکس حراستی، می‌توانید در کوتاه‌ترین زمان ممکن کانکس خود را تحویل بگیرید و در محل مورد نظر مستقر کنید.

برای ساخت یک اتاقک نگهبانی به روش‌های سنتی، به حجم زیادی از مصالح ساختمانی مانند آجر، سیمان، گچ و … نیاز است. گذشته از آن که خرید این مصالح هزینه زیادی بر روی دستتان می‌گذارد، نگهداری از آن‌ها در محل پروژه نیز دردسرهای خاص خود را دارد. اشغال فضا توسط کیسه‌های سیمان و گچ و آلوده شدن محیط با نخاله‌های ساختمانی از جمله چالش‌هایی هستند که در ساخت و ساز سنتی با آن مواجه خواهید شد. در صورت استفاده از کانکس نگهبانی هیچ یک از این چالش‌ها را نخواهید داشت.

از دیگر ویژگی‌های کانکس حراستی می‌توان به استفاده از آن‌ها در محل‌هایی اشاره کرد که امکان یا اجازه ساخت و ساز در محل مورد نظر وجود ندارد. به عنوان مثال ممکن است شهرداری اجازه ساخت یک اتاق نگهبانی در یک محل مشخص مانند یک مجتمع تجاری را ندهد؛ در این صورت می‌توانید یک کانکس نگهبانی ساده سفارش داده و آن را در محل مورد نظر نصب کنید.

از دیگر ویژگی‌ها و برتری‌های کانکس‌های نگهبانی می‌توان به ظاهر زیبا و امکانات آن اشاره کرد. ساخت یک اتاق نگهبانی سیمانی در گوشه‌ای از فضای یک مجموعه ممکن است از نظر ظاهری چندان مناسب به نظر نرسد. کانکس‌های نگهبانی در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و امکانات مورد نیاز برای یک واحد نگهبانی را نیز دارا هستند.

انواع کانکس نگهبانی

کانکس‌های نگهبانی انواع مختلفی دارند که بسته به کاربرد و نیاز مشتری تولید می‌شوند. برای خرید کانکس نگهبانی ابتدا باید هدف خود از استفاده این کانکس‌ها را به یک تولیدکننده توضیح دهید تا کانکسی مطابق با نیاز و ویژگی‌های مورد نیاز شما تولید شود.

کانکس نگهبانی ساده و ارزان

یکی از انواع پرفروش کانکس‌های حراستی، کانکس‌های ساده هستند که عموما قیمت پایین‌تری نیز دارند. این کانکس‌ها ظاهری ساده دارند که معمولا در کارگاه‌های عمرانی، کارخانه‌‎ها و … به عنوان اتاق نگهبانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. به طور کلی اگر از کانکس‌های نگهبانی قرار است جایی استفاده کنید که ظاهر و جلوه آن‌ها چندان اهمیتی ندارد، برای کاهش هزینه‌های ناشی از ساخت کانکس پیش ساخته می‌توانید نوع ساده این کانکس‌ها را سفارش دهید.

کانکس نگهبانی لوکس

یکی دیگر از انواع کانکس‌های نگهبانی که از سوی تولیدکنندگان تولید می‌شود کانکس‌هایی با نمای لوکس‌تر هستند. از این کانکس‌ها معمولا برای قرار دادن جلوی درب ساختمان‌های مسکونی، شرکت‌ها و ساختمان‌های تجاری یا مجموعه‌های ورزشی استفاده می‌شود. این کانکس‌های لوکس ظاهر زیباتری دارند و هزینه ناشی از تولید آن‌ها نیز نسبت به کانکس‌های ساده نگهبانی پایین‌تر است. این کانکس‌ها از متریال‌های مرغوب‌تری ساخته می‌شوند.

ویژگی‌ کانکس‌‌های حراستی

کانکس‌های نگهبانی می‌توانند در انواع و شکل‌های مختلفی تولید شوند. برای تولید این کانکس‌ها نیز از متریال‌های متفاوتی مانند ساندویچ پانل‌های دیواری استفاده می‌شود. پوشش و لایه عایق کانکس‌های نگهبانی با توجه به کاربرد و محلی که قرار است مستقر شوند ممکن است متفاوت باشد، اما یک سری ویژگی‌ها باید در تمامی این کانکس‌های حراستی وجود داشته باشد که عبارتنداز:

 • نقش اصلی این کانکس‌ها حفاظت از یک محیط است بنابراین باید به گونه‌ای ساخته شوند که دید کافی به بیرون را داشته باشند.
 • برای سهولت در حمل و نقل باید از وزن کمی برخوردار باشند.
 • فرم، نما و متریال به کار گرفته شده در ساخت آن‎‌ها باید متناسب با فضایی باشد که قرار است در آنجا مستقر شوند.
 •  در مکان مناسبی نصب شوند که مزاحمتی برای عبور و مرور ایجاد نکنند.

شرکت‌های مختلفی اقدام به اجاره انواع کانکس می‌کنند. اگر به صورت موقت به این کانکس‌ نگهبانی نیاز دارید، آن را اجاره کنید.

این کانکس‌ها اغلب در ابعاد 6 متری و 12 متری تولید می‌شوند.

برای نمای بیرونی کانکس حراستی لوکس از کامپوزیت و نمای سایدینگ استفاده می‌شود.